0.1 C
Czech
Čtvrtek 15. ledna 2026
GolfV otcových šlépějích. Kordová vyhrála první major, putuje na špici žebříčku

V otcových šlépějích. Kordová vyhrála první major, putuje na špici žebříčku

Říká se, že jaký táta, takový syn. I když v případě někdejšího skvělého tenisty Petra Kordy jde spíše o dceru. Nelly Kordová hraje golf a celkem dobře se jí vede. Teď vyhrála první major a nově kraluje světovému žebříčku. Jako první golfistka z USA od roku 2014.

Když se řekne Petr Korda, většině Čechů se bývalý vynikající tenista vybaví. Pražský rodák ovládl v roce 1988 grand slam v Austrálii a dostal se na druhé místo ve dvouhře. Korda má dvě dcery a obě hrají golf. Mladší Nelly teď dokonce nejlépe na světě.

Nelly Kordová se narodila stejně jako její sestra Jessica v zámoří. I proto dvojice reprezentuje barvy Spojených států amerických. Jessica zatím nemá v majoru vítězství ani jedno, zato Nelly už se tahle statistika změnila.

22letá golfistka kralovala turnaji KPMG Women’s PGA Championship. Na hřišti v Johns Creeku ve státu Georgia hrála fantasticky a před krajankou Salasovou zvítězila o tři rány. Dělené patnácté místo obsadila na turnaji sestra Jessica.

„Těch posledních pár dnů, ta bitva s Lizette, byla to zábava, ale bylo to i stresující. Myslím, že to mělo všechno. Ale stále tomu nemůžu věřit, jsem v šoku,“ prohlásila Kordová, mimo jiné první zástupkyně z USA po třech letech, která vyhrála major.

Na zbytek golfistek kouká z vrchu!

Kordová se díky triumfu posunula na první místo světového žebříčku. „Nebudu lhát, nebylo to lehké. Musela jsem si pořád připomínat, že musím zhluboka dýchat,“ doplnila. Nelly ani Jessica by neměly chybět v olympijské nominaci do Tokia.

Tam se možná dostane i jejich bratr Sebastian. Ten hraje po vzoru otce tenis a patří mu 50. místo, což by klidně mohlo stačit. „Vždycky se snažíme dosáhnout více než předtím a jako rodina se stále podporujeme,“ potvrdila Kordová.

Když už je řeč o olympiádě, tak na tu se podívá i Klára Spilková. Česká golfová hráčka sice na turnaji, který nakonec ovládla Kordová, nepostoupila do finále, i tak ale dostane v Japonska šanci. Spilkové patří 276. místo v žebříčku.

„Mám obrovskou radost, že budu moci opět reprezentovat a být součástí českého týmu tak jako před pěti lety v Brazílii. Už se nemůžu dočkat začátku srpna, kdy se olympijský turnaj rozehraje,“ řekla před svou druhou olympiádou.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Loprais vyhrál 10. etapu Dakaru a poskočil na druhé místo

Aleš Loprais zvládl druhou část maratonské etapy nejrychleji a připsal si už čtvrté etapové vítězství v letošním Dakaru. V průběžném pořadí kamionů se posunul na druhé místo a na nového lídra Vaidotase Žalu ztrácí 19 minut. Výrazně ztratil dosavadní lídr Mitchel van den Brink, který po potížích v dunách spadl na třetí příčku. Měnilo se i pořadí v autech a mezi motocykly, do čela se vrátil Násir Attíja a po úpravě časů vede Ricky Brabec.

Emma Raducanu se po dešťové pauze dočkala prvního vítězství a postupuje v Hobartu

Emma Raducanu zaznamenala první vítězství v letošní sezoně, když na turnaji Hobart International úspěšně dokončila utkání s Camilou Osorio, které bylo rozděleno do dvou dnů kvůli nepříznivému počasí. Britská tenistka zvládla náročné podmínky i psychickou zátěž spojenou s přerušením zápasu a zvítězila ve dvou setech 6:3, 7:6 (7:2).

Israel Adesanya se chystá na návrat do oktagonu. Může jít o rozhodující kapitolu jeho kariéry

Bývalý dvojnásobný šampion UFC ve střední váze Israel Adesanya se po více než roce vrátí do akce. Šestatřicetiletý bojovník nastoupí 28. března v Seattlu proti Joe Pyferovi a jeho návrat vyvolává řadu otázek, především však ohledně jeho budoucnosti v nejprestižnější MMA organizaci světa.

Zacha vystřelil Bostonu výhru, Dostál s Vejmelkou drželi bránu

Čeští hokejisté výrazně promluvili do úterního programu NHL. Pavel Zacha dal vítězný gól Bostonu při výhře 3:0 nad Detroitem a David Pastrňák k ní přidal asistenci. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k cennému vítězství 3:1 nad Dallasem, čisté konto mu vzali hosté až v 58. minutě. Karel Vejmelka zase pustil jediný gól při jasné výhře Utahu 6:1 nad Torontem a dál sbírá výhry rychleji než kdokoli jiný mezi brankáři.

Loprais vyhrál etapu a posunul se na třetí místo

Aleš Loprais ovládl 9. etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí kamionů se posunul na třetí příčku. Naopak Martin Macík po slibném rozjezdu zůstal na trati s vážnými potížemi a přišel o šanci útočit na třetí celkové vítězství v řadě. Starosti řeší také Martin Prokop v kategorii automobilů. Na motocyklech potěšil Milan Engel třináctým časem v etapě a posunem na devatenácté místo celkově.

Emma Raducanu si zatím vítězství nepřipsala, déšť zastavil duel v Hobartu

Tenisový turnaj Hobart International přinesl hned v úvodních dnech dramatické momenty, které výrazně ovlivnilo počasí. Zápas Emma Raducanu vs. Camila Osorio musel být kvůli silnému dešti přerušen a odložen na následující den. Angličanka přitom měla duel slibně rozehraný.

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama