8.6 C
    Úterý 14. května 2024

Jako za starých časů. Bitvu grandslamových šampionů zvládl lépe Andy Murray

Ostře sledované utkání hned v prvním kole turnaje v Cincinnati dopadlo lépe pro Andyho Murrayho. V duelu dvou hvězdných tenistů, kteří dohromady získali šest grandslamový titulů, porazil Stana Wawrinku 2:1 na sety.

Pikantní souboj připravil los turnaje Masters 1000 v Cincinatti. Hned v programu úvodního dne na sebe narazili Andy Murray se Stanem Wawrinkou, tedy zkušení borci, kteří ve své kariéře nasbírali shodně tři grandslamové trofeje.

Naposledy se spolu utkali v prvním kole French Open v roce 2020, kde jednoznačně dominoval Švýcar, který ve třech setech ztratil jenom šest her. Tentokrát se jednalo o poznání vyrovnanější utkání.

Úvodní set získal zkušenější z dvojice v tiebreaku. I druhá sada šla do koncovky, úspěšnější byl ale Wawrinka, který po výsledku 7:5 srovnal na 1:1. Rozhodující set byl plný zvratů, překrásných výměn i hněvu směrem k rozhodčímu.

Palec na rozhodčího

První dva gamy šly na stranu Stana Wawrinka. Brit se v první hře po jednom z úderů chytil za nohu a vyžádal si krátké ošetření od fyzioterapeutů. Chvilku to dokonce vypadalo, že nebude pokračovat, ale s vypětím všech sil bojoval dál.

Podařilo se mu záhy srovnat. Jeden z klíčových momentů závěru zápasu nastal za stavu 5:4 a 15:30 pro Wawrinku. Lehkou smeč poslal jenom do míst, kde stál soupeř, který si následným úderem vybojoval dva game pointy.

V další hře Švýcar přišel o své podání a Murray šel podávat na vítězství. Vypracoval si postupně čtyři mečboly, využít se mu podařilo až čtvrtý.

Znovu se ukázalo, že ani v pětatřiceti letech nedokáže na kurtu ovládat své emoce. Poté, co mu sudí na umpiru dal druhé upozornění za porušení časového limitu na servisu, přišel při jednom z mečbolů o první podání a po druhém výměnu prohrál. Následně ironicky pokynul sudímu, že je jednička.

Křik po vítězství rovněž nasměroval do míst, kde seděl umpirový rozhodčí. Výbornou podívanou tímto trochu pokazila pachuť z Britovo chování.

Švédové porazili Poláky. Outsider jim to ale zadarmo nedal

Švédsko vstupovalo na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 jako jeden z týmů s největšími ambicemi na medaile. Naopak Polsko jakožto nováček po více než dvaceti letech absence na turnaj přijelo hlavně okusit atmosféru. Ovšem výkon, který mohli ten den fanoušci sledovat, rozhodně stál za to.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.