ZajímavostiVýsledky ankety Sportovec roku 2023 budou odhaleny dnes večer: Pastrňák, Perušič a...

Výsledky ankety Sportovec roku 2023 budou odhaleny dnes večer: Pastrňák, Perušič a Schweiner mezi favority

Dnes večer bude v pražském hotelu Hilton oznámen vítěz 65. ročníku ankety Sportovec roku, kterou organizuje Klub sportovních novinářů. Mezi hlavními favority se objevují hokejista David Pastrňák, beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner a tenistka Markéta Vondroušová.

Pastrňák, útočník Bostonu, je jediným finalistou, který už v minulosti tuto prestižní anketu ovládl. Letos se mu podařilo poprvé v kariéře překonat v zámořské NHL hranici 100 bodů v sezoně. Vítězství by pro něj znamenalo navázání na úspěch z roku 2020.

Vondroušová, vítězka Wimbledonu, je další silnou kandidátkou na titul. Tenis má letos silné zastoupení mezi finalisty, což se naposledy stalo v roce 2014, kdy triumfovala Petra Kvitová.

Beachvolejbalový pár Perušič a Schweiner se také probojoval do finálové desítky. Tito mistři světa jsou jedním z tří kolektivů, které mohou získat titul.

Výsledky ankety budou slavnostně odhaleny ve čtvrtek večer v přímém přenosu ČT1 od 21:45. Během večera budou uděleny také ceny v kategorii oddanost sportu, pro juniora roku a sportovní legendu. Večerem bude provázet Daniela Brzobohatá a o hudební doprovod se postará David Koller.

Letošní ročník ankety je výjimečný také tím, že Klub sportovních novinářů slaví 100 let od svého založení. Celkem hlasovalo 233 žurnalistů, kteří nejprve rozhodli o deseti finalistech a třech nejlepších kolektivech. Z nich pak zvolí vítěze.

Nejčtenější tento týden

Chantelle Cameron ovládla boxerskou válku s Mayer a potvrdila své místo mezi elitou

Chantelle Cameron zvládla jeden z nejočekávanějších ženských duelů roku. V Birminghamu porazila Mikaelu Mayer jednomyslně na body a získala tituly WBA, WBC a WBO v supervelterové váze. Dramatický zápas nabídl vysoké tempo, tvrdé výměny i další vyhrocenou slovní přestřelku po závěrečném gongu.

Chelsea získala mistra světa. Emiliano Martínez přichází z Aston Villy

Chelsea posílila brankářský post výrazným jménem. Z Aston Villy získala argentinského reprezentanta Emiliana Martíneze, který v roce 2022 slavil titul mistra světa. Třiatřicetiletý gólman podepsal v Londýně smlouvu na tři roky.

Caroline Dubois obhájila světové tituly. Po jasné výhře už vyhlíží další velký souboj

Caroline Dubois potvrdila roli favoritky, v Birminghamu jednoznačně porazila Amelii Moore a udržela pásy organizací WBC a WBO v lehké váze. Britská boxerka zároveň udělala další krok k očekávanému megazápasu s Alyciou Baumgardner, který by mohl přijít v roce 2027.

Messi nasázel čtyři góly. Inter Miami zničil Montréal 7:1 a přepsal klubový rekord

Lionel Messi předvedl další mimořádný večer v zámořské MLS. Devětatřicetiletý Argentinec vstřelil proti CF Montréal čtyři góly, na další přihrál a dovedl Inter Miami k drtivému vítězství 7:1. Díky svému představení se zároveň dostal do čela tabulky střelců soutěže.

Pogačar po těžkém pádu končí na Vueltě. Má zlomenou klíční kost i obratel

Tadej Pogačar musel po těžkém pádu v osmé etapě odstoupit z Vuelty a přišel o červený dres vedoucího závodníka. Následné vyšetření odhalilo otřes mozku, zlomeninu levé klíční kosti a stabilní zlomeninu sedmého krčního obratle. Slovinec bude potřebovat operaci.

Neuvěřitelný finiš Lukeše, český pětibojař slaví světové zlato

Matěj Lukeš dosáhl na největší úspěch své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý moderní pětibojař se v čínském Kuej jangu stal mistrem světa v individuálním závodě. Potvrdil tak pozici světové jedničky a loňský bronz proměnil ve zlato. Mezi českými závodníky dokázal totéž pouze Michal Sedlecký v roce 2002.

Itauma shodil Hrgoviće z pódia, Chorvat mu dal facku. Dnes se utkají o titul

Napětí před dnešním soubojem Mosese Itaumy a Filipa Hrgoviće vyvrcholilo už při pátečním vážení. Mladý Brit odstrčil svého soupeře z pódia, Chorvat se okamžitě vrátil a udeřil ho otevřenou rukou. Dnes večer se oba boxeři v londýnské O2 Areně utkají o uvolněný titul mistra světa IBF v těžké váze.

Van Boven dojel etapu Vuelty se zlomenými žebry. V nemocnici zjistili i kolaps plíce

Belgický cyklista Luca Van Boven dokončil sedmou etapu Vuelty navzdory vážnému pádu v závěru závodu. Až následné vyšetření v nemocnici ukázalo, že utrpěl zlomeniny dvou žeber a kolaps plíce. Šestadvacetiletý jezdec proto ve španělské Grand Tour končí.

Colorado dalo Makarovi rekordní kontrakt a udělalo z něj nejlépe placeného hráče

Colorado si pojistilo jednu ze svých největších hvězd. Obránce Cale Makar podepsal osmiletou smlouvu v celkové hodnotě 163,2 milionu dolarů, tedy zhruba 3,38 miliardy korun. Nový kontrakt začne platit od sezony 2027/28 a sedmadvacetiletému Kanaďanovi zajistí průměrný roční příjem 20,4 milionu dolarů. Jako první hráč v historii NHL se tak dostane přes hranici 20 milionů dolarů za sezonu.

Fuksa předvedl fantastický finiš a slaví třetí světové zlato v řadě

Martin Fuksa znovu ovládl kilometrovou trať na mistrovství světa. V Poznani přitom dlouho výrazně ztrácel a ještě 250 metrů před cílem figuroval až na pátém místě. Strhujícím finišem však všechny soupeře dotáhl. V naprosto vyrovnaném závěru zajel stejný čas jako Maďar Dániel Fejes a oba získali zlato. Výborný výkon předvedla také kajakářka Barbora Betlachová, která na kilometru skončila čtvrtá.

Liga mistrů nabídne šlágry už v ligové fázi. PSG čekají City, Villa i Barcelona

Nový ročník Ligy mistrů slibuje mimořádně atraktivní duely už během ligové fáze. Obhájce trofeje Paris Saint-Germain narazí na Manchester City, Aston Villu i Barcelonu, zatímco Arsenal čekají Real Madrid a Bayern Mnichov. Anglické kluby dostaly při losu pořádně náročný program.

Mikaela Mayer proti Chantelle Cameron slibuje boxerskou válku. Do hry se vložila i stará rivalka Baumgardner

Birmingham čeká v sobotu jeden z největších zápasů současného ženského boxu. Mikaela Mayer a Chantelle Cameron se utkají v souboji šampionek, který má podle obou všechny předpoklady stát se zápasem roku. Před duelem se navíc nečekaně připomněla Alycia Baumgardner, dávná rivalka Mayer.

Bartůňková zvládla české drama a v Monterrey si zahraje o finále

České derby ve čtvrtfinále turnaje v Monterrey nabídlo téměř tříhodinovou bitvu. Nikola Bartůňková porazila Darju Viďmanovou 6:4, 6:7, 6:3 a pokračuje v povedeném tažení Mexikem. O největší finále své dosavadní kariéry si zahraje s nasazenou dvojkou Elise Mertens.

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama