Bojové sportyTrilogie na spadnutí? Usyk plánuje potřetí vyzvat Joshuu, bít se chce v...

Trilogie na spadnutí? Usyk plánuje potřetí vyzvat Joshuu, bít se chce v Kyjevě

Ještě před pár dny se mluvilo o tom, že by se měl britský boxer Anthony Joshua porvat v kleci s Tysonem Furym, který kvůli němu byl ochotný vystoupit ze sportovního důchodu. Jenomže teď je úplně všechno jinak. Brit nepodepsal smlouvu, s krajanem se neutká, na spadnutí je ale další fight. A to dokončení trilogie s Oleksandrem Usykem.

Prosinec letošního roku se měl v boxerském světě nést ve znamení řežby mezi Anthonym Joshuou a Tysonem Furym. Druhý jmenovaný, který ukončil v první polovině roku profesionální kariéru, se chtěl v „bitvě o Británii“ poprat s rivalem, kterého vyzýval už před několika lety. Ten ale nesplnil podmínky, nepodepsal smlouvu a z plánů sešlo.

Někdejší držitel tří ze čtyř mistrovských pásů se ale nudit zřejmě nebude. Vzájemné měření číslo tři by s Anthonym Joshuou rád zažil ukrajinský boxer Oleksandr Usyk, který ho v minulosti dvakrát porazil. Poprvé ho obral o pásy, podruhé, na konci srpna letošního roku, je obhájil. Teď chce něco podobného zažít znovu. Navíc doma v Kyjevě. Samozřejmě poté, co skončí válka na Ukrajině.

„Myslím, že bychom se měli pokusit o další zápas. Už jsme měli zápas v Londýně, v saúdskoarabské Džiddě, další na řadě by mohl být Olympijský stadion v Kyjevě,“ řekl majitel pásů WBO, IBF a WBA. Domů na Ukrajinu se vrátil teprve před pár dny. Usyk utekl před válkou na začátku roku přes Českou republiku do Velké Británie.

Jsi skvělý chlap, vzkázal Joshuovi

Joshua smlouvu k zápasu s Furym nepodepsal, nikdo ale neví, kde přesně pravda je. Tedy kromě Joshuy. Usyk si myslí, že za všechno mohou lidé, kteří mu radí a obklopují ho.

„Anthony má potenciál pro svůj rozvoj, ale potřebuje se zbavit lidí, kteří mu brání v postupu. On tyhle lidi nepotřebuje, zbytečně mu brání a snaží se mu za každou cenu radit. Je to skvělý chlap a přeju mu hodně štěstí,“ dodal ukrajinský boxer.

Zatím se neví přesné datum, a vlastně ani to, zda k zápasu mezi oběma borci dojde. Jak tomu tak ale bývá, dokončení trilogie se odolává jen hodně těžko.

Nejčtenější tento týden

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama