-3.6 C
Czech
Pátek 23. ledna 2026
MotorsportVerstappen drží vysoký standard, s přehledem si dojel pro prvenství ve Velké...

Verstappen drží vysoký standard, s přehledem si dojel pro prvenství ve Velké ceně Kanady

Nizozemský závodník Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Kanady a stále se drží na čele šampionátu. Jezdec stáje Red Bull vyhrál již sobotní kvalifikaci, v neděli na povedený start navázal. Na stupních vítězů se v Kanadě objevili i Carlos Sainz a Lewis Hamilton, zklamaný je po konci na sedmém místě Alonso.

Popáté ze šesti závodů. Max Verstappen sbírá jeden titul za druhým, nicméně v Kanadě neměl cestu za pohárem vůbec jednoduchou. Na trati sváděl neúprosný souboj se Španělem Carlosem Sainzem, jezdec Ferrari dokonce v jednu chvíli vedl. Max však zkušeně využil Carlosovy zastávky v boxech a nakonec dojel na prvním místě.

Potrestaný Leclerc, jenž startoval z 19. místa, dokázal na trati vykouzlit téměř nemožné, neboť dojel na pátém místě. Smutný byl Alonso. Španěl totiž v kvalifikaci vybojoval start z první řady, ale během nedělní jízdy se propadl až na místo sedmé… Druhý skončil Carlos Sainz, na záda mu dýchal nakonec třetí Brit Lewis Hamilton.

Byl to kvalitní závod, říká Holanďan

Ikonický jezdec a vedoucí muž šampionátu po triumfu mluvil o náročnosti celé Velké ceny: „Byl to těžký závod. Očekával jsem, že budu mít trochu vyšší tempo, ale zdálo se, že nám ve srovnání s Carlosem trochu chybělo… Bylo to trochu těžší, než jsem čekal,“ uznal Verstappen kvalitu kanadského závodu.

Max hodnotil i nastavenou taktiku své stáje: „Myslím, že naše strategie byla správná. Při druhé zastávce jsem měl samozřejmě čerstvější pneumatiky a Carlosovi Sainzovi jsem se přibližoval, ale nebyl jsem si jistý, jestli tu mezeru do konce závodu doopravdy úplně doženu,“ váhal Holanďan.

„Ale pak vyjel Safety Car a taky jsem s tím nebyl moc spokojený, protože jsem samozřejmě věděl, že má Carlos za čerstvé pneumatiky a už řekl bych, že měl trochu větší tempo než já,“ zmiňoval Verstappen.

Nizozemský závodník byl však po výhře víceméně spokojen: „Ale byl to dobrý závod. Vždy je příjemnější, když se ve voze formule 1 můžete pořádně povozit, místo abyste jen šetřili pneumatiky.“

„Bylo to správné závodění, pořádně na hraně. Měl jsem chvíle, kdy jsem měl trochu přetáčivost, pak jsem se podíval do zrcátka a viděl jsem, že Carlos má stejné problémy! Takže to bylo opravdu na hraně, ale je dobré to vidět. Jsem rád, že jsem zvítězil. Titul je sice daleko, ale krůček po krůčku,“ dodal k závodu Max.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Technická revoluce F1. Lewis Hamilton vidí v novém Ferrari fascinující výzvu

Lewis Hamilton označil nadcházející sezonu formule 1 za jednu z nejnáročnějších ve své kariéře. Při oficiálním představení nového monopostu Ferrari pro rok 2026 sedminásobný mistr světa zdůraznil, že práce na voze vyvíjeném podle zcela nových technických pravidel je pro něj mimořádně inspirativní a zároveň nesmírně složitá.

Sabalenka přežila náročnou zkoušku s Potapovou a postoupila do čtvrtého kola Australian Open

Aryna Sabalenka zvládla na Australian Open zatím nejtěžší zkoušku. Světová jednička v Melbourne udolala Anastasiu Potapovu ve dvou tiebreacích a vyhrála 7:6(4) a 7:6(7). Zápas měl napětí, zvraty i chvíle, kdy se favoritka sama sobě divila.

Dvacáté místo bez euforie i bez zklamání, Krčmář hodnotil výkon v Novém Městě

Michal Krčmář skončil ve zkráceném vytrvalostním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě na 20. místě. Ve Vysočina Areně mu seděl běh, zradila ho ale střelba vestoje, kde třikrát minul. V mrazu se cítil dobře a před blížícími se olympijskými hrami ho potěšilo, že mu nechybí energie.

Mercedes W17 odhalen. Tým představil vůz pro novou éru Formule 1

Mercedes odhalil první podobu monopostu W17, se kterým vstoupí do sezony 2026, roku, jenž má podle mnohých znamenat návrat Stříbrných šípů zpět na absolutní špičku Formule 1. Nový vůz vzniká v době největší technické revoluce v historii sportu a tým doufá, že právě tato změna ukončí čtyřleté období bez boje o tituly.

McLaren čelí bezprecedentní výzvě. Práce na sezoně 2026 nemá v historii F1 obdoby

Šéf stáje McLaren Andrea Stella označil přípravy na sezonu 2026 za „bezprecedentní“. Úřadující mistři světa se podle něj potýkají s největším technickým přerodem v dějinách Formule 1, který zahrnuje současnou změnu podvozků, pohonných jednotek, paliv i pneumatik.

Krejčí sedmi body pomohl Atlantě k těsné výhře v Memphisu

Atlanta po čtyřech porážkách zabrala a v Memphisu vyhrála 124:122. Vít Krejčí stihl za necelých 11 minut sedm bodů a jeho tým při jeho pobytu na palubovce výrazně poskočil. Ve stejné noci dominovala Oklahoma City proti Milwaukee 122:102 díky 40 bodům Shaie Gilgeouse Alexandra a derby New Yorku s Brooklynem skončilo historickým rozdílem 54 bodů.

Dostál předvedl 40 zákroků a Anaheim vyhrál nad Coloradem po nájezdech

Lukáš Dostál v NHL předvedl jeden z nejlepších výkonů sezony a čtyřiceti zákroky dotlačil Anaheim k výhře 2:1 po nájezdech na ledě Colorada. V rozstřelu zastavil i Martina Nečase, který tentokrát nebodoval. V noci se prosadili také Filip Hronek a David Kämpf, jejich příspěvky pomohly Vancouveru utnout jedenáctizápasovou sérii bez vítězství.

Slavia doma padla s Barcelonou 2:4 a přišla o naději na postup

Slavia v mrazivém Edenu prohrála s Barcelonou 2:4 a v předposledním sedmém kole ligové fáze Ligy mistrů definitivně ztratila šanci na postup do vyřazovacích bojů. Pražané šli brzy do vedení po gólu Vasila Kušeje a ještě před pauzou srovnali díky vlastní brance Roberta Lewandowskiho. Favorit ale po přestávce přidal a rozhodl trefami Daniho Olma a znovu i Lewandowskiho.

Emma Raducanu skončila na Australian Open ve druhém kole. Podlehla Potapově

Emma Raducanu na letošním Australian Open skončila ve druhém kole. Britská tenisová jednička podlehla Anastasii Potapově ve dvou setech 6:7 (3:7), 2:6 a přišla o možnost dalšího atraktivního souboje se světovou jedničkou Arynou Sabalenkou.

Luke Littler přehrál Van Gerwena a ovládl Saudi Arabia Darts Masters

Teprve osmnáctiletý mistr světa Luke Littler se stal historicky prvním vítězem turnaje Saudi Arabia Darts Masters. Ve finále si v Rijádu poradil s Michaelem van Gerwenem poměrem 8:5 a potvrdil svou rostoucí pozici mezi světovou elitou šipek.

Nathan Aspinall zpochybnil atmosféru na nové saúdské šipkové scéně 

Anglický šipkař Nathan Aspinall po premiérovém turnaji Saudi Arabia Darts Masters naznačil, že část publika v Rijádu nepůsobila dojmem, že by na šipky dorazila z vlastního nadšení. Podle něj je spolupráce mezi organizací PDC a Saúdskou Arábií teprve na začátku a k dlouhodobému partnerství vede ještě dlouhá cesta.

Velký návrat na domácím sněhu. Brignone nejrychlejší z Italek

Federica Brignone se vrátila do závodního kolotoče ve velkém stylu. V Kronplatzu zajela v prvním kole obřího slalomu sedmý čas. Na domácí trati byla zároveň nejrychlejší z Italek, což jí dodalo další bod do olympijské skládačky.

Plíšková zvládla comeback na Australian Open, uspěli i Menšík, Macháč, Siniaková a Valentová

Karolína Plíšková zvládla první zápas na Australian Open po dlouhé pauze a hned přehrála Sloane Stephens 7:6, 6:2. Dařilo se i dalším českým hráčům, Jakub Menšík otočil maraton po více než čtyřech hodinách, Tomáš Macháč prošel dál bez ztráty setu. Úspěšný debut na turnaji zapsala Tereza Valentová, postup přidaly také Kateřina Siniaková a Linda Fruhvirtová, naopak Sára Bejlek skončila hned v úvodu.

Hertl dal 20. gól v sezoně, Nečas vystoupal na 60 bodů

Český večer v NHL ozdobily výrazné milníky. Tomáš Hertl vstřelil už 20. branku sezony, ale Vegas doma podlehlo Philadelphii 1:2. Martin Nečas dvakrát přihrál u výhry Colorada 5:2 nad Washingtonem a posunul se na hranici 60 bodů. Bodovali také Filip Hronek a David Kämpf, brankář Lukáš Dostál přidal další vítězství.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama