-4.2 C
Czech
Pátek 23. ledna 2026
FotbalVánoční kolo Premier League nabídlo gólové hody. Přesně pálil Arsenal i Citizens

Vánoční kolo Premier League nabídlo gólové hody. Přesně pálil Arsenal i Citizens

Manchester City tenisovým výsledkem, Arsenal na hřišti Norwiche připsal vítězného „bůra“. Tradiční „Boxing Day“ nadělil v Premier League skutečně mnoho dárečků, zejména pak v gólové a bodové podobě. Smutní se ve West Hamu, který znovu nezvládl svůj domácí duel a tentokráte daroval cenné body Southamptonu.

Už je to tradice. Na Štěpána se v Anglii hraje fotbal a celé rodiny pravidelně navštěvují zápasy Premier League. A mnohdy bývají právě duely uskutečněné o Vánocích velice gólově bohaté. Případně, jak jsme si již v minulosti zvykli, nabízí vyrovnanou a napínavou podívanou do samotného konce. A letos tomu nebylo jinak.

Manchester City se utkal s Leicesterem. A doslova od prvních minut se spustila manchesterská gólová vánice. Kevin De Bruyne, následně Mahrez z penalty, pak Gündogan a nakonec Sterling, přesně jako Mahrez, z penalty. Za 25 minut prohrávaly Lišky celkem 0:4.

Leicester se nadcházejícímu náporu domácích ubránil a zdánlivě ztracený zápas za tohoto stavu dovedl do poločasové přestávky. Na druhou pětačtyřicetiminutovku však naskočilo úplně jiné mužstvo. Respektive jen na její úvod.

V rozpětí deseti minut se za Leicester trefili Maddison, Lookman a Iheanacho a zablýsklo se na závěrečné drama. Očekávání nezaujatého diváka, který by si jistě přál vyrovnání, však naplněna nebyla. Na konečných 6:3 zvládli zvýšit Laporte se Sterlingem, a Manchester City tak zápletku nepřipustil.

Kladivářům se nedaří a pomalu klesají tabulkou

Tým kolem Tomáše Součka a Vladimíra Coufala nezažívá příjemné chvíle. Přestože na konci podzimu porazili silnou Chelsea, která mimochodem zvládla svůj duel na Aston Ville, tak jinou výhru na svém kontě po posledních pěti kolech nemají. Byť tuto situaci chtěli velmi mocně změnit doma proti Southamptonu.

„Svatí“ do zápasu skvěle vstoupili a rychle otevřeli skóre. Antonio po přestávce sice korigoval stav, nicméně díky proměněné penaltě kapitánem Ward-Prowsem šel Southampton znovu do vedení. West Ham znovu po učebnicové akci ze strany hřiště srovnal, bohužel pro něj však v zápětí inkasoval ze standartní situace. A to byl definitivní direkt.

Sám Tomáš Souček pak na Twitteru poznamenal: „Takhle hrát nechceme, jsme z našeho výkonu frustrovaní. Ale pozítří hrajeme znovu a musíme jednoznačně zvítězit. Uděláme pro to vše. Veledůležitá příprava na nadcházející zápas začíná už teď. Společně za vítězstvím!“

Výsledky 19. kola PL:

  • Man. City – Leicester 6:3 (4:0)
  • Norwich – Arsenal 0:5 (0:2)
  • Tottenham – Crystal Palace 3:0 (2:0)
  • West Ham – Southampton 2:3 (0:1)
  • Aston Villa – Chelsea 1:3 (1:1)
  • Brighton – Brentford 2:0 (2:0)
  • Newcastle – Man. Utd. (dohrává se 27. 12.)

Zbytek duelů byl odložen kvůli nákaze covidem-19 v jednotlivých mužstvech.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Nový začátek pro Alpine. A526 a motory Mercedes jako vstupenka na vrchol F1

Tým Alpine chce v sezoně 2026 zapomenout na nevydařený minulý rok a znovu se posunout vzhůru startovním polem formule 1. Při slavnostním představení nového monopostu A526, které se odehrálo netradičně na palubě výletní lodi v Barceloně, šéf stáje Flavio Briatore prohlásil, že věří v konkurenceschopnost týmu.

Technická revoluce F1. Lewis Hamilton vidí v novém Ferrari fascinující výzvu

Lewis Hamilton označil nadcházející sezonu formule 1 za jednu z nejnáročnějších ve své kariéře. Při oficiálním představení nového monopostu Ferrari pro rok 2026 sedminásobný mistr světa zdůraznil, že práce na voze vyvíjeném podle zcela nových technických pravidel je pro něj mimořádně inspirativní a zároveň nesmírně složitá.

Sabalenka přežila náročnou zkoušku s Potapovou a postoupila do čtvrtého kola Australian Open

Aryna Sabalenka zvládla na Australian Open zatím nejtěžší zkoušku. Světová jednička v Melbourne udolala Anastasiu Potapovu ve dvou tiebreacích a vyhrála 7:6(4) a 7:6(7). Zápas měl napětí, zvraty i chvíle, kdy se favoritka sama sobě divila.

Dvacáté místo bez euforie i bez zklamání, Krčmář hodnotil výkon v Novém Městě

Michal Krčmář skončil ve zkráceném vytrvalostním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě na 20. místě. Ve Vysočina Areně mu seděl běh, zradila ho ale střelba vestoje, kde třikrát minul. V mrazu se cítil dobře a před blížícími se olympijskými hrami ho potěšilo, že mu nechybí energie.

Mercedes W17 odhalen. Tým představil vůz pro novou éru Formule 1

Mercedes odhalil první podobu monopostu W17, se kterým vstoupí do sezony 2026, roku, jenž má podle mnohých znamenat návrat Stříbrných šípů zpět na absolutní špičku Formule 1. Nový vůz vzniká v době největší technické revoluce v historii sportu a tým doufá, že právě tato změna ukončí čtyřleté období bez boje o tituly.

McLaren čelí bezprecedentní výzvě. Práce na sezoně 2026 nemá v historii F1 obdoby

Šéf stáje McLaren Andrea Stella označil přípravy na sezonu 2026 za „bezprecedentní“. Úřadující mistři světa se podle něj potýkají s největším technickým přerodem v dějinách Formule 1, který zahrnuje současnou změnu podvozků, pohonných jednotek, paliv i pneumatik.

Krejčí sedmi body pomohl Atlantě k těsné výhře v Memphisu

Atlanta po čtyřech porážkách zabrala a v Memphisu vyhrála 124:122. Vít Krejčí stihl za necelých 11 minut sedm bodů a jeho tým při jeho pobytu na palubovce výrazně poskočil. Ve stejné noci dominovala Oklahoma City proti Milwaukee 122:102 díky 40 bodům Shaie Gilgeouse Alexandra a derby New Yorku s Brooklynem skončilo historickým rozdílem 54 bodů.

Dostál předvedl 40 zákroků a Anaheim vyhrál nad Coloradem po nájezdech

Lukáš Dostál v NHL předvedl jeden z nejlepších výkonů sezony a čtyřiceti zákroky dotlačil Anaheim k výhře 2:1 po nájezdech na ledě Colorada. V rozstřelu zastavil i Martina Nečase, který tentokrát nebodoval. V noci se prosadili také Filip Hronek a David Kämpf, jejich příspěvky pomohly Vancouveru utnout jedenáctizápasovou sérii bez vítězství.

Slavia doma padla s Barcelonou 2:4 a přišla o naději na postup

Slavia v mrazivém Edenu prohrála s Barcelonou 2:4 a v předposledním sedmém kole ligové fáze Ligy mistrů definitivně ztratila šanci na postup do vyřazovacích bojů. Pražané šli brzy do vedení po gólu Vasila Kušeje a ještě před pauzou srovnali díky vlastní brance Roberta Lewandowskiho. Favorit ale po přestávce přidal a rozhodl trefami Daniho Olma a znovu i Lewandowskiho.

Emma Raducanu skončila na Australian Open ve druhém kole. Podlehla Potapově

Emma Raducanu na letošním Australian Open skončila ve druhém kole. Britská tenisová jednička podlehla Anastasii Potapově ve dvou setech 6:7 (3:7), 2:6 a přišla o možnost dalšího atraktivního souboje se světovou jedničkou Arynou Sabalenkou.

Luke Littler přehrál Van Gerwena a ovládl Saudi Arabia Darts Masters

Teprve osmnáctiletý mistr světa Luke Littler se stal historicky prvním vítězem turnaje Saudi Arabia Darts Masters. Ve finále si v Rijádu poradil s Michaelem van Gerwenem poměrem 8:5 a potvrdil svou rostoucí pozici mezi světovou elitou šipek.

Nathan Aspinall zpochybnil atmosféru na nové saúdské šipkové scéně 

Anglický šipkař Nathan Aspinall po premiérovém turnaji Saudi Arabia Darts Masters naznačil, že část publika v Rijádu nepůsobila dojmem, že by na šipky dorazila z vlastního nadšení. Podle něj je spolupráce mezi organizací PDC a Saúdskou Arábií teprve na začátku a k dlouhodobému partnerství vede ještě dlouhá cesta.

Velký návrat na domácím sněhu. Brignone nejrychlejší z Italek

Federica Brignone se vrátila do závodního kolotoče ve velkém stylu. V Kronplatzu zajela v prvním kole obřího slalomu sedmý čas. Na domácí trati byla zároveň nejrychlejší z Italek, což jí dodalo další bod do olympijské skládačky.

Plíšková zvládla comeback na Australian Open, uspěli i Menšík, Macháč, Siniaková a Valentová

Karolína Plíšková zvládla první zápas na Australian Open po dlouhé pauze a hned přehrála Sloane Stephens 7:6, 6:2. Dařilo se i dalším českým hráčům, Jakub Menšík otočil maraton po více než čtyřech hodinách, Tomáš Macháč prošel dál bez ztráty setu. Úspěšný debut na turnaji zapsala Tereza Valentová, postup přidaly také Kateřina Siniaková a Linda Fruhvirtová, naopak Sára Bejlek skončila hned v úvodu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama