ŠipkyZlej Kája boduje. Porazil Lewise, Dobeyho zničil kanárem a turnajem kráčí dál...

Zlej Kája boduje. Porazil Lewise, Dobeyho zničil kanárem a turnajem kráčí dál a dál

To byla supershow! Český šipkař Karel Sedláček se před týdnem kvalifikoval hned na čtyři podniky European Tour a hned při své první možné zastávce rozpoutal na pódiu obrovské peklo. Nejprve vyřadil hned v prvním kole legendu tohoto sportu Adriana Lewise, v kole číslo dvě si poradil s další hvězdou Chrisem Dobeym. „The Hollywooda“ dokonce porazil tenisovým „kanárem“, tedy poměrem 6:0. Karel baví, v neděli 13. března na něj čeká ve třetím kole José de Sousa.

V německém Hildesheimu nyní probíhá druhá European Tour letošní sezony, ta první proběhla v Riese a na konci února ji opanoval Gerwyn Price. Tradiční šnůra šipkařských mítinků bude pokračovat v Mnichově, na jednu ze stanic této série turnajů se mohou těšit i čeští fanoušci, neboť v květnu zavítá světová špička i do letenské haly Královka.

Právě účast na druhé zastávce European Tour si vybojoval Sedláček v náročné kvalifikaci, přičemž nyní všem dokazuje, že to nebylo náhodou. V prvním kole jej čekal nelehký soupeř. Titul mistra světa, několikanásobného vítěze majoru či hrdiny anglických šipek nenosí jen tak někdo. Adrian Lewis zmíněná pojmenování však drží právem.

Česká republika ale má ve svých končinách samé dobré hráče, kteří se legend nezaleknou. Nározným příkladem budiž Karel Sedláček, jenž po velmi dominantním výkonu postoupil právě přes „Jackpota“ do druhého kola. „Zlej Kája“ hrál průměr lehce pod 100 na tři šipky, nicméně dařilo se mu v klíčové momenty zavírání. Karel vyhrál 6:2.

Závod o kolo s pořadovým číslem dvě tedy vyhrál Sedláček, tam už byl připraven závoďák značky Dobey. Jenže to, co se odehrávalo na terči, nemělo s námi dobře známým Chrisem Dobeym, nedejbože i se soubojem o postup, příliš společného…

Kája fantasticky skóroval a zaslouženě postoupil

Karel hned v úvodním legu Chrise brejknul a dostal se na vlnu. Měl i částečné štěstí, protože Dobey netrefil několik odkrytých doublů. To jej vskutku mrzelo, ale takové jsou šipky. Zejména je každopádně nutné podotknout, že Sedláček zvítězil zaslouženě.

První leg ozdobil dvěma 180, zavřel celý zápas netradičním doublem 7, do toho měl i matchdart na vysoké zavření 148 bodů, o kousek se netrefil.

Karla to však nemusí mrzet, postoupil hladce 6:0 a už může vyhlížet bitvu s De Sousou.

Nejčtenější tento týden

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Čeští hokejisté po příletu do Švýcarska poprvé trénovali

Česká reprezentace má za sebou první trénink ve Fribourgu, kde odehraje základní skupinu mistrovství světa. Trenér Radim Rulík při úvodní jednotce složil elitní útok z Romana Červenky, Lukáše Sedláka a Matěje Blümela. Právě nová posila ze zámoří si spolupráci s pardubickou dvojicí pochvaluje.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.

Barcelona porazila Real a slaví mistrovský titul

Barcelona si v El Clásicu došla pro sladkou tečku za ligovou sezonou. Real Madrid porazila 2:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 14 bodů. Katalánský klub získal 29. španělský titul, večer však poznamenala osobní tragédie trenéra Hansiho Flicka, kterému krátce před zápasem zemřel otec.

Dobeš a Dostál vychytali výhry, Hertl se po dlouhém čekání trefil

Nedělní program play off NHL patřil českým brankářům. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 6:2 nad Buffalem a Canadiens vedou v sérii 2:1. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k triumfu 4:3 nad Vegas, čímž Ducks srovnali stav série na 2:2. Gólovou radost si užil také Tomáš Hertl, který skóroval poprvé v letošním play off.

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama