FotbalVydra řeší budoucnost. Po konci v Burnley bude ve hře Skotsko, zámoří...

Vydra řeší budoucnost. Po konci v Burnley bude ve hře Skotsko, zámoří nebo jih Anglie

Vypadá to, že dny útočníka Matěje Vydry v Burnley jsou sečteny. Český reprezentant má platnou smlouvu do konce června letošního roku, na Ostrovech se mluví o jeho odchodu. Kam by mohl zamířit? Britská média spekulují spolu s deníkem Burnley Express o několika variantách. Mluví se o setrvání v Anglii, dále Skotsku nebo zámoří.

Až se jednou bude Matěj Vydra zamýšlet na svou kariérou, bude Burnley patřit výsostné postavení. Odehrál tady nejvíc zápasů, zahrál si Premier League, nastupoval proti anglickým velkoklubům. Během poslední sezony ale dostával prostor jen z lavičky, v základu nastoupil pouze čtyřikrát.

Ještě před pár měsíci měli všichni jasno, Vydra po vypršení kontraktu odejde. Jenomže minulý víkend to byl právě on, kdo jediným gólem rozhodl souboj s Wolves a prostřílel svůj klub mimo sestupovou zónu anglické nejvyšší soutěže. Ze minuty na minutu se tak stal hrdinou celého Burnley.

„Ta akce začala už na levé straně obrany, kdyby takový gól dal Liverpool nebo Manchester City, mluví se o něm celý týden,“ pronesl po trefě bývalý hráč Spurs a současný fotbalový expert Jermaine Jenas. Fanoušci volají po prodloužení, pravděpodobnější je ale stále spíše změna dresu.

Český kanonýr, kterému za pár dní oslaví 30. narozeniny, je na seznamu posil několika klubů. S výčtem přišel deník Burnley Express, který dění v klubu z města ležícího na sever od Manchesteru, sleduje. Anglie, Německo, Spojené státy americké či Skotsko. Tam všude by o Vydrovy služby stáli.

Celtic, Bournemouth nebo MLS

Kromě již zmiňované nové smlouvy v Burnley, na kterou to ani po odchodu kouče Seana Dyche nevypadá, se zmiňuje několik dalších variant. Tou první by mohl být přesun ještě severněji do Skotska, kde hraje Celtic Glasgow. Vede ligu, dal nejvíc gólů, nejlepší střelec Abada jich ale dal jen deset. Ostřílený český snajpr by se tak klubu mohl hodit.

Další stanicí je Bournemouth. Výběr z jihu Anglie je na druhém místě Championship, blíží se návratu do Premier League, vlastní potentního útočníka Solankeho, který dal už 27 gólů, k němu by se ale hodil někdo další. Spekuluje se například o výměně na trase Bournemouth a Burnley, na jednu stranu by měl jít Vydra, na tu druhou Joshua King.

Britské ostrovy ale nejsou jedinou možností. Vydra by mohl odejít také do Spojených států americký a jednoho z klubů MLS, mimo to třeba také do Německa nebo Turecka. Českými médii proběhla také zpráva o návratu do české nejvyšší soutěže, na to je ale z jeho pohledu zatím příliš brzy.

Nejčtenější tento týden

Mourinho se vrací do Realu Madrid. Zachrání potápějící se klub?

Real Madrid znovu vsadil na známou tvář. Novým trenérem se stal José Mourinho, který se na Santiago Bernabéu vrací po více než deseti letech. Vedení klubu od něj očekává, že ukončí dvouleté čekání na velkou trofej a přinese týmu větší stabilitu.

Světová šachová federace suspendovala Rusko

Mezinárodní šachová federace FIDE dočasně pozastavila členství Ruska. Reagovala tak na rozhodnutí sportovní arbitráže i na nesplnění podmínek, které Moskva dostala kvůli aktivitám v okupovaných částech Ukrajiny. Pro zemi s mimořádně silnou šachovou tradicí jde o citelný symbolický zásah.

Šipky dobývají New York. Luke Littler a Luke Humphries povedou hvězdnou show v Madison Square Garden

Dva největší fenomény současných šipek míří do legendární Madison Square Garden. Luke Littler a Luke Humphries budou hlavními taháky letošního US Darts Masters, kde se představí elitní hráči PDC i nejlepší zástupci Severní Ameriky. Ve hře přitom nebude jen prestižní titul, ale také přímá vstupenka na mistrovství světa v Alexandra Palace.

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama