9.9 C
Czech
Neděle 22. března 2026
ZajímavostiŽralok jí ukousl ruku, po 20 minutách doplula na souš a zkolabovala....

Žralok jí ukousl ruku, po 20 minutách doplula na souš a zkolabovala. I tak se do vln vrátila

Ve třinácti letech jí žralok ukousl paži. Měsíc po traumatickém zážitku se ale vrátila do vln a dál si plnila svůj sen. Bez ruky zvládla vyhrát nejednu soutěž. Dnes už maminka tří dětí učí lidi s hendikepem, jak se postarat nejen o sebe, ale také o svoji rodinu.

Při klasickém výletu s přáteli k moři v roce 2003 se stalo něco hrozivého. Když Bethany Hamiltonová ležela na svém prkně a čekala na správnou vlnu, pětimetrový žralok bílý ji strhl dolů a ukousl ruku. Ztratila 60% krve a zažila jeden z nejhorších traumatických zážitků. Bethany se ale nevzdala a do moře se vrátila. I přes to, že jí doktoři odrazovaly, vrátila se na surfařské prkno již měsíc po útoku. V roce 2005 pak vyhrála surfařské mistrovství.

„Všechno bylo strašně rychlé a bez jakéhokoli předchozího naznačení. Mohlo to celé trvat tak sekundu. Cítila jsem tlak a poté škubnutí. Pak už jsem jen čekala co bude a sledovala, jak se voda začíná červenat,“ uvedla po strašlivém zážitku Bethany.

Žralok si chtěl nejspíš jen pohrát a nechal tak Bethany být. Po více než 20 minutách dokázala doplout na souš, kde zkolabovala. Po sérii operacích a náročných rehabilitacích je dnes Bethany schopná žít naprosto normální život. V roce 2021 se jí spolu s manželem narodilo třetí dítě a surfařka zvládá chod domácnosti naprosto skvěle. Hamiltonová přiznala, že pro ní ztráta ruky už není žádným hendikepem. Jelikož o ní přišla ve svých 13 letech, žila vlastně celý život pouze s jednou.

Díky tomuto zážitku může ale předávat rady dál. Na Instagramu Bethany sdílí svůj život, kde také ukazuje, že s jednou rukou zvládá vše. Nejenže je k vidění stále ve vodě, je ale schopná také uvařit nebo uklidit. Její fanoušky však nejvíce zajímá, jak se dokáže starat o své děti.

„Můžu říct, že s třetím dítětem už vím 100% jak na to. Při prvním jsem musela hodně improvizovat, ale dnes je to snadné. Při přebalování si například pomáhám nohama, na kojení mám spoustu polštářů a co se týká nošení, mám na to už svoje triky,“ vzkázala zvědavým fanouškům.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.

LeBron James dorovnal historický rekord a dál vzdoruje času

Ve 41 letech, po více než dvou dekádách na palubovkách, LeBron James znovu přepsal historii. Legendární basketbalista Los Angeles Lakers dorovnal rekord v počtu odehraných zápasů základní části a potvrzuje, že jeho „motor“ stále běží na plný výkon.

Z nuly na sto za pár minut. Luke Littler otočil zápas a šokoval Price

Když už se zdálo, že je finále rozhodnuté a Gerwyn Price míří suverénně za vítězstvím, přišel obrat, který připomínal legendární stíhací jízdy z motorsportu. Luke Littler v Dublinu předvedl výkon, na který se jen tak nezapomene.

Vejmelka vychytal nulu, Pastrňák se Zachou řídili výhru Bostonu

Čeští hokejisté zanechali v nočním programu NHL výraznou stopu. Karel Vejmelka zavřel bránu Utahu a při výhře 4:0 ve Vegas zapsal druhé čisté konto v sezoně. David Pastrňák a Pavel Zacha zase dvěma body pomohli Bostonu k jasnému triumfu 6:1 nad Winnipegem. Méně důvodů k radosti měl Jakub Dobeš, jehož Montreal padl v Detroitu 1:3.

Šok v Premier League. Gian Van Veen odstoupil kvůli zdravotním problémům

Mladý nizozemský talent Gian van Veen musel nečekaně odstoupit ze sedmého večera Premier League Darts v Dublinu. Důvodem jsou zdravotní komplikace v podobě ledvinových kamenů, kvůli nimž skončil v nemocnici. Soutěž tak přichází o jedno z nejvýraznějších překvapení letošního ročníku.

Zpátky ke kořenům. Dana White chce změnit svět boxu od základů

Šéf UFC Dana White vstupuje do profesionálního boxu s ambiciózním projektem Zuffa Boxing a velkou vizí. Chce vrátit sportu přehlednost, přitáhnout nové fanoušky a nabídnout zápasy, které dávají smysl. Po podpisu klíčové dohody se Sky Sports odhalil, kam chce box posunout.

Liverpool otočil osmifinále, Barcelona rozstřílela Newcastle a Lewandowski přepsal historii

Liga mistrů už zná kompletní osmičku čtvrtfinalistů. Liverpool doma smazal manko proti Galatasarayi, Bayern znovu bez větších potíží vyřadil Atalantu a Barcelona předvedla proti Newcastlu ofenzivní smršť. Právě katalánský večer navíc přinesl i výrazný rekord Roberta Lewandowského.

Vladař ovládl český souboj v NHL, Colorado padlo s Dallasem

Daniel Vladař zvládl český brankářský duel proti Lukáši Dostálovi a dovedl Philadelphii k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Ve šlágru dvou nejlepších týmů soutěže pak Colorado padlo s Dallasem po nájezdech, Martin Nečas tentokrát zůstal bez bodu.

Dost bylo experimentů se starty, bouří se Ferrari proti změnám

Napětí ve Formuli 1 roste nejen na trati, ale i v zákulisí. Ferrari se ostře postavilo proti dalším úpravám startovní procedury, zatímco rivalové v čele s Mercedesem volají po změnách. Spor odhaluje hlubší problém nové technické éry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama