9.7 C
    Neděle 12. května 2024

Návrat legendy: Nadal triumfuje v Brisbane! Úspěšný start pro Fruhvirtovou, předvedl se i Macháč

Rafael Nadal, bývalý první hráč světa a vítěz 22 grandslamů, se po roční zdravotní pauze vrátil ve velkém stylu. Úspěch slavili i čeští tenisté.

Sedmatřicetiletý Španěl porazil někdejšího třetího hráče žebříčku Dominica Thiema z Rakouska poměrem 7:5 a 6:1. Nadal minulou sezonu kvůli zranění kyčle a následné operaci téměř vynechal. Před svým senzačním návratem se nechal slyšet, že po roční pauze nečeká žádná vítězství.

Zápas Macháče jako na houpačce

Tomáš Macháč, 23letý český tenista, prošel do druhého kola turnaje v Brisbane po napínavém zápase, který se podobal houpačce. Po ztrátě prvního setu v tie-breaku, kde promarnil vedení 5:1 a prohrál 5:7, se Macháčovi podařilo skóre otočit a postoupit.

Ve druhém setu vedl nad třicátým hráčem světa 4:1, ale soupeři dovolil vyrovnat a rozhodl až brejkem za stavu 6:5. Ve třetím setu prohospodařil stejný náskok, ale nakonec rozhodla zkrácená hra, kterou Macháč získal poměrem 7:1.

Ve druhém kole se utká s vítězem australského souboje mezi Thanasim Kokkinakisem a Rinkym Hijikatou.

Úspěch slavila i Fruhvirtová

V Aucklandu zaznamenala úspěch česká tenistka Brenda Fruhvirtová, která v úvodním kole porazila Annu Blinkovovou z Ruska poměrem 7:5, 6:4. Tím si připsala první výhru na okruhu WTA.

Naopak Tereza Martincová nevyužila dva mečboly a podlehla Varvaře Gračovové z Francie. Linda Nosková v Brisbane odvrátila mečbol a po více než třech hodinách porazila Maďarku Tímeu Babosovou.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.