BasketbalÚvodní bitvu play off NBA mezi Bostonem a Brooklynem rozsekl koš v...

Úvodní bitvu play off NBA mezi Bostonem a Brooklynem rozsekl koš v poslední vteřině

Vyřazovací fáze NBA se naplno rozjíždí. Fanoušci se mohou těšit ze zajímavých soubojů, krásných zápasů, za šlágr prvního kola se ale považuje jen jedna jediná série. Úvodní měření sil mezi Bostonem a Brooklynem nabídlo skvělou podívanou, kterou rozhodl koš vteřinu před koncem. Celtics doma nezaváhali.

Boje o titul v nejlepší basketbalové lize světa začaly. Do akce už se dostaly všechny týmy, které se letos rvou v play off a o krásné zápasy nebyla na úvod nouze. Kromě nich se ve světě NBA řešil také protest v zápase Memphisu a Minnesoty, ten ale s basketbalem moc společného nemá. To hlavní představuje míč a koš.

Boston má první bod

Během včerejšího večera a dnešní noci se představily v play off zbývající týmy. Miami porazilo Atlantu, Milwaukee přehrálo Chicago a Phoenix, opět na domácí palubovce, porazil New Orleans. Radovat se mohli také basketbalisté Bostonu Celtics, ti však měli namále. Rozhodl až zásah při siréně.

Bostonští zápasu dominovali, jeden čas vedli už o 15 bodů, jenomže Brooklyn, který do vyřazovací fáze postoupil díky výhře v předkole nad Clevelandem, se nechtěl vzdát. Svého soupeře postupně dotahoval a nakonec také v poslední čtvrtině dotáhl. Činil se hlavně Kyrie Irving, který nasázel celkem 39 bodů.

„Zlobivý chlapec“ NBA odmítá očkování, v průběhu základní části mohl hrát jen venku. Právě tam se z něj však stal nepostaradatelný člen sestavy. Irving v závěrečné části zápasu nasázel do sítě Bostonu skvělých 16 bodů a byl to on, kdo 45 vteřin před koncem zvyšoval na 114:111.

Domácí ale hnala kupředu aréna, do které si našlo cestu přes 19 tisíc fanoušků. Tatum v posledních vteřinách přebral míč, obtočil se kolem obránce a se zvukem klaksonu zavěsil. Jeho tým tak mohl slavit. „Není nic lepšího, než vyhrát play off utkání na domácím hřišti a navíc košem se sirénou,“ smál se střelec.

Boston narazil na toho samého soupeře, tedy Brooklyn, i vloni v prvním kole play off. Tehdy vypadl, série skončila výsledkem 4:1 ve prospěch hráčů z New Yorku. Letos ale míří výš Boston a druhé místo v tabulce Východní konference po základní části to jen dokazuje.

Výsledky prvních zápasů prvního kola play off NBA:

  • Miami Heat vs. Atlanta Hawks 115:91
  • Boston Celtics vs. Brooklyn Nets 115:114
  • Milwaukee Bucks vs. Chicago Bulls 93:86
  • Phoenix Suns vs. New Orleans Pelicans 110:99

Nejčtenější tento týden

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama