FotbalZima do Turína, Sima na Ostrovy. Výprodej ve Slavii začal odchodem talentů

Zima do Turína, Sima na Ostrovy. Výprodej ve Slavii začal odchodem talentů

Schylovalo se k tomu už delší dobu, až teď se ale staly přestupové spekulace realitou. Pražská Slavia se po neúspěšné cestě do Ligy mistrů a Evropské ligy loučí se dvěma hráči. Obránce David Zima se stěhuje do výběru Turína, Abdallah Sima zahájí své počínání v Anglii. Ihned ale půjde na hostování.

Minulý týden se Slavii nepodařilo probít do Evropské ligy. Což představovalo po vyřazení z bitev o Ligu mistrů další velkou ránu. Nutno říct, že finančně je i Evropská konferenční liga zajímavá, pražský tým ale musí shánět peníze i jinde.

A to z přestupů. Během otevřeného přestupového okna se mluvilo o odchodech Stancia do Turecka, Koláře do francouzské Ligue 1, ale zejména se v každém pádě zmiňoval konec Simy. Talentovaný křídelník nakonec z Česka skutečně pláchne.

O jeho služby se přihlásil prvoligový Brighton, ihned ale pošle Simu na hostování. Jako favorit se v současné chvíli jeví Stoke City. Do Slavie přiteče méně peněz, než se čekalo, i tak by ale pro klub tyto finance mohly představovat vítanou pomoc.

Chtěl ho i West Ham!

Mluvilo se o zájmu West Hamu, ten ale nakonec neklapl. Senegalec, který do Slavie přišel z Táborska, na začátku sezony příliš nehrál, takže mu cenovka spadla. Pro budoucnost ale představuje i přesto veliký fotbalový příslib. Dnes prochází zdravotní prohlídkou.

V britských médiích se mluví také o tom, že ke Kladivářům míří bývalý Slávista Alex Král. Ten působí v moskevském Spartaku a přesunu je nakloněn. „Byl o něj zájem i z Atalanty Bergamo, ale jednali jsme i s West Hamem a na všem jsme se dohodli. Myslíme si, že ta dohoda je výhodná pro všechny strany,“ řekl generální ředitel klubu Jevgenij Meležikov.

Transfer do Anglie by měl být hotový a Italové ostrouhají. Na Apeninský poloostrov se ale přeci jen borec z vršovického Edenu stěhuje. Mladý stoper David Zima podepsal čtyřletý kontrakt s FC Turínem.

Zima si zahraje Serii A!

Nadějný mladý obránce se nachází v užším výběru „repre“ České republiky, nejvyšší tuzemskou soutěž už si ale minimálně další čtyři roky nezahraje. Do svých řad zlanařil rodáka z Olomouce turínský konkurent Juventusu.

„Je to další krok v Davidově kariéře. Jsem moc zvědavý, jak se v silné konkurenci prosadí. Italové jsou proslulí schopností takticky zlepšovat obránce,“ řekl webu iSPORT.cz manažer Pavel Paska. Slavia by měla inkasovat až 128 milionů korun.

Zima by si mohl ve stoperské dvojici zahrát třeba s bývalým bekem Arsenalu Shkodranem Mustafim, který už do Itálie přiletěl na testy.

Nejčtenější tento týden

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama