10.8 C
Czech
Pondělí 2. března 2026
Bojové sportyVrátí se Tyson Fury? Leda by vznikl největší boxerský zápas současnosti

Vrátí se Tyson Fury? Leda by vznikl největší boxerský zápas současnosti

Reklama

Boxerský svět se znovu ponořil do spekulací. Tyson Fury, bývalý šampion těžké váhy, který začátkem roku oznámil konec kariéry, naznačil možný návrat – a podle mnohých to může znamenat jediné. Konečně očekávaný duel s Anthonym Joshuou.

Fury tento týden zveřejnil video, na kterém trénuje po boku známého kouče SugarHilla Stewarda. Fanoušci i odborníci okamžitě zbystřili – vypadá to, že se „Gypsy King“ chystá zpět do ringu. Jeho promotér Frank Warren ale zůstává zdrženlivý. „Je to na Tysonovi. Zatím jsem s ním o tom nemluvil. To video? To je prostě Tyson, jak si hraje s fanoušky. Jestli se chce vrátit, je jeho rozhodnutí – já ho do ničeho tlačit nebudu,“ sdělil pro Sky News

Fury sice oficiálně ukončil kariéru, ale pravidelně sdílí záběry z tréninku. V kondici se udržuje, a pokud by opravdu chtěl zpět, podle promotéra Anthonyho Joshuy, Eddieho Hearna, nic nebrání tomu, aby na stole přistál největší boxerský zápas současnosti. Fury ovšem oznámil, že by rád trilogii s rivalem Usykem, o čemž hovoří i The Sun.

„Záleží jen na Tysonovi. My jsme připraveni,“ řekl Hearn. „Ale nemá cenu ho neustále vyzývat. Pokud chce světu nabídnout největší zápas, musí se rozhodnout on sám. Vypadá to, že je ve formě, takže by mohl být připravený během deseti týdnů,“ dodal.

Jedině Tyson vs. Joshua

Bývalý šampion ve dvou váhových kategoriích Carl Frampton věří, že Fury se skutečně chystá zpět – a cíl je jasný. „Vypadá to tak, že se vrací. Proč jinak by trénoval se SugarHillem?“ ptá se sám sebe Frampton. „Musí to být kvůli zápasu s Joshuou. Kvůli čemu jinému by se vracel?“

Anthony Joshua od své porážky s Danielem Duboisem v září nebojoval a mnozí věří, že nyní je ideální chvíle na britský megasouboj, který fanoušci očekávají už roky.

Názory se různí 

Ne každý si ale přeje Furyho návrat mezi provazy. Bývalý mistr světa George Groves má jiný nápad. „Chtěl bych ho vidět v MMA. Ať si to rozdá s Ngannouem v kleci,“ řekl Groves. „V boxu už mě nezajímá. Dokázal skvělé věci, ale Usyka neporazí. A jestli se nechce utkat s Joshuou hned, ať jde do MMA.“

Jedno je ale jisté. Fury znovu rozvířil vody a jeho další krok bude pod drobnohledem. Návrat, souboj s Joshuou nebo MMA výzva? Odpověď možná přijde už brzy.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Krejčí dal v Atlantě 14 bodů, Portland ale schytal debakl

Vít Krejčí se vrátil do haly Atlanty poprvé od únorového odchodu a hned ukázal chuť. Za Portland nasázel 14 bodů a odehrál dosud největší porci minut v novém dresu. Výsledek ale byl krutý, Blazers prohráli 101:135 a domácí si došli pro čtvrtou výhru v řadě.

Dostál podržel Anaheim, Palát s Rittichem dovedli Islanders k výhře nad Floridou

Nedělní program NHL vyšel českým brankářům i Ondřeji Palátovi. Lukáš Dostál vytáhl 32 zákroků, v nájezdech uspěl dvakrát a Anaheim přetlačil Calgary 3:2. Palát zase přihrál na důležitý gól Islanders, kteří doma porazili Floridu 5:4, v brance jim pomohl i David Rittich.

Gianluca Prestianni možná skončí v Benfice, Mourinho mluví jasně

Gianluca Prestianni může přijít o angažmá v Benfice, pokud se prokáže rasistické jednání vůči Viníciusi Júniorovi. Trenér José Mourinho dal najevo, že v takovém případě s mladým Argentincem definitivně ukončí spolupráci.

Čech našel adrenalin v hokeji a trenérskou kariéru plánuje na později

Petr Čech si po konci fotbalové kariéry našel nové hřiště, jen je z ledu a branka je o dost menší. V Británii chytá za Haringey Huskies, baví ho rychlost i tlak v brankovišti a říká, že mu to připomíná velké fotbalové večery. Zároveň otevřeně mluví o tom, že se chce jednou naplno pustit do trenérské práce, ale zatím tomu dává čas kvůli rodině.

Plíšková stále čeká na návrat, Samson vyhrála Trnavu a míří do elitní dvoustovky

Český tenis má za sebou víkend dvou kontrastních příběhů. Laura Samson v Trnavě otočila semifinále přes čtyři mečboly, pak zvládla i finálové derby a slaví sedmý titul na okruhu ITF, který ji posune na nové žebříčkové maximum kolem 172. místa. Karolína Plíšková naopak po zranění kolena stále není připravená ani trénovat a visí otazník nad startem v Miami.

Vladař zhasl Bruins, Dobeš slavil a Nečas táhl Colorado

Sobotní program NHL měl výraznou českou stopu. Daniel Vladař chytil 26 střel, vychytal i Davida Pastrňáka a dovedl Philadelphii k domácí výhře 3:1 nad Bostonem. Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě po olympijské pauze, dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 nad Chicagem. Jakub Dobeš zase podpořil 27 zákroky výhru Montrealu 6:2 nad Washingtonem, Canadiens navíc prodloužili dlouhou bodovou šňůru.

Ledecká v Soldeu ztratila tempo a skončila šestá, vyhrála Goggia

Ester Ledecká po sobotním čtvrtém místě v Soldeu navázala dalším solidním výsledkem, tentokrát ale na ještě větší úspěch nedosáhla. V nedělním super G rozjela jízdu skvěle, ve druhé polovině však nabrala ztrátu a dojela šestá. Z vítězství se radovala Sofia Goggia, druhá skončila Emma Aicher a třetí Kaisa Vickhoff Lie.

Salač po těžké kolizi v Thajsku dojel devatenáctý

Filip Salač vstoupil do sezony Moto2 v Buriramu smolně. Vážná havárie v úvodu závodu ho poslala k restartu do boxové uličky a po dalším přerušení se jelo už jen krátkých sedm kol. Český jezdec nakonec projel cílem na 19. místě, vítězství bral Manuel González. V MotoGP vyhrál Marco Bezzecchi, Marc Márquez kvůli defektu nedojel.

Hertl dosáhl na 600 bodů v NHL, Vejmelka s Dostálem slavili výhry

Páteční noc v NHL přinesla výraznou českou stopu. Tomáš Hertl vstřelil gól a jako 18. Čech v historii se dostal na metu 600 bodů, i když Vegas ve Washingtonu padlo 2:3. Brankáři Karel Vejmelka a Lukáš Dostál naopak dotáhli své týmy k vítězstvím, Vejmelka navíc bral ocenění třetí hvězdy zápasu.

Maděrová znovu mezi elitou, v paralelním obřím slalomu bere druhé místo

Zuzana Maděrová se při prvním startu po olympijském triumfu vrátila na pódium Světového poháru. V paralelním obřím slalomu v polské Krynici dojela druhá, když ve finále nestačila na Japonku Cubaki Miki. Právě ona byla jediná, kdo českou snowboardistku porazil i v kvalifikaci.

Ledecká byla v Soldeu čtvrtá a od medaile ji dělilo šestnáct setin

Ester Ledecká dojela v super G v andorském Soldeu čtvrtá a na pódium jí chybělo jen 0,16 sekundy. Na vítěznou Emmu Aicher ztratila 1,14 sekundy, přesto zapsala druhý nejlepší výsledek sezony. Závod poznamenaly pády a nedokončené jízdy, nejhůř dopadla Ricarda Haaser.

Salač odstartuje v Thajsku z třetí řady, sprint vyhrál Acosta

Filip Salač začne novou sezonu Moto2 osmým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Thajska, což znamená start z třetí řady. V MotoGP si pole position vyjel Marco Bezzecchi, jenže sobotu mu pokaždé zkazil pád. Sprint nakonec přinesl první vítězství v kariéře Pedru Acostovi po trestu pro Marca Márqueze.

Stephen Bunting umlčel kritiky. V Belfastu předvedl večer kariéry

Anglický šipkař Stephen Bunting zažil v belfastské SSE Arena Belfast večer, který může zásadně změnit jeho sezonu v Premier League. Po třech týdnech bez jediné výhry a sílící kritice ze strany fanoušků odpověděl nejlepším možným způsobem, tedy suverénním triumfem, během něhož porazil hned několik elitních soupeřů a umlčel všechny pochybovače.

Krejčí přispěl 14 body k výhře Portlandu nad Chicagem

Vít Krejčí odehrál v NBA druhý střelecky nejlepší zápas v dresu Portlandu a pomohl k výhře 121:112 na palubovce Chicaga. Český rozehrávač zapsal 14 bodů, k tomu přidal tři doskoky a dvě asistence. Trail Blazers navázali na povedené venkovní období, zatímco Bulls dál čekají na výhru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama