VolejbalVěčně druhá? Už ne. Volejbalistka Mlejnková oslavila ve Francii svůj první ligový...

Věčně druhá? Už ne. Volejbalistka Mlejnková oslavila ve Francii svůj první ligový titul

Volejbalistka Michaela Mlejnková vybojovala svůj premiérový ligový titul. Ve francouzské lize s týmem Le Cannet porazila ve finále ASPTT Mulhouse v nejkratším možném čase třech zápasů. Pro tým, ale také pro sebe získala premiérový ligový titul. „Ani nedokážu popsat slovy, jak moc to pro mě znamená. Konečně mám zlato z ligy,“ radovala se reprezentační volejbalistka, která předtím skončila čtyřikrát druhá s pražským Olympem, čtyřikrát obsadila celkové druhé místo v bundeslize se Stuttgartem a jednou také v Polsku v Rzeszówu. To s Le Cannet získala letos také francouzský pohár.

Potvrdila, že prožívá své nejlepší volejbalové období. Vždyť Mlejnková byla nejlépe hodnocená smečařka francouzské ligy a její jméno se zařadilo do ideální sestavy soutěže po základní části. Dařilo se jí také ve finále. V něm v prvním zápase získala pro Le Cannet 18 bodů, ve druhém 17 a ve večerním sobotním duelu 10 bodů. ASPTT Mulhouse nepomohla ani návštěva skoro 4000 diváků, v sérii nevyhráli ani jednou.

„Klíčové bylo, že jsme se v důležitých momentech nevzdali a všichni společně tahali za jeden konec. Celý náš tým byl vyrovnaný a každý kdo přisel do hřiště pomohl. To byl ten největší rozdíl oproti soupeřům,“ prohlásila Mlejnková. „Je to skvělý úspěch získat double v letošní sezoně.“

Zároveň si tím česká smečařka splnila jeden velký sen – získat ligový titul. K tomu měla většinou vždycky hodně blízko, ale finálové série její tým nezvládl a skončila těsně pod vrcholem. Vždyť devětkrát byla celkově druhá! „Tohle mi přesně problesklo hlavou po posledním míči – prokletí druhých míst je konečně prolomeno. Moc to pro mě znamená,“ dodala Mlejnková. „Upřímně už ani nevím, kolikrát jsem skončila druhá. Opravdu hodněkrát. Tomu už je ale konec.“

Před Mlejnkovou je také MS

V neděli už probíhaly oslavy, ty pořádné jí ještě čekají. Zároveň Mlejnková ví, kde bude hrát v příštím sezonu. V Le Cannet nezůstane. „Čeká mě další skvělá výzva v mé kariéře. Přesouvám se do turecké Ankary, kde budu hrát za klub Sigorta Shop,“ prohlásila Mlejnková, která má zkušenosti také s polskou ligou. V Turecku doposud nehrála. V letošní sezoně jí ještě čeká mistrovství světa, kam se český tým probojoval. „Reprezentovat Česko je pro mě vždy čest, takže i na další sezónu v nároďáku se moc těším.“

Nejčtenější tento týden

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.

Bejlek a Bouzková slaví postup v Cincinnati, Siniaková končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati další dvě osmifinalistky. Sára Bejlek otočila zápas s Jekatěrinou Alexandrovovou a Marie Bouzková zvládla dvě dramatické zkrácené hry proti Ivě Jovic. Kateřina Siniaková naopak nestačila na Madison Keys a v singlu končí.

Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval na hřišti

Fotbalista Bayernu Mnichov Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval přímo na hřišti. Třiadvacetiletý německý reprezentant následně uvedl, že lékaři zjistili krátké a léčitelné záchvaty spojené s neurologickou poruchou. Přesto chce dál pokračovat ve fotbalové kariéře.

Newcastle získal posilu za téměř miliardu. Dedič se znovu potká se známým trenérem

Newcastle pokračuje v posilování kádru před startem nové sezony Premier League. Z Benfiky přivedl bosenského reprezentanta Amara Dediče, za kterého podle britských médií zaplatí 29,5 milionu liber. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal na St James' Parku smlouvu na pět let a mohl by debutovat už v neděli proti Liverpoolu.

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama