-5.8 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
ZajímavostiZávodní kobyla dostála svému jménu. Utekla na silnici a řidiči nechápali, co...

Závodní kobyla dostála svému jménu. Utekla na silnici a řidiči nechápali, co se děje

Odvážná a panovačná. Tak by se dalo přeložit jméno závodního koně Bold and Bossy. Dvouletá klisna dostála svému jménu a potvrdila, že koně při parkuru i na dostizích dokážou být hodně svéhlaví.

Kuriózní situaci řešili na dostizích ve Spojených státech v Kentucky. Ještě před startem vyhodila žokeje ze sedla kobylka s příznačným jménem „Odvážná a panovačná.“ Závodník hned vyskočil na nohy a hledal svého koně, který ale zmizel a nikdo ze zúčastněných netušil kam.

Kobylka utekla ze závodiště a skončila na frekventované silnici

Je otázkou, jak se to klisně povedlo, ale dokázala si najít cestu ven ze závodiště. Následně se vydala na místní silnici, která rozhodně nebyla žádnou „okreskou“, ale čtyřproudou komunikací.

Dovedete si asi představit, jak reagovali vyplašení řidiči. Vedle nich nebo dokonce naproti nim pelášil závodní kůň, který měl i startovní číslo. Někteří z řidičů si bizarní scénu zvládli i natočit na mobilní telefon.

„Žijeme v divné době. Teď jedu autem a přímo proti mně běží v plné rychlosti závodní kůň. Nemám tušení, kde se vzal nebo jak to skončí,“ napsal jeden z nich.

Mezitím vyrazili hledat dvouletou kobylu všichni, kdo měli ruce a nohy. Našla se několik kilometrů od závodiště.

„Je to ještě mládě, které dělá hlouposti, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že se může přihodit něco podobného,“ nechápal trenér Michael Ann Ewing.

Výlet bez následků. Kůň jen poztrácel podkovy

Situaci ještě ztěžoval fakt, že kůň měl klapky na očích, které se používají pro to, aby upínal svůj zrak před sebe. Zároveň mu ale ztěžují orientaci v prostoru. Jako zázrakem se ale kobyle nic nestalo. Poztrácela jen podkovy a přivodila si pár oděrek.

„Vypadá to, že vyvázla bez zranění. Nemá nic zlomeného, ani nebude potřeba nic šít. Sice je trochu v šoku, ale z toho se dostane,“ řekl Ewing. „Potřebujeme ji ale ještě pořádně prohlédnout, abychom si byli jistí, že se jí opravdu nic nestalo,“ doplnil trenér.

Možná by to ale dopadlo hůř, kdyby s hledáním koně nepomohli řidiči, kteří na splašené zvíře narazili na silnici. „Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří nám ji pomohli najít,“ dodal Ewing. 

Na svéhlavost krásného, ale občas komplikovaného stvoření, doplatila nedávno na olympiádě v Tokiu i Němka Annika Schleuová. Jednu za favoritek připravil o medaili parkur.  Němce v něm odmítl poslušnost její kůň, kterého nedokázala přivést k rozumu a bylo po nadějích. 

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.

Pastrňák rozdal šest asistencí a Zacha dal hattrick při demolici Rangers

David Pastrňák prožil v NHL výjimečnou noc, když při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers nasbíral šest asistencí. Pavel Zacha k tomu přidal první hattrick v kariéře a Marat Chusnutdinov dal dokonce čtyři góly. V dalším programu Lukáš Dostál znovu nedosáhl na výhru, Anaheim padl v Buffalu 3:5, Tampa Bay naopak natáhla vítěznou sérii na devět zápasů.

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.

Aryna Sabalenka znovu ve finále Brisbane, o titul si zahraje s Martou Kostyuk

Světová jednička Aryna Sabalenka postoupila do finále turnaje Brisbane International už potřetí za sebou. V semifinále porazila Karolínu Muchovou 6:3, 6:4 a potvrdila, že její forma před nadcházejícím Australian Open je velmi silná. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. 

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.

Littler podepsal rekordní sponzorskou smlouvu v hodnotě 560 milionů korun

Luke Littler znovu potvrdil, že je největší hvězdou současných šipek. Krátce po obhajobě titulu mistra světa podepsal s firmou Target Darts dlouhodobou smlouvu, která má být největší v historii tohoto sportu. Osmnáctiletý Angličan tak posouvá hranice nejen na terči, ale i mimo něj.

Muchová v Brisbane skolila Rybakinu a v semifinále jde na Sabalenku

Karolína Muchová pokračuje ve skvělém startu sezony. Ve čtvrtfinále turnaje v Brisbane porazila Jelenu Rybakinu 6:2, 2:6 a 6:4 a zahraje si o finále proti světové jedničce Aryně Sabalence, která na akci obhajuje titul. Češka zvládla rozhodující chvíle ve třetím setu a ukončila soupeřce vítěznou sérii.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama