Více
  11.9 C
  Czech
  Neděle 3. března 2024

  Chtěli do Glasgow, ale skončili v Praze. Smolný výlet fanoušků Chorvatska baví svět

  Neslavně skončil výlet chorvatských fanoušků na páteční utkání svého národního týmu s reprezentací České republiky. Parta čtyř kamarádů se chtěla vydat do Hampden Parku v Glasgow, ale nakonec musela sledovat utkání v Praze.     

  Najali si soukromé letadlo, aby se mohli vypravit do jednoho z dějiště letošního EURA. Sehnali lístky na utkání mezi Chorvatskem a Českem, aby mohli vyrazit podpořit svou zemi. Jenže až do Skotska nedorazili. Jak je to možné?  

  „Najali jsme si soukromé letadlo, abychom mohli doletět do Skotska. Sehnali jsme lístky a byli jsme opravdu nadšení,“ vyprávěl jeden z členů výpravy Sebastian Jagič Njare pro web Zadarski.hr.

  Úspěšně vylétli z letiště v Zadaru, jenže poté přišly problémy. Když pilot zamířil s letadlem nad Skotsko, dostal náhlou informaci, že kvůli pandemickým opatřením musí opustit skotský vzdušný prostor. Nakonec nedostal povolení přistát.

  Fanoušci tak narychlo museli vymyslet záložní plán, protože se nechtěli smířit s pomyšlením, že se budou muset vrátit zpátky do Zadaru. Ještě nad Skotskem tak vymysleli, že pilota nasměrují do Česka.

  „Rozhodli jsme se požádat o povolení ke vstupu do České republiky. A tak jsme nakonec dorazili do Prahy a sledovali jsme tam zápas společně s českými příznivci,“ popisovali příznivci Chorvatska.

  Večer se rozhodne o postupujících

  Jako destinaci si hlavní české město vybrali ještě z jednoho důvodu. „Do Prahy jsme zamířili i kvůli slavné hospodě U Fleků, protože tady byl založen Hajduk Split, což je náš nejoblíbenější klub,“ prozradili.

  Nakonec si i tak utkání užili, ačkoliv se ho nemohli osobně zúčastnit. „Celé to vyšlo finančně velice náročně, ale v Praze jsme se měli skvěle,“ dodali na závěr.

  Nejdůležitější utkání čeká jejich svěřence v úterý večer, kdy se rozhodne o postupujících ze skupiny D. Chorvaté se v přímém souboji o postup utkají se Skotskem a vítěz utkání si zajistí účast v osmifinále. Pokud utkání skončí remízou, do vyřazovacích bojů se nedostane ani jeden z týmů.

  Už v pondělí se o definitivním postupu do osmifinále dozvěděli čeští fotbalisté, kteří se ve večerním utkání střetnou proti Anglii v boji o první místo. Oba poslední zápasy ve skupině D startují ve 21:00.  

  Sledujte nás na sítích