Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  O 100 eur, že to nebude penalta. Jak Messi vyhrál sázku s polským gólmanem

  Nezvyklá scéna se odehrála během souboje Polska a Argentiny v základní skupině na světovém šampionátu. Gólman Szczesny se vsadil s Messim, jestli sudí nařídí penaltu. Vyhrál Argentinec, i když ji pak sám neproměnil.

  Zhruba deset minut před koncem prvního poločasu důležitého souboje o postup ze skupiny se nevysoký Argentinec dral za centrem do vápna. Lionel Messi hlavou minul branku, ale záhy po zakončení jej rukavicí udeřil brankář Wojciech Szczesny.

  Zprvu se nic nedělo a zdálo se, že se bude hrát dál, i když Messi chvíli zůstal ležet na trávníku. Po chvíli ale sudí známým gestem naznačil, že jde situaci sám prozkoumat k monitoru.

  Messiho penaltu brankář Polska chytil. Foto: Reuters

  Szczesny byl natolik překvapený, proč by se měla kopat penalta, že vyzval druhého účastníka souboje. „Hej Leo, pojď se vsadit o sto eur, že žádná penalta nebude,“ houkl na Messiho.

  Ten byl pohotový a odvětil, že sázku přijímá a tvrdí, že sudí pokutový kop nařídí. Když rozhodčí z Nizozemska Danny Makkelie ukázal na pokutový puntík, měl argentinský kapitán dvojí radost.

  Situace však moc jako penaltová nebyla. Úder gólmana do obličeje Messiho nebyl moc intenzivní, přišel až po zakončení, takže ho při hlavičce ani neovlivnil. Přesto videosudí Paulus Van Boekel vstoupil do hry a určil rozhodnutí sudího na hřišti jako závažné pochybení. A přesvědčit se pak nechal i sám Makkelie.

  Prohrál jsem sázku,“ smál se polský brankář v rozhovoru pro polskou televizi. Do zpěvu mu bylo, protože i přes porážku 0:2 jeho tým prošel s velkou porcí štěstí mezi nejlepších šestnáct týmů.

  Zaplatit Messimu ale nehodlá. „Asi mu nic nedám. Sto eur ho stejně nevytrhne a nezajímá ho to. Myslím si, že peněz má dost. Nevím, jestli se na mistrovství světa můžeme takhle sázet. Asi dostanu nějaký trest. Ale to je mi teď jedno, hlavně že jsme postoupili,“ řekl Szczesny.

  Sázky by se měly dodržovat, ale důležitější opravdu byl skvělý zákrok polského brankáře. Ten na šampionátu už podruhé zlikvidoval penaltu a výrazně pomohl svému týmu do osmifinále, kde ho čeká Francie.

  Jen jsem měl dvakrát štěstí. Samozřejmě, je to v kariéře skvělý moment. Mistrovství světa je nejvíc a chytit dvě penalty a pomoci týmu k postupu je speciální,“ dodal v interview pro italskou televizi RAI Sport.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.