8.6 C
    Úterý 14. května 2024

Andy Murray se v Dubaji trápí, naznačuje odchod do důchodu po letních olympijských hrách

Snaha Andyho Murraye o další vítězství v řadě zůstává po rozhodující porážce od Uga Humberta ve druhém kole Dubai Duty Free Tennis Championships nenaplněna. Odejde brzy do důchodu?

Navzdory slibnému vítězství v prvním kole nad Denisem Shapovalovem, které znamenalo jeho nejlepší výkon za posledních několik měsíců, Murray nedokázal udržet tempo a podlehl osmnáctému hráči žebříčku Humbertovi 6:2, 6:4.

Murrayho výkon byl poznamenán nedostatečným tlakem na Humbertovo podání, když za celý zápas získal pouhých sedm bodů na returnu. V úvodním setu dvakrát ztratil podání a navzdory o něco bojovnějšímu druhému setu působil ve výměnách s Francouzem viditelně frustrovaně. Humbert si vítězství zajistil za pouhých 90 minut.

Murrayho forma z poslední doby vzbuzuje obavy. Bývalá světová jednička si od srpna nedokázala na žádném turnaji připsat více než jedno vítězství. To vedlo k neustálým spekulacím o jeho blížícím se odchodu do důchodu. Po vítězství nad Shapovalovem Murray naznačil svůj záměr pokračovat v soutěžení „těchto posledních pár měsíců“, ale také vyjádřil přání zúčastnit se letošních letních olympijských her.

Naděje na účast na olympiádě

V nedávném rozhovoru pro pořad Today stanice Radio 4 Murray prozradil, že má v hlavě časový plán svého odchodu do tenisového důchodu. „Až nastane ten správný čas, pravděpodobně něco řeknu předtím, než odehraji svůj poslední zápas a poslední turnaj,“ prohlásil. Neupřesnil však, zda svůj odchod do důchodu oznámí s několikaměsíčním předstihem.

Zatímco Wimbledon se zdá být pro Murraye pravděpodobnou scénou pro ukončení jeho slavné kariéry, Skot projevil zájem o další šanci na letních olympijských hrách v Paříži.

Murray, jediný tenista, který získal po sobě jdoucí zlaté medaile ve dvouhře v Londýně a Riu, vyjádřil naději, že se znovu zúčastní, slovy: „Doufám, že dostanu šanci startovat na dalších.“ Pokud se šestatřicetiletý tenista nekvalifikuje podle žebříčku, mohl by si potenciálně zajistit místo v losování jako předchozí šampion. V současnosti mu patří 67. místo.

Švédové porazili Poláky. Outsider jim to ale zadarmo nedal

Švédsko vstupovalo na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 jako jeden z týmů s největšími ambicemi na medaile. Naopak Polsko jakožto nováček po více než dvaceti letech absence na turnaj přijelo hlavně okusit atmosféru. Ovšem výkon, který mohli ten den fanoušci sledovat, rozhodně stál za to.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.