Katar 20221 den do startu MS. Katar vyhlíží Ronalda i Benzemu, nechybí...

1 den do startu MS. Katar vyhlíží Ronalda i Benzemu, nechybí ani hvězdné trio Paříže

Mistrovství světa je na dosah, první bitva čeká fanoušky již zítra, tedy 20. listopadu. Střetnou se mužstva domácího Kataru s Ekvádorem. Na trávníky vyběhne v průběhu turnaje nespočet fotbalových hvězd, mezi nimi nebudou chybět jména jako Ronaldo, Messi, Neymar, Mbappé, De Bruyne, Lukaku, Benzema či Modrić.

Hlavním tématem světového šampionátu jsou vždy ty největší ikony fotbalového světa. Letos tomu není jinak. Mnoho reprezentací posílá do boje obrovsky našlapané kádry, reflektory budou nejvíce zářit na Brazílii, Francii, Německo, Belgii, Anglii a Španělsko a pochopitelně Argentinu s Portugalskem.

Poslední zmíněný výběr zdobí dlouholetá superstar Cristiano Ronaldo. Pětinásobný vítěz Ligy mistrů se však v posledních týdnech potýká s klubovými problémy. Nehraje, sám prohlásil, že nerespektuje kouče Ten Haaga a chce odejít z Manchesteru United, kde momentálně působí. I proto se spekuluje o tom, zda bude jeho (ne)forma na MS pro Portugalsko přínosná.

V mnohem lepším rozpoložení půjdou do prvního duelu opory PSG. Naprostá špička v podobě trojlístku Mbappé, Messi, Neymar. První uvedený bude hrát po boku čerstvého držitele zlatého míče Karima Benzemy v dresu Francie. Lloris a spol. navíc obhajují titul z roku 2018, a tak jsou jejich letošní ambice naprosto jasné.

Argentina se bude moci znovu opřít o nenahraditelného Lionela Messiho. Letos odehrál v Ligue 1 třináct zápasů a zaznamenal neskutečných sedmnáct bodů. V reprezentaci jej doplní Dybala, Martinez či Di Maria.

Brazílie a její soupiska smrti

Když byla představena šestadvacetičlenná sestava jihoamerického giganta, začalo se mnoho týmů bát. Neymar, Allison, Dani Alves, Vinicius Jr, Marquinhos, Ederson, Casemiro, G. Jesus a mnozí další… Brazílie je právem pasována do role obrovského favorita na zisk trofeje.

Pozadu nezůstávají ani Němci se Španěly. Za výběr ze země aut nastoupí mladičký talent Musiala, jenž působí v Bayernu Mnichov, tým Hansiho Flicka pak doplní zkušení Müller s Neuerem. Španělsko do boje posílá Pedriho, Moratu, Azpilicuetu či Carvajala.

Chorvati vyrukují se svým jedinečným Modrićem, za USA se představí skvěle hrající Pulišić. Korejcům nechybí Son, Anglii Kane s Bellinghamem. Velikým favoritem budou i Belgičané, ti posílají na katarské pažity De Bruyneho, Lukaka i Courtoise.

Polsku nebude samozřejmě chybět snajpr Barcelony Robert Lewandowski, na šampionátu se představí v dresu Nizozemska i Kloppův nepostradatelný defenzivní článek Virgil van Dijk.

Nejčtenější tento týden

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama