13.6 C
    Úterý 30. dubna 2024

Ester Ledecká se umístila na sedmnáctém místě v tréninku před sobotním sjezdem Světového poháru

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se v předzávodním tréninku na sobotní sjezd Světového poháru ve francouzském lyžařském středisku Val d’Isere umístila na sedmnácté místo. Na nejrychlejší Ilku Štuhecovou ze Slovinska ztratila stejně jako Italka Nicol Delagová 1,71 sekundy.

Štuhecová, která byla v tréninku nejrychlejší, byla následována trojicí švýcarských lyžařek. Jasmine Fluryová, Corinne Suterová a Lara Gutová-Berhamiová se seřadily na druhém až čtvrtém místě.

Favorizovaná Italka Sofia Goggiaová ztratila na Štuhecovou bezmála sekundu a skončila šestá. Americká lyžařka a vítězka nedělního sjezdu Mikaela Shiffrinová tentokrát nestartovala.

Ledecká, která se po zranění vrací na závodní svahy, měla po zrušeném čtvrtečním tréninku jen jedinou šanci vyzkoušet si trať ve Val d’Isere. Minulý týden ve Svatém Mořici obsadila 23. příčku v superobřím slalomu a 22. místo ve sjezdu.

Val d’Isere je pro Ledeckou místem řady úspěchů. V roce 2020 zde vyhrála super G a obsadila šestou a sedmou příčku ve sjezdu. Tentokrát je na sobotu naplánovaný sjezd a na neděli superobří slalom. Ledecká tak má před sebou víkend plný závodů a možností potvrdit svou formu.

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.