10.8 C
    Sobota 11. května 2024

Nepříjemnost pro Sagana. Soud dořešil jeho „opileckou jízdu“

Pár dní před startem Tour de France řeší slovenský rychlík Peter Sagan velkou nepříjemnost. Pozornost na sebe strhává svým cyklistickým uměním, ale také ne zrovna ukázkovým chováním. Soud dořešil květnový případ jeho jízdy pod vlivem alkoholu. Verdikt? Podmínka na tři měsíce a odevzdání řidičského průkazu.

Místo toho, aby se všemi buňkami v těle soustředil na sobotní start Tour de France, musel Peter Sagan vyslechnout verdikt soudu. Ten zkoumal případ z 12. května, kdy slovenský cyklista podle serveru Monaco Matin řídil svůj skútr pod vlivem alkoholu. Do hledáčku policie se dostal díky záběrům, na kterých podivně parkuje.

Neprošel prvním testem na alkohol hned na místě, pak navíc i na opakované zkoušce na policejní stanici. Podle informací měl Sagan nadýchat kolem tří promile. Vše podle slov jeho obhájce Thomase Giccardiho způsobil zbytkový alkohol a nedostatek spánku. Den předtím měl Sagan přiletět zpět domů ze Spojených států amerických.

„Vzhledem k tomu, že došlo k posunu v důsledku nedostatku spánku a také posunu času, si neuvědomil, že může mít stále vysoký zbytkový alkohol,“ řekl Giaccardi pro Monaco Matin. Soudní proces, který trval dlouhé týdny, teď udělil Slovákovi tříměsíční podmínku. Stejnou dobu navíc nebude moct řídit, neboť mu byl odebrán řidičský průkaz.

Je mi to líto, vzkázal

Po tom, co se o všem dozvěděl, Sagan na sociální sítě vyslal vzkaz. V něm uvedl, že všeho lituje.

„Chci vám říci, že mi je to velmi líto. Během mé slabší chvilky jsem to opravdu pokazil. Chtěl bych se omluvit své rodině, přátelům, týmu, našim sponzorům a všem, kteří mě podporovali. Chci se poučit z této chyby a stát se v budoucnosti lepším člověkem. Děkuji,“ vzkázal Peter Sagan.

Nebylo to poprvé, co se dostal Sagan do konfliktu se zákonem. V roce 2021 dostal pokutu 5000 eur za to, že během přísných covidových restrikcí porušil zákaz vycházení a opilý při potyčce navíc zranil policistu.

Na to všechno teď ale bude chtít Sagan zapomenout. V sobotu startuje další ročník slavné Tour de France. Cyklistický svět tak čekají dlouhé a příjemné svátky.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.