5.1 C
Czech
Úterý 24. února 2026
FotbalVšichni vědí, co se tenkrát stalo. Liverpool chce vrátit Realu Madrid porážku...

Všichni vědí, co se tenkrát stalo. Liverpool chce vrátit Realu Madrid porážku z roku 2018

Reklama

Evropskou klubovou scénu čeká už zítra vrchol letošní sezony. Ve finále Ligy mistrů v Paříži si to rozdají o titul Real Madrid a Liverpool. Zopakuje se tak finále z roku 2018, ve kterém „Bílý balet“ Reds přetlačil v poměru 3:1. O motivaci budou mít letos postaráno oba celky, trochu víc ale bude pokukovat po triumfu Liverpool.

Důvodu je hned několik. Titul v Premier League sice nevyšel, před týdnem slavil další vítězství v infarktovém závěru ligy Manchester City, tým z města Beatles ale i tak pomýšlí na treble. Už má na kontě poháry z Carabao Cupu a FA Cupu, Liga mistrů by v klubovně zazvonila ještě o něco víc.

Liverpool bude chtít Realu vrátit porážku z Kyjeva, kde před čtyřmi lety prohrál jednoznačným způsobem 1:3. Tehdy v onom zápase předvedl katastrofální výkon gólman Karius, stoper Ramos zranil hvězdného Mohameda Salaha. Ramos už za Real nehraje, Karius v brance Reds stát nebude, lehkou výhodu by tak mohli mít Angličané.

Ještě navíc, když na cestě do finále přešli přes Inter a pak slabší Benficu a Villarreal. To Real Madrid měl cestu o něco složitější. Nejprve narazil na Paříž, pak na Chelsea a Manchester City. V nohách už mají Španělé několik náročných zápasů a daň by si mohla vybrat únava. Myšlenky na historicky 14. titul z Ligy mistrů jsou ale samozřejmě také silné.

„Je to šílené. V play-off jsme byli asi tak šestadvacetkrát odepsaní, ale šestadvacetkrát jsme se dokázali vrátit,“ řekl po semifinále se Citizens záložník Realu Toni Kroos. „Už teď jsme vyřadili tři kandidáty na vítězství, což je velký úspěch. Na finále se moc těším, bude to skvělý zápas,“ říkal kouč Ancelotti.

Nejhorší moment, vzpomíná na finále z roku 2018 Salah

Jak už bylo řečeno, oba týmy se potkaly ve finále naposledy před čtyřmi lety. Fiasko z hlav hráčů Liverpoolu nevymizelo ani po tak dlouhé době. Třeba egyptský útočník Mohamed Salah zavzpomínal celkem nedávno.

„Všichni v klubu chceme Ligu mistrů zase vyhrát. Už kvůli tomu, co se odehrálo před čtyřmi lety. Byl to nejhorší moment mé kariéry, srazilo mě to hodně dolů. Po zápase jsem si v nemocnici říkal, že jsme přece nemohli prohrát takovým způsobem. Nikdy dřív jsem se takhle necítil,“ říká Egypťan.

Jeho tým bude usilovat o sedmou „ušatou trofej“ zítra od 21 hodin v pařížském svatostánku Stade de France. Je jasné, že se celý fotbalový svět má na co těšit.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vonn přiznala, že po olympijském pádu málem přišla o nohu

Lindsey Vonn promluvila o následcích děsivého pádu v olympijském sjezdu v Cortině d'Ampezzo. Uvedla, že zranění bylo vážnější, než se zpočátku zdálo, a že jí reálně hrozila amputace levé nohy. Záchranu podle ní přinesl rychlý zákrok a série operací, kterých už absolvovala pět, naposledy šestihodinovou minulý týden po převozu do USA.

Titul na obzoru, Procházka má narazit na Ulberga v Miami

Jiří Procházka má znovu stát na prahu titulového zápasu v UFC. V zákulisí se řeší duel s Carlosem Ulbergem z Nového Zélandu, protože Alex Pereira má zamířit do těžké váhy. Termín i místo už kolují mezi fanoušky, zatím ale chybí oficiální potvrzení organizace.

Claressa Shields znovu na vrcholu. V Detroitu předvedla senzační výkon 

Americká boxerská hvězda Claressa Shields potvrdila svou dominanci na domácí půdě v Detroitu, kde jednoznačně porazila Franchon Crews-Dezurn a obhájila status neohrožené absolutní mistryně světa těžké váhy. Všichni tři bodoví rozhodčí ohodnotili duel shodně 100:90, což podtrhlo její kontrolu nad průběhem zápasu.

Luke Littler ovládl premiérový Poland Darts Open. Devítka Van Veena ho nezastavila

Luke Littler potvrdil roli jedničky žebříčku a v Krakově získal titul na historicky prvním turnaji Poland Darts Open. V nedělním finále porazil nizozemského soupeře Giana van Veena 8:4, přestože jeho rival předvedl dokonalý leg, takzvanou „devítku“. Pro Littlera šlo o ideální naladění před dalším večerem Premier League v Belfastu.

Barcelona po výhře nad Levante znovu vede LaLigu

Barcelona využila zaváhání Realu Madrid v Pamploně a po domácí výhře 3:0 nad Levante se vrátila do čela soutěže. Katalánci rozhodli už v první půli, kdy skórovali Marc Bernal a kapitán Frenkie de Jong. Definitivní razítko přidal v závěru Fermín López.

Alcaraz vyhrál v Dohá titul po finálové demolici Filse

Carlos Alcaraz zvládl finále turnaje ATP 500 v Dohá v rekordním tempu. Arthura Filse přehrál 6:2, 6:1, připsal si 26. titul kariéry a v sezoně dál drží stoprocentní bilanci.

Jágr naznačil, že už se do extraligy možná nevrátí

Jaromír Jágr během on line vysílání na Instagramu připustil, že fanoušci už ho v soutěžním zápase nejspíš neuvidí. V této sezoně naskočil za Kladno jen do šesti utkání a naposledy hrál 21. prosince v Liberci. Přiznal také, že během olympijní pauzy nabral několik kilo a drží se hlavně pohybem na ledě, ne plnohodnotnou přípravou na návrat.

Po tragické nehodě zpět do ringu. Anthony Joshua plánuje comeback

Anthony Joshua plánuje návrat do ringu letos v červenci. Podle promotéra Eddieho Hearna ale britský boxer zatím nenastoupí proti Tysonu Furymu, jak se původně očekávalo. Bývalý mistr světa se stále zotavuje po tragické autonehodě, k níž došlo během jeho vánoční návštěvy rodiny v Nigérii.

Jonny Clayton dobyl Glasgow a vede Premier League

Jonny Clayton ovládl třetí večer Premier League Darts v Glasgow. Velšan předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry, když na cestě za triumfem postupně porazil Giana van Veena, Luka Littlera i krajana Gerwyna Price.

Haaland znovu na radaru PSG, v pozadí se skloňuje i Španělsko

Erling Haaland má v Manchesteru City čerstvě prodlouženou smlouvu až do roku 2034 a pobírá jednu z nejvyšších mezd v Evropě. Přesto se kolem něj znovu rozjely spekulace. Paris Saint Germain se měl diskrétně zajímat o to, zda by se někdy mohl stát dostupným. Zároveň se dál mluví o tom, že pokud by útočník někdy z Anglie odešel, nejpravděpodobněji by ho to táhlo do Španělska.

Bitva šampionek na obzoru. Duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer může změnit ženský box

Potenciální duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer má podle promotéra Dmitrije Sality velkou šanci na uskutečnění ještě v letošním roce. Pokud by se americké šampionky skutečně střetly v ringu, mohlo by jít o největší zápas v historii ženského boxu. Než se však začne jednat o super souboji dvou hvězd, čeká Shields důležitá obhajoba všech titulů v Detroitu.

Luke Littler bez boje mezi nejlepšími. Michael van Gerwen odstoupil

Třetí večer šipkařské Premier League v Glasgow nabídl nečekaný vývoj ještě před prvním šipkovým hodem. Úřadující mistr světa Luke Littler postoupil přímo do semifinále poté, co jeho soupeř Michael van Gerwen odstoupil ze soutěže kvůli zdravotním problémům. Očekávaný duel dvou velkých jmen tak z programu zmizel a mladý Angličan získal důležité body bez odehraného zápasu.

José Mourinho pod palbou kritiky. Reakce na údajný rasismus vyvolala bouři

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila vyšetřování poté, co útočník Real Madrid Vinicius Jr. uvedl, že byl během úterního utkání proti Benfice rasově urážen. Incident, k němuž mělo dojít během vítězství španělského klubu 1:0, nyní rozděluje fotbalovou veřejnost a pod palbou kritiky se ocitl také trenér Benfiky José Mourinho.

Manny Pacquiao znovu v akci. Legendárního Filipínce čeká exhibice s Ruslanem Provodnikovem

Boxerská legenda Manny Pacquiao se znovu vrací mezi provazy. Sedmačtyřicetiletý Filipínec nastoupí 18. dubna k desetikolové exhibici ve velterové váze proti bývalému světovému šampionovi Ruslanu Provodnikovovi. Duel se uskuteční v hale Thomas & Mack Center v Las Vegas a jeho konání oznámili promotéři Industry Media a společnost Banner Promotions vedená Arthurem Pelullem.

Coco Gauff otevřeně promluvila o dění v USA

Americká tenistka Coco Gauff přiznala, že je pro ni stále těžší sledovat zprávy z domova, a zdůraznila, že se chce dál vyjadřovat k tématům, která považuje za důležitá. Dvojnásobná grandslamová šampionka patří mezi skupinu amerických sportovců, kteří v poslední době veřejně komentují přísnou imigrační politiku prezidenta Donalda Trumpa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama