16.5 C
    Pátek 17. května 2024

Sarrazin překvapil vítězstvím ve sjezdu SP. Schwarz skončil v nemocnici

Francouzský lyžař Cyprien Sarrazin se stal nečekaným vítězem sjezdu Světového poháru v Bormiu. Schwarze musel po karambolu transportovat vrtulník.

Sarrazin, který dosud v této disciplíně nejlépe skončil na čtvrtém místě, porazil druhého v cíli, Švýcara Marco Odermatta, o pouhých devět setin sekundy. „Konečně. Zajel jsem skvělou jízdu od první brány až do cíle. Když jsem dojel, řekl jsem si: ‚Jo, odvedl jsi svoji práci‘,“ vyjádřil svou radost Sarrazin, který se stal prvním francouzským vítězem sjezdu v SP od prosince 2015.

Schwarze transportoval vrtulník

Odermatt, úřadující mistr světa, musí na první primát v disciplíně dál čekat. „Byla to perfektní jízda, ale jeden borec byl rychlejší,“ uznal Odermatt. Třetí skončil Kanaďan Cameron Alexander, který za vítězem zaostal o více než sekundu.

Český reprezentant Jan Zabystřan se umístil na 52. místě a podruhé za sebou zůstal bez bodů.

Závod byl poznamenán pádem dosavadního lídra SP, Rakušana Marco Schwarze, který skončil v nemocnici s podezřením na zranění pravého kolena. Po jeho pádu byl závod na několik minut přerušen a Schwarz byl převezen do nemocnice vrtulníkem. Podrobné vyšetření kolena podstoupí až po převozu z Itálie do Innsbrucku.

Schauffele vyrovnal rekord na turnaji Major. McIlroy a MacIntyre září na US PGA Championship

Xander Schauffele předvedl na US PGA Championship v Kentucky rekordní výkon, když v úvodní fázi turnaje nastřílel 62 ran. Americký golfista, známý svou přesností a zručností, dokázal v pozoruhodném kole bez bogey utopit devět birdie a vytvořil si ve Valhalle tříbodový náskok.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.