FotbalUkrajinští fans házeli vlaštovky. Žádali tak o stíhací letouny F-16

Ukrajinští fans házeli vlaštovky. Žádali tak o stíhací letouny F-16

Svěřenci Ruslana Rotana se ve Wembley utkali s týmem Garetha Southgatea v kvalifikaci na Euro 2024. Zajímavý ani tak nebyl samotný zápas jako gesta ukrajinských fanoušků. Ti se rozhodli, že na fotbalový trávník nahází papírové vlaštovky v barvách Ukrajiny s prosbou o stíhací letouny F-16. Zároveň také zazněly protiputinovské nadávky a písně.

V neděli se v kvalifikaci na Euro představili dva týmy. Nastoupila proti sobě Anglie a Ukrajina. A i když to pro Ukrajinu nedopadlo podle představ i tak si fanoušci a fotbalisté odnesou mnoho. Ukrajinských fanoušků se sjelo přes neskutečných čtyři tisíce a díky svým zvučným hlasům o sobě dávali vědět. Nejdříve to začalo hlasitými chorály, při kterých zpívali protiputinovské písně a vykřikovali nadávky. Oba týmy se na začátku zápasu spojily v projevu solidarity a držely ukrajinskou vlajku s nápisem „mír“.

Dojemný okamžik přišel ve chvíli, kdy se fanoušci rozhodli vhodit na fotbalový stadion papírové vlaštovky. Papíry byly zbarvené do barev vlajky, po rozbalení v nich byly napsané prosby o stíhací letouny F-16.

Myslím, že dnes nejde jenom o fotbal. Pro moji zemi jde o mnohem více. Chtěl bych také poděkovat celé Anglii za skvělou podporu. Od začátku války jste nám velmi blízko a to pro mě i moji zemi hodně znamená. Také bych chtěl poděkovat ukrajinským vojákům, že zůstávají na bojové linii a brání naši zemi,“ přiznal Ševčenko. 

„Máme velké štěstí, že pro nás obětují vlastní životy. V předních liniích přichází o životy tolik lidí, ale zůstávají silní, aby pomohli Ukrajině ke svobodě. Jsme mentálně velmi odolní a v těžkých chvílích jsme všichni sjednoceni,“ pokračoval ukrajinský kouč.

Ševčenko se také vřele vyjádřil o ukrajinském kapitánovi Oleksandru Zinčenkovi. Levý obránce Arsenalu, který hraje za Ukrajinu ve středu pole, vystupuje proti válce od jejího loňského začátku.

 „Chci říct pár slov o Oleksandrovi, protože jsem na něj hrdý. Jsem hrdý na to, co ten člověk udělal, vzal na sebe odpovědnost, vždycky mluví o Ukrajině a to, jak hraje v této sezoně, je neuvěřitelné,“ dodal.

Konečný výsledek byl 2:0 pro Anglii, branku vstřelili Harry Kane a Bukayo Saka.

Nejčtenější tento týden

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.

Barcelona porazila Real a slaví mistrovský titul

Barcelona si v El Clásicu došla pro sladkou tečku za ligovou sezonou. Real Madrid porazila 2:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 14 bodů. Katalánský klub získal 29. španělský titul, večer však poznamenala osobní tragédie trenéra Hansiho Flicka, kterému krátce před zápasem zemřel otec.

Dobeš a Dostál vychytali výhry, Hertl se po dlouhém čekání trefil

Nedělní program play off NHL patřil českým brankářům. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 6:2 nad Buffalem a Canadiens vedou v sérii 2:1. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k triumfu 4:3 nad Vegas, čímž Ducks srovnali stav série na 2:2. Gólovou radost si užil také Tomáš Hertl, který skóroval poprvé v letošním play off.

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.

Češi padli se Švýcary historickým debaklem

Českým hokejistům generálka na mistrovství světa vůbec nevyšla. V závěrečném utkání Švédských her podlehli Švýcarsku 1:6 a utrpěli s tímto soupeřem nejvyšší porážku v samostatné historii. Tým Radima Rulíka zakončil přípravu čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama