Více
  10.6 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Tak teď už jsme viděli všechno. Doslova, klub z Anglie oblékne průhledné dresy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Když se řekne Bedale AFC, většina sportovního světa tápe. Tenhle malý klub z Britských ostrovů nehraje nijak oslnivý fotbal, nemá nakročeno do Ligy mistrů ani nefiguruje v těch nejvyšších soutěžích. Proslavil se ale zejména svou činností a vzkazy na dresech. Ty na novou sezonu budou průhledné.

  Fotbalové dresy, to je kapitola sama pro sebe. Jednotlivé týmy se předhánějí v originálních střizích, kombinacích barev či vzorech. Zajímavosti byly k vidění zejména v minulém století u brankářů Premier League, i teď se ale fanoušci mají na co těšit.

  Klub Bedale AFC upozorňuje svými „kousky“ na problémy ve společnosti. V minulých sezonách nosili jeho zástupci trikoty se zprávami ohledně nadměrné konzumace masa a týrání zvířat. Vloni tým představil dresy, které měli potěšit zejména vegany.

  To, co ale vedení klubu napadlo letos, se s ničím takovým nedá srovnat. Anglický celek představil jako první na světě průhledné dresy, které možná pro fotbalisty nebudu ty nejpohodlnější na světě, mají ale úplně jiný cíl.

  Upozornit mají na rakovinu prostaty a varlat. Kromě toho, že je pod dresy téměř všechno vidět, jsou na nich i šipky, které poukazují právě na problémové partie u mužů. „S tímhle typem rakoviny je třeba něco dělat,“ myslí si předseda klubu.

  Část z prodeje půjde na charitu

  Kromě toho, že mají dresy upoutat pozornost a přimět muže, aby chodili na pravidelné prohlídky, část výdělku z prodeje unikátních trikotů půjde také na charitu. Dresy se prodávají za 80 liber, tedy zhruba 2 400 korun. Každý 5 liber z jednoho prodeje by pak mělo jít z klubu pryč.

  Zástupci Bedale AFC doufají, že se vybere okolo 250 tisíc liber, což už je celkem slušná částka. Ve Velké Británii je zmiňovaná rakovina obrovským problémem. Ročně zemře na Ostrovech až 11 tisíc mužů, jeden každých 45 minut.

  „Muži jsou často příliš rozpačití, příliš plaší nebo příliš zarputilí, než aby se nechali vyšetřit,“ myslí si v klubu. I proto tedy tahle novinka. Ať jsou dresy jakkoliv směšné, mají pomoct dobré věci. „To vše má však velmi vážnou stránku, protože chceme i nadále zvyšovat povědomí o rakovině u mužů a získávat finanční prostředky na podporu životně důležitého výzkumu,“ dodává Bedale.

  Tam držme klubu palce, ať plán vyjde.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Erling Haaland

  Haaland je hitem internetu. Nad jeho bláznivým videem zůstává rozum stát

  Ve fotbalovém světě je v současné době jen málo útočníků, kteří by dokázali konkurovat Erlingu Haalandovi. Norský kanonýr, který pálí za Dortmund, si podmaňuje německou Bundesligu, svými kousky ale baví také internet. Na videu předvedl něco, co je pro mnohé naprosto nepředstavitelné.
  Gianni Infantino

  Prezident FIFA přirovnal MS ve fotbale k Super Bowlu. Akci chce pořádat každé 2 roky

  Spory okolo konání mistrovství světa ve fotbale vrcholí. Do diskuse se zapojují mocnáři z těch nejvyšších pozic a mluví o tom, že by se šampionát mohl konat častěji. Podle některých by tím ztratil prestiž, šéf FIFA Gianni Infantino si ale myslí, že by se tím naopak oblíbenost ještě zvýšila.
  Samir Nasri

  Bývalá hvězda Arsenalu terčem posměchu. Veřejnost vtipkuje na účet Nasriho břicha

  V Marseille se ve středu sešly fotbalové legendy, aby odehrály charitativní zápas a vybraly peníze pro potřebné. Dres několikanásobných šampionů Francie po letech oblékly hvězdy jako Drogba, Cissé či Samir Nasri. Ten ukončil oficiálně ukončil kariéru před měsícem. A po jejím konci se má zřejmě velice dobře.
  Adam Gabriel

  Stále bez ztráty. Jednadvacítka je v kvalifikaci stoprocentní, Kosovo porazila i doma

  Čeští fotbalisté do jednadvaceti let zatím v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2023 dominují. I v pátém utkání skupiny G nezaváhali, když na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích porazili Kosovo 3:0.
  Ronaldo Nazario

  Od šíleného gólu Ronalda uplynulo 25 let. Brazilský génius tehdy uhranul La Ligu

  Běžel 12. říjen roku 1996, když v ligovém zápase neskutečným způsobem zapsal mezi střelce legendární Ronaldo. Brazilský kanonýr, který v letech své největší slávy trýznil soupeře po celém světě, tehdy hrával za Barcelonu. A na jeho gól se vzpomíná až do dnešních dnů.
  Eden Hazard

  Chelsea sní o návratu Edena Hazarda. Plán už posvětil i majitel klubu Abramovič

  Když belgický fotbalista Eden Hazard v roce 2019 opouštěl Chelsea, fanoušci smutnili. Londýnskému klubu dala sbohem legenda, která si svého času podmanila celou Premier League. V Realu se od Hazarda čekalo hodně, svůj potenciál ale ve Španělsku nenaplnil. Rýsuje se tak velkolepý návrat, se kterým už souhlasil i majitel klubu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama