-6.5 C
Czech
Čtvrtek 25. prosince 2025
FotbalÚžasný debut číslo 2. Ronaldo pálil ostrými, dvěma góly prostřílel United do...

Úžasný debut číslo 2. Ronaldo pálil ostrými, dvěma góly prostřílel United do čela

Cristiano Ronaldo je zpátky doma. Do Manchesteru United přestoupil teprve před pár dny, dnes už se ale stihl ukázat v základní sestavě. Ligová premiéra číslo 2 mu vyšla na výbornou, dal dva góly a poslal United do čela Premier League. Kromě dojatých fanoušků se v ochozech radovala i jeho matka.

Psal se 16. srpen roku 2003, když se tehdy ještě mladičký Ronaldo poprvé představil v dresu Manchesteru United. Při vítězství nad Boltonem odehrál 29 minut a ke gólu nepřispěl. I tak ale na Ostrovech nastartoval svou nakonec velice povedenou štaci.

S „Rudými ďábli“ vyhrál všechno, potom se stěhoval do Realu Madrid, ze kterého do italského Turína. Po konci předešlé sezony se ale rozhodl, že chce ještě jednou poznat kouzlo Premier League. Na konci letošního přestupového období tak kývl na nabídku a prožil vysněný comeback.

Mluvilo se o tom, že je Ronaldo fit, má herní praxi, takže jeho startu v základu proti Newcastlu nic nebrání. A tak se nakonec i stalo. Portugalec odehrál celý zápas, dal dva góly a režíroval vítězství. Beznadějně vyprodaný Old Trafford přihlížel jeho galashow.

Jeho tým nehrál v první půli nijak dokonale, byl to ale právě Ronaldo, kdo dorazil v nastavení balon do sítě. Ve druhém poločase přidal ještě jeden gól, jeho kolegové z týmu další dva a United putují do čela tabulky anglické nejvyšší soutěže.

Proti Newcastlu dal svůj první hattrick

To probíhal rok 2008. Ronaldo měl tehdy parádní formu, kterou „Straky“ odnesly třemi góly. Teď měl nakročeno podobně, třetí zásah už ale nepřidal. I tak ale po zápase hýřil radostí. „Můj návrat na Old Trafford byl jen krátkou připomínkou toho, proč je tento stadion známý jako Divadlo snů,“ napsal „CR7“ na svůj Facebook.

„Pro mě to vždycky bylo kouzelné místo, kde můžete dosáhnout všeho, do čeho se pustíte. Jsem hrdý, že jsem zpátky v Manchesteru United a hraji Premier League, ale především rád pomůžu týmu,“ doplnil portugalský útočník.

Další zápas čeká Ronalda a spol. už v úterý, kdy pojedou na trip do Bernu. Staronový rekrut pozná, jaké je to hrát v rudém dresu Ligu mistrů.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

McDavid odskočil na čele bodování a Nečas se drží v elitní šestce

Connor McDavid dál diktuje tempo produktivity NHL a po 38 zápasech má na kontě 67 bodů. Využil další výrazný večer Edmontonu, kdy proti Calgary nasbíral pět bodů a rozdal asistence u všech gólů svého týmu. Martin Nečas mezitím potvrzuje výbornou sezonu v Coloradu a drží se mezi nejlepšími.

Krejčí nasázel 19 bodů, Atlanta ale nezvládla koncovku a znovu padla

Vít Krejčí navázal na povedený výkon z předchozího duelu a proti Chicagu nastřílel 19 bodů. Atlanta přesto doma prohrála 123:126 a natáhla sérii nezdarů na čtyři zápasy. Hawks klesli na bilanci 15 a 16, Bulls se přiblížili na 14 a 15 a mají navíc dva zápasy k dobru.

Rittich byl první hvězdou večera a Hertl skóroval při demolici San Jose

NHL uzavřela poslední hrací den před vánoční pauzou silnou českou stopou. David Rittich dovedl Islanders k výhře 2:1 nad New Jersey a po 31 zákrocích bral ocenění pro první hvězdu utkání. Tomáš Hertl skóroval při demolici San Jose 7:2 a Vegas tím ukončilo sérii tří porážek. David Pastrňák zapsal asistenci, jenže Boston doma znovu inkasoval šestkrát, tentokrát proti Montrealu. Vítek Vaněček chytal výborně, přesto Utah v Denveru padl 0:1.

Trpišovský zůstává ve Slavii do léta 2029 a má opci na další roky

Jindřich Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029 a součástí dohody je opce na další tři roky. Stejný kontrakt podepsali i jeho dlouholetí spolupracovníci Zdeněk Houštecký a trenér brankářů Štěpán Kolář. Klub oznámil novinku na Štědrý den a fanouškům ji naservíroval jako sváteční zprávu.

Luke Humphries suverénně přehrál legendu Lima a postoupil do 3. kola

Obhájce titulu Luke Humphries potvrdil na mistrovství světa PDC roli jednoho z hlavních favoritů, když suverénně přehrál 71letou legendu Paula Lima a bez větších potíží postoupil do třetího kola. Večer v Alexandra Palace toho ale přinesl mnohem víc. Fanoušci byli nadšení. 

Hokejová dvacítka otočila generálku se Slovenskem a znovu rozhodla v prodloužení

Čeští hokejisté do 20 let zvládli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. V americkém Bemidji porazili Slovensko 2:1 v prodloužení, když smazali jednogólové manko a pak potrestali risk soupeře bez brankáře. Vítěznou trefu dal v čase 62:43 Maximilian Curran, u obou českých gólů asistoval Adam Benák.

Vladař v brance Philadelphie pomohl k výhře nad Vancouverem 5:2

Daniel Vladař v pondělí dotáhl Philadelphii k vítězství 5:2 nad Vancouverem. Český brankář zapsal 23 zákroků a třináctou výhru v sezoně. Flyers rozhodli ve třetí třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři góly. Canucks naopak ukončili šňůru čtyř vítězství.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua? Ano, ale za správnou cenu

Vysněný britský boxerský duel Tyson Fury vs. Anthony Joshua by se mohl konečně stát realitou. Podle promotéra Franka Warrena je Fury připraven nastoupit do ringu, ovšem pouze v případě, že dostane finanční nabídku, která bude odpovídat velikosti zápasu.

Luke Littler pokračuje dál, Price nečekaně skončil už ve druhém kole

Obhájce titulu Luke Littler potvrdil v dalším kole mistrovství světa šipek svou suverenitu a míří za obhajobou. Bývalý šampion Gerwyn Price mezitím zažil v Alexandra Palace šokující konec už ve druhém kole. Turnaj nabídl nejen senzační vyřazení nasazených hráčů, ale i kontroverzi kolem pomalé hry Mensura Suljovice a další dramatické příběhy z nejslavnější šipkařské scény světa.

Hertl táhl Vegas třemi body, Pastrňák a Nečas zapsali góly

Čeští hokejisté znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Tomáš Hertl nasbíral gól a dvě asistence, Vegas ale i přes mohutný finiš prohrálo v Edmontonu 3:4. David Pastrňák skóroval v přesilovce po přihrávce Pavla Zachy, jenže Boston doma padl s Ottawou vysoko 2:6. Martin Nečas navázal na předchozí zápas a další brankou pomohl Coloradu k výhře 5:1 v Minnesotě.

Biatlonista Krčmář konečně zabral a v masáku zajel výkon sezony

Michal Krčmář absolvoval v závodě s hromadným startem nejlepší vystoupení sezony a poprvé se vešel do první dvacítky. Na střelnici minul jediný terč, přesto musel na trati dohánět ztrátu. Vítězslav Hornig přidal solidní výsledek, naopak české ženy tentokrát na přední příčky nedosáhly.

Ledecká ve Val d’Isere znovu do top 10, super-G ovládla Goggia

Ester Ledecká navázala ve Val d'Isere na sobotní sjezd a v dalším rychlostním závodě znovu pronikla mezi elitu. V super-G se podělila o deváté místo a na vítěznou Sofiu Goggia ztratila 0,94 sekundy. Italka si spravila chuť po předchozím dni, na stupně vítězů ji doprovodily Alice Robinson a Lindsey Vonn.

NHL: Zacha a Klapka skórovali, Dostál vychytal výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se v noci znovu výrazně zapsali do dění v NHL. Pavel Zacha skóroval druhý zápas po sobě, Boston ale nakonec padl s Vancouverem 4:5 po nájezdech. Adam Klapka pomohl Calgary gólem k výhře 6:3 nad Vegas. Lukáš Dostál zase podpořil Anaheim 23 zákroky a Ducks udolali Columbus 4:3, u vítězné trefy asistoval Radko Gudas. David Rittich dotáhl Islanders do nájezdů v Buffalu, extra bod však domácí získali.

Kyrgios se vrátí na ATP Tour v Brisbane

Nick Kyrgios znovu míří na okruh ATP. Po devíti měsících bez turnajového tenisu přijal divokou kartu na Brisbane International a v lednu se ukáže fanouškům doma v Austrálii. Naposledy hrál v březnu v Miami, kde vypadl ve druhém kole s Karenem Chačanovem. Od té doby řešil hlavně zdraví a návrat plánoval po krocích. Teď má první konkrétní zastávku.

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama