Více
  11.5 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Paralympijská mistryně světa zuří. Máš moc krátké šortky, vyslechla si

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hodně nepříjemnou věc řeší po závodech v Anglii jedna z hlavních hvězd. Paralympijská atletka Olivia Breenová musela poslouchat kritiku ze strany sudích, kteří se zaměřili na její oděv. Dvojnásobná mistryně světa měla podle nich na sobě příliš krátké a odhalující šortky.

  Breenová je paralympijskou „star“ světového formátu. Rodačka z Guilfordu ve Velké Británii má od mládí lehkou mozkovou obrnu, ani to jí ale nebrání ve sportování. A v tom se jí celkem vede, dvakrát už získala zlato na mistrovství světa.

  V roce 2015 triumfovala v Dauhá ve štafetě na 4x 400 metrů a o dva roky později ovládla doma v Londýně skok do dálky. K tomu má i stříbro z paralympiády, zlato a bronz z her Commonwealthu a všechny kovy z evropských šampionátů.

  Slušnou sbírku medailí ale v posledním týdnu kalí vyjádření rozhodčích. Ti prohlásili, že má Breenová příliš krátké šortky, které toho odhalují až příliš. Což samozřejmě atletku nadzvedlo. „Jsem neskutečně vytočená,“ prohlásila pro stanici BBC.

  Případ vyzdvihuje i proto, že chce pomoct ostatním kolegům, kteří by mohli mít v budoucnu stejný problém. „Nemůžou nám určovat co nosit a co nenosit,“ myslí si. „Nosím je už 9 let a nikdy jsem s nimi neměla problém,“ pokračovala.

  Po soutěži přišel rozhodčí

  Breenová popsala detailně to, jak se vše odehrálo. Do mikrofonů britských médií řekla i to, co si o všem myslí. „Podle mě by mělo být prádlo hlavně pohodlné. Nechcete nosit nic těžkého, v čem se vám nebude dobře závodit,“ řekla.

  „Zrovna jsem dokončila závod a šla poděkovat všem okolo za pomoc i podporu. Pak za mnou přišel jeden z rozhodčích a zeptal se, jestli se mnou může prohodit pár slov. Jasně, neměla jsem problém,“ popisovala šampionka.

  „Řekl něco ve smyslu ‚Myslím, že to, co máš na sobě, je velmi odhalující a měla byt zvážit nákup nových kraťasů‘. Nevěděla jsem, co říct, zůstala jsem oněmělá a můj první myšlenkový proces byl ‚děláš si legraci?‘,“ doplnila.

  Atletka by ráda přiměla své kolegy a kolegyně, aby se o podobných případech nebáli mluvit. Na Twitteru Breenová šílela vzteky, zároveň dodala, že nic měnit nehodlá. K případu už se vyjádřilo i vedení Anglické atletiky.

  „Jsme si toho všeho vědomi a budeme urychleně vyšetřovat. Blahobyt všech účastníků atletiky je nanejvýš důležitý a každý by se měl cítit pohodlně,“ myslí si.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama

  4 KOMENTÁŘE

  1. a neni to snad jedno i kdyby sportovala v tangach jtak to všem musi bejt u zadku !

  2. Chybí tam důležitá informace o rase a vyznání toho rozhodčího. Jen aby byla informace úplná a nezavádějící.

  3. Má koukat na „prkno“ a ne čumět okolo….(myslím tím toho rozhodčího).

  4. Tak to je vtipný. Volejbalistky z Norska dostaly vynadáno, že chtěj hrát v kraťasech a musely do bikin, a tahle atletka dostane vynadáno za opak…svět se zbláznil.

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama