Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Rána, která atakuje rekordy. Golfový míček téměř dosáhl rychlosti vozů formule 1

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Profesionálního golfistu Kyla Berkshira zná sportovní svět spíše jako borce, který dokáže napálit míček rychlostí, která je pro mnohé smrtelníky až nepředstavitelná. Během prosince loňského roku vytvořil Američan rekord, letos už ho ale dokázal překonat. Balonek svištěl rychlostí okolo 377 kilometrů v hodině.

  Říká se, že dlouhé a rychlé rány jsou základem golfu. Když se do míčku trefíte podle představ, na hřišti si výrazným způsobem pomůžete. Přesně na to sází také Kyle Berkshire, dvojnásobný šampion soutěže World Long Drive Championship z let 2019 a 2021, která oceňuje nejlepší golfové odpalovače planety.

  Berkshire se toho skutečně nebojí. Tréninku podřizuje všechno, domů si dokonce pořídil speciální golfové plátno, do kterého míří své údery. A právě tam se oba rekordy zrodily. Nejprve ten prosincový, při kterém hráčův míček letěl rychlostí 233,4 mil za hodinu, i ten letošní. Vylepšený.

  Když se Berkshire opřel do míčku, věděl, že bude rána atakovat rekordy. Povedlo se, předešlý počin z prosince americký golfista vylepšil o celou jednu míli. Novým maximem je meta 234,4 mil za hodinu, přepočtem na kilometry 377,2. Touto rychlostí běžně jezdí třeba vozy v seriálu formule 1.

  „Nastavil jsem nové maximum rychlosti míčku na 234,4 mp/h, navíc už se dostávám neskutečně blízko svému cíli i v rychlosti hlavy hole,“ napsal na své sociální sítě. Ona rychlost při odpalu činila 159 mil v hodině, sám Berkshire chce jít na 160.

  Pomocná ruka od kamaráda DeChambeaua

  Berkshire se sice nemůže svým golfovým uměním rovnat profi hráčům, faktem ale je, že minimálně délku odpalů mu mnozí mohou závidět. Američan před pár týdny dokonce nastoupil jako profík na turnaji v rámci nižší americké tour, soustředí se ale zejména na to, co mu jde nejlépe.

  Kdo ale možná k Berkshirovi vzhlíží, je hvězdný Brison DeChambeau. Krajan s přezdívkou „Vědec“ patří mezi nejlepší hráče, co se právě odpalů týče. Před dvěma lety se v rámci PGA Tour postaral o rekord nejdelším drivem, který kdy byl na okruhu k vidění.

  Právě s DeChambeauem se prý Berkshire často schází a považují se za dobré kamarády, jeden od druhého by se tak mohli něčemu přiučit. Oba teprve vrcholy sezon čekají, času tak mají dost. Berkshira čeká obhajoba titulu v soutěži World Long Drive až v říjnu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS