-4.7 C
Czech
Čtvrtek 19. února 2026
FotbalUpřímná zpověď bývalé hvězdy Realu. Alkohol, cigarety, na tréninky chodil opilý

Upřímná zpověď bývalé hvězdy Realu. Alkohol, cigarety, na tréninky chodil opilý

Reklama

S fotbalem a sportem obecně se v mnohém pojí sláva a vidina nedotknutelnosti. Přesně to je případ brazilského fotbalisty Cicinha, kterému v dobách, kdy hrával za Real Madrid, procházelo kouření, nadměrné pití alkoholu a ne zrovna příkladná životospráva. Brazilec se nedávno doma o všem rozpovídal pro televizní stanici EPTV.

Fotbaloví fanoušci jméno Cicinho moc dobře znají. Někdejší velký fotbalový talent si během své kariéry vyzkoušel angažmá v Brazílii, Turecku, Itálii, asi nejzářnější časy ale zažil na Pyrenejském poloostrově. Do Realu Madrid přestupoval pravý bek v roce 2006, kdy mu bylo 25 let. Tehdy figuroval mezi posilami spolu s Robinhem, Sergiem Ramosem nebo Antoniem Cassanem.

Na rozdíl od nich se ale v Bílém baletu příliš nechytil. Za Real Madrid si zahrál pouze ve 32 případech, dal tři góly a na pět jich nahrál. Po sezoně měnil adresu znovu, do služeb ho zlákalo římské AS. Důvod? Kromě mnohých dalších se zmiňuje především životospráva. Nutno říct, že Cicinho jako hráč španělského velkoklubu nebyl žádným fanouškem.

Alkohol jako rozcvička před tréninkem

Cicinho nebyl žádným svatouškem. Měl rád pivo, nevadilo mu dát si ho i před tréninkem. Deset piv denně? Pro Cicinha žádný problém.

„Bylo mi 13 let, když jsem poprvé zkusil alkohol. Od té doby jsem s ním nikdy nepřestal. Bydlel jsem na venkově a o víkendech jsme s kamarády vyjížděli na diskotéky a náměstí pařit,“ přibližuje Cicinho v rozhovoru pro brazilskou televizi EPTV. Nepřestával pít ani jako fotbalista ve službách Realu Madrid.

„Když se mě ptají, jestli jsem šel na trénink Realu Madrid opilý, tak musím přiznat, že ano. Musel jsem pak pít hodně kávy, abych zamaskoval dech, taky jsem se musel celý osprchovat parfémem. V mojí profesi fotbalisty to s alkoholem bylo snadné. Ani jsem nemusel mít peníze, abych dostával drinky,“ pokračuje.

https://twitter.com/GoalNews/status/1538815459126124551

Ven chodil s lidmi, kteří si život užívají, právě ti ho často sváděli na scestí. Cicinhovi nijak nepomohla ani záliba v kouření. „Taky jsem do toho kouřil cigarety. Kouřil jsem jedenáct let od roku 1999 do 2010. Kouřil jsem jen, když jsem pil. Ale víte co, já jsem pil v podstatě celý den,“ říká dnes 41letý bývalý hráč.

Zlom až po konci kariéry

Zlom přišel až po konci kariéry v roce 2018. Cicinho končil v domovském Brasiliense, kam zamířil po neúspěšné štaci v tureckém Sivassporu. Brazilec podstoupil léčbu, přestal pít a v současné době pomáhá ostatním lidem s obdobnými problémy.

„Fotbal byl jednou fází mého života, teď nastala doba k mému doznání a snaze pomoct jiným lidem, aby nezažili takový pád, jako já,“ doplňuje Cicinho. 

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

José Mourinho pod palbou kritiky. Reakce na údajný rasismus vyvolala bouři

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila vyšetřování poté, co útočník Real Madrid Vinicius Jr. uvedl, že byl během úterního utkání proti Benfice rasově urážen. Incident, k němuž mělo dojít během vítězství španělského klubu 1:0, nyní rozděluje fotbalovou veřejnost a pod palbou kritiky se ocitl také trenér Benfiky José Mourinho.

Manny Pacquiao znovu v akci. Legendárního Filipínce čeká exhibice s Ruslanem Provodnikovem

Boxerská legenda Manny Pacquiao se znovu vrací mezi provazy. Sedmačtyřicetiletý Filipínec nastoupí 18. dubna k desetikolové exhibici ve velterové váze proti bývalému světovému šampionovi Ruslanu Provodnikovovi. Duel se uskuteční v hale Thomas & Mack Center v Las Vegas a jeho konání oznámili promotéři Industry Media a společnost Banner Promotions vedená Arthurem Pelullem.

Coco Gauff otevřeně promluvila o dění v USA

Americká tenistka Coco Gauff přiznala, že je pro ni stále těžší sledovat zprávy z domova, a zdůraznila, že se chce dál vyjadřovat k tématům, která považuje za důležitá. Dvojnásobná grandslamová šampionka patří mezi skupinu amerických sportovců, kteří v poslední době veřejně komentují přísnou imigrační politiku prezidenta Donalda Trumpa.

Tyson Fury znovu na scéně. Těžká váha slibuje velikou show

Britský boxer Tyson Fury znovu rozvířil vody těžké váhy. Na tiskové konferenci k dubnovému zápasu s Arslanbekem Makhmudovem předvedl show, na jakou jsou fanoušci zvyklí: dlouhé odpovědi, sebevědomá prohlášení i typický humor. Sedmatřicetiletý ranař tvrdí, že se vrací proto, aby přinesl do boxu zábavu, která mu podle něj v posledních měsících chyběla.

F1 zachovala Barcelonu, závod se pojede jen v sudých letech

Okruh u Barcelony si udrží místo v kalendáři formule 1, i když se Grand Prix Španělska přesune do Madridu. Katalánský závod se od sezony 2028 pojede jen v sudých letech a bude se střídat s belgickým Spa Francorchamps. Nová dohoda prodlužuje setrvání barcelonské tratě až do roku 2032 a podnik ponese název Grand Prix Barcelony Katalánska.

Efe Ajagba poslal v Las Vegas jasný vzkaz soupeřům. Charlese Martina ukončil ve čtvrtém kole

Nigerijský boxer Efe Ajagba předvedl v Las Vegas jeden z nejvýraznějších výkonů své dosavadní kariéry, když tvrdě ukončil bývalého světového šampiona IBF Charlese Martina ve čtvrtém kole. Dominantní vítězství nejen potvrdilo Ajagbův rostoucí potenciál, ale zároveň vyslalo jasný signál směrem k elitě těžké váhy, že se v divizi objevuje další vážný vyzyvatel.

Švýcarský střelec Fiala se ozval z nemocnice po zlomenině nohy

Kevin Fiala má za sebou operaci zlomenin v dolní části levé nohy a olympijský turnaj pro něj skončil předčasně. Útočník s českými kořeny se fanouškům přihlásil z nemocničního lůžka a poděkoval za podporu. Los Angeles Kings už zároveň vědí, že o jednoho z lídrů přijdou minimálně do konce základní části.

Aston Martin na začátku sice ztrácí, Fernando Alonso ale stále věří v úspěch

Dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso zůstává optimistou navzdory rozpačitému průběhu zimních testů před sezonou 2026. Zkušený Španěl je přesvědčený, že příchod legendárního konstruktéra Adriana Neweyho dává stáji Aston Martin jasný směr a že tým má potenciál v budoucnu postavit nejlepší vůz na startovním roštu.

Brito znovu získal titul v Oktagonu a Kozma se v Ostravě vrátil výhrou

Oktagon 84 v Ostravě přinesl změnu na trůnu welterové váhy i vítězný restart Davida Kozmy. Kaik Brito ve třetím kole po zásahu z otočky porazil Ronalda Paradeisera a získal zpět mistrovský pás. Na kartě se představila řada domácích jmen, ale z devíti českých zástupců vyhráli jen dva.

Muchová vyhrála tisícovku v Dauhá a dočkala se titulu po 2337 dnech

Karolína Muchová ovládla turnaj WTA 1000 v Dauhá a získala největší titul kariéry. Ve finále porazila Victoriu Mbokoovou 6:4, 7:5 a po téměř sedmi letech znovu zvedla nad hlavu trofej.

Krejčí zazářil na palubovce Utahu a Portland bere cennou výhru

Vít Krejčí v posledním zápase Portlandu před pauzou pro Utkání hvězd znovu ukázal, že si v novém působišti rychle našel místo. Proti Utahu dal 11 bodů, přidal pět doskoků a dvě asistence a pomohl k vítězství 135:119. V noci se psala i historie v Los Angeles, kde LeBron James posunul rekordy díky triple double.

Max Verstappen cítí rozpaky ohledně nové éry F1. Lando Norris má opačný názor

Úřadující čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen vstupuje do nové sezony formule 1 s odhodláním, zároveň však otevřeně přiznává, že změny technických pravidel mu zatím příliš nesedly. Během testů v Bahrajnu nizozemský jezdec uvedl, že nové monoposty podle něj ztrácejí část charakteru tradiční F1. Jeho rival Lando Norris však reagoval s úsměvem a zdůraznil, že právě odlišnost nové generace vozů považuje za zábavnou výzvu.

Gerwyn Price ovládl Premier League v Belgii. Van Gerwenovi ukončil vítěznou sérii

Antverpy zažily premiérový večer šipkařské Premier League a fanoušci v zaplněném AFAS Dome rozhodně nelitovali. Hlavní roli si tentokrát přivlastnil Gerwyn Price, který ve finále druhého hracího večera porazil Michaela van Gerwena 6:3 a připsal si cenný triumf.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Sní o trilogii s Usykem

Bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Tyson Fury se vrací mezi provazy s jasným cílem, a to znovu útočit na světové tituly. Podle promotéra Franka Warrena má britský obr po comebackovém zápase v hledáčku starého rivala Oleksandra Usyka, s nímž v roce 2024 dvakrát prohrál.

Nová rivalita v Premier League Darts. Gian van Veen se Littlera nebojí

Gian van Veen vstoupil do nové sezony Premier League Darts sebevědomě a hned na úvod ukázal, že se světové jedničky Luka Littlera nebojí. Nizozemský talent po cenné výhře otevřeně mluví o rostoucí rivalitě i nutnosti vracet soupeři psychologické výpady. Druhý večer v Antverpách tak slibuje nejen špičkové výkony, ale i další kapitolu napjatého souboje nové generace šipek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama