FotbalZpátky doma. Wayne Rooney se vrací jako kouč na Britské ostrovy

Zpátky doma. Wayne Rooney se vrací jako kouč na Britské ostrovy

Je tomu už nějaký pátek od doby, kdy tenhle někdejší postrach všech obránců v anglické Premier League pověsil kopačky na hřebík. Wayne Rooney začal po konci kariéry trénovat a naposledy vedl DC United. Teď ho ale čeká nová mise. Vrací se do své domoviny v Anglii, kde převezme Birmingham City v Championship.

Když pobíhal po trávnících, platil za postrach. Gólů dával jako na běžícím pásu, za Everton jako mladý talent, ale hlavně za Manchester United. Tam Wayne Rooney prožil hlavní část své úspěšné kariéry. V roce 2017 se pak Angličan vrátil zpět do Evertonu, následně si zahrál za DC United nebo Derby County.

Poslední dva jmenované celky pak také vedl jako trenér. Ve Spojených státech amerických trénoval až doteď, pak se ale ozvali z domova. A Rooney volání vyslyšel. Jeho nová mise má název „Postup do Premier League s Birminghamem City“. 37letý druhý nejlepší střelec v historii anglické reprezentace převzal aktuálně šestý celek druhý ligy.

Rooney ve funkci nahradil Johna Eustaceho, po 11 letech nové sezony skončil. A podle svých slov se na novou challenge obrovsky těší. „Jsem nadšený z toho, že se mohu připojit k Birminghamu City v tak vzrušující době. V klubu mají plán a jsou odhodláni realizovat své ambice,“ řekl Rooney v rozhovoru pro klubový web.

Nepříjemné místo pro soupeře

Rooney v rozhovoru také uvedl, že se velice těší na práci se zkušenými fotbalisty a mladými talenty. „V týmu máme vedle jádra tvořeného zkušenými profiky i několik zajímavých mladých hráčů. Mám jasnou představu, jakým způsobem chci, aby tým hrál. Vytvoříme zde vítěznou kulturu s identitou, která fanoušky Blues postaví na nohy,“ slibuje v rozhovoru.

V Birminghamu podepsal smlouvu na tři a půl roku, času tedy dostane, minimálně podle kontraktu, až, až. Pro klubový web se rozpovídal ještě o tom, že už se nemůže dočkat fanoušků a stadionu, na který se jich vejde bezmála 30 tisíc. Sám tam podle svých slov nejezdil zrovna rád.

„Na St. Andrew’s jsem hrál a fanoušci Birminghamu City byli vždy hlasití a vášniví. Bylo opravdu těžké přijet sem jako soupeř a já si teď vyzkouším, jaké to je mít je za zády. Mým úkolem je pozvednout klub na další úroveň a já se nemohu dočkat, až začnu,“ dodal.

Na první Leicester aktuálně ztrácí Birmingham 12 bodů.

Nejčtenější tento týden

Manchester City utrácí ve velkém. Za osmnáctiletý supertalent poslal do Lille téměř 86 milionů liber

Manchester City pokračuje v mohutné přestavbě kádru. Anglický velkoklub získal z Lille teprve osmnáctiletého záložníka Ayyouba Bouaddiho, za kterého může zaplatit až 85,6 milionu liber. Marocký reprezentant se tím stal nejdražším teenagerem v historii Premier League.

Serena Williams se vrátila na US Open. Po boku Alcaraze rozbouřila zaplněný Arthur Ashe Stadium

US Open nabídl tenisovým fanouškům nečekanou podívanou. Serena Williams se po čtyřech letech vrátila na domácí grandslam a v novém formátu smíšené čtyřhry vytvořila hvězdný pár s Carlosem Alcarazem. Zaplněný Arthur Ashe Stadium jejich cestu sledoval až do čtvrtfinále.

Bartůňková zvládla noční bitvu v Monterrey, uspěla také Viďmanová

České tenistky v Monterrey pokračují vítězně. Nikola Bartůňková se pořádně nadřela proti En Shuo Liang z Tchaj wanu, ale po téměř třech hodinách slavila postup do čtvrtfinále. Dvacetiletá Češka zvítězila 6:7, 7:5 a 6:4. Úspěšně vstoupila do hlavní soutěže také Darja Viďmanová. Australanku Kimberly Birrell porazila 7:6 a 6:3 a stále může dojít na ryze český souboj.

Češky zvládly bitvu s Ukrajinou a slaví postup do osmifinále ME

České volejbalistky mají na domácím mistrovství Evropy jisté osmifinále. V Brně porazily Ukrajinu 3:1 na sety a ve čtvrtém utkání skupiny si připsaly třetí vítězství. Ve čtvrtek je čeká Bulharsko. Proti němu budou hájit druhé místo, které může znamenat příznivější výchozí pozici pro play off.

Siniaková s Pattenem vyřadili hvězdné duo Sabalenka a Djokovič

Kateřina Siniaková a Henry Patten zvládli na US Open velkou výzvu. V prvním kole smíšené čtyřhry porazili turnajové jedničky Arynu Sabalenka a Novaka Djokoviče 1:4, 4:2, 10:2. Po nepovedeném začátku předvedli výrazný obrat a postoupili do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku prošli také Jakub Menšík s Karolínou Muchovou.

Pogačar rozdrtil soupeře dlouhým sólem a upevnil vedení na Vueltě

Tadej Pogačar ukázal ve čtvrté etapě Vuelty svou sílu. Slovinský cyklista zaútočil zhruba 50 kilometrů před cílem a do Andorry la Vella dorazil osamocený. Nejbližším soupeřům nadělil 2:39 minuty a výrazně zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí. Druhého Primože Rogliče nyní vede o 3:21 minuty.

Chantelle Cameron před bitvou s Mayer věří v životní výkon. Nikdo mě neporazí, hlásí šampionka

Birmingham čeká souboj dvou světových šampionek. Chantelle Cameron se 29. srpna postaví Mikaele Mayer a ve hře budou pásy organizací WBO, WBA i WBC v supervelterové váze. Britka před očekávaným duelem nešetří sebevědomím a věří, že předvede nejlepší výkon své kariéry.

Lando Norris po dvou výhrách krotí očekávání. Na boj o titul stále nemá dost dobré auto

Lando Norris ovládl druhou Velkou cenu v řadě a McLaren se po slabším úvodu sezony výrazně přiblížil špičce. Britský pilot ale odmítá předčasné řeči o útoku na mistrovský titul. Podle něj má monopost stále slabiny, které mohou být na některých tratích rozhodující.

Washingtonem poprvé burácely vozy IndyCar. Závod odstartoval prezident Trump

Americká metropole zažila neobvyklou podívanou. Vozy IndyCar se poprvé prohnaly ulicemi Washingtonu kolem Kapitolu, National Mallu i známých muzeí. Závod Freedom 250 Grand Prix uzavřel sérii letních akcí k 250. výročí Spojených států a osobně ho odstartoval prezident Donald Trump.

Manchester City se dohodl na příchodu Bouaddiho. Za teenagera může dát 100 milionů eur

Manchester City se dohodl s Lille na přestupu osmnáctiletého marockého záložníka Ayyouba Bouaddiho. Anglický klub má zaplatit 95 milionů eur a dalších pět milionů může přidat na bonusech. Transfer ještě není oficiálně dokončený, hráče čeká zdravotní prohlídka a podpis smlouvy.

Verstappen havaroval hned v prvním kole domácí Grand Prix

Domácí Velká cena Nizozemska skončila pro Maxe Verstappena prakticky dřív, než začala. Čtyřnásobný mistr světa nezvládl závěr prvního kola na vlhké trati v Zandvoortu, tvrdě narazil do bariér a ze závodu odstoupil. Nehoda vedla k přerušení závodu červenou vlajkou, Verstappen ale vyvázl bez zranění.

Bayern přetlačil Dortmund a podvanácté získal německý Superpohár

Bayern Mnichov přidal do své sbírky další trofej. V německém Superpoháru zvítězil na hřišti Borussie Dortmund 2:1 a soutěž ovládl už podvanácté. O náskoku hostů rozhodli v prvním poločase Nathaniel Brown a Michael Olise. Dortmund po přestávce snížil zásluhou Fábia Silvy, na vyrovnání už ale nedosáhl.

Nosková s Bouzkovou ovládly čtyřhru v Cincinnati

Linda Nosková a Marie Bouzková slaví společný úspěch na turnaji v Cincinnati. České tenistky ve finále čtyřhry jasně přehrály Magali Kempen a Alexandra Panova 6:1 a 6:2. Soupeřkám dovolily jen krátce pomýšlet na zdramatizování zápasu a po hodině hry získaly titul.

České volejbalistky smetly Rakousko a na domácím ME dál neztratily ani bod

České volejbalistky pokračují na mistrovství Evropy v Brně bez zaváhání. Po úvodním vítězství nad Řeckem si poradily také s Rakouskem. Favoritky zvítězily 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:17. Po dvou zápasech tak mají ve skupině B plný počet šesti bodů. V neděli je čeká výrazně těžší prověrka proti Srbsku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama