TenisTři zápasy, tři výhry. Krejčíková a Siniaková prolétly do semifinále Turnaje mistryň

Tři zápasy, tři výhry. Krejčíková a Siniaková prolétly do semifinále Turnaje mistryň

I ve třetím utkání Turnaje mistryň ve čtyřhře česká dvojice Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou nezaváhala a jednoznačně ovládla skupinu El Tajín. Poprvé sice tenistky ztratily set, ale nakonec si i tentokrát našly cestu k vítězství.

Proti dvojici Alexa Guarachi a Desiare Krawczyk se české tenistky pořádně nadřely. V koncovce ztratily úvodní set v poměru 5:7 a jednoduché to neměly ani ve druhé sadě. Nakonec musel rozhodovat až tiebreak, kde už si nasazené jedničky průběžný stav pohlídaly a srovnaly na 1:1.

V rozhodujícím supertiebreaku vedly soupeřky Češek jenom jednou, a to za stavu 2:1. Od té doby měly Krejčíková se Siniakovou navrch a nakonec zvítězily 10:7. Ve skupině tak ani jednou neprohrály a prolétly do semifinále z prvního místa.

„Soupeřky hrály výtečně, bylo to hodně náročné a jsem moc ráda, že jsme nakonec vyhrály,“ pronesla po utkání Krejčíková. „Jsme dobré parťačky a jsem moc ráda, že mám Báru po svém boku. Bylo by skvělé získat trofej, ale ještě máme před sebou hodně práce a bude to těžké,“ dodala Siniaková.

Na Masters v deblu hraje česká dvojka už potřetí v kariéře a dvě výhry je dělí od premiérového titulu. Semifinálový souboj je čeká v úterý od 22:30 SEČ. Narazí v něm na americko-nizozemskou dvojici Nicole Melicharová a Demi Schuursová, proti kterým budou hrát úplně poprvé v kariéře.

Nasazená jednička nepostoupila

Mezi ženami se o titul z Turnaje mistryň bojuje také ve dvouhře, kde už je rovněž známé složení semifinálových dvojic. Ze skupiny překvapivě nepostoupila nejvýše nasazená Běloruska Aryna Sabalenková, která v přímém souboji o postup podlehla Řekyni Marii Sakkariové. Skupinu Chichén Itzá nakonec ovládla Španělka Badosová, přestože v posledním zápase nestačila na Polku Swiatekovou.

Neúspěšně dopadla pro české barvy druhá skupina. Ani jedna z Češek se totiž neprobojovala do semifinále, třebaže Karolína Plíšková dvakrát zvítězila. Jenže v minitabulce s Estonkou Kontaveitovou a Španělkou Muguruzaovou měla nejhorší poměr vyhraných a prohraných setů, takže turnaj pro ni předčasně skončil. Barboře Krejčíkové se v singlu vůbec nedařilo a prohrála všechny tři své zápasy. 

Nejčtenější tento týden

Canelo Álvarez chce zpět na vrchol. Netrpělivě vyhlíží nové vyzyvatele

Saúl „Canelo“ Álvarez byl roky tváří světového boxu a neohroženým vládcem super střední váhy. Teď se ale poprvé po dlouhé době ocitá v nezvyklé pozici. Je bez všech titulů a pod tlakem nové generace šampionů. Mexická hvězda přesto věří, že cesta zpět na vrchol začne už v září.

McLaren vstupuje do elitního klubu F1. Jako jediný tým vedle Ferrari dosáhne 1 000 startů v Grand Prix

McLaren o víkendu v Monaku absolvuje svůj tisící start ve formuli 1. Stane se teprve druhým týmem v historii, který tuto hranici překoná. Před ním to dokázalo pouze Ferrari. Zatímco italská stáj slavila jubileum už v roce 2020, McLaren na něj přijíždí jako úřadující mistr světa mezi konstruktéry i jezdci.

Menšík v Paříži porazil Rubljova a slaví první grandslamové čtvrtfinále

Jakub Menšík zažil na Roland Garros největší grandslamový večer kariéry. V osmifinále zvládl pětisetovou bitvu s Andrejem Rubljovem, vyhrál 6:3, 7:6, 4:6, 2:6 a 6:3 a poprvé prošel mezi osm nejlepších hráčů turnaje velké čtyřky.

Česká reprezentace zvládla přípravu, Kosovo zdolala 2:1

Čeští fotbalisté vstoupili do přípravy na mistrovství světa vítězstvím 2:1 nad Kosovem. Na Letné rozhodli už v prvním poločase, ve kterém zářil uzdravený Adam Hložek. Ten připravil první gól Tomáši Ladrovi a druhý sám vstřelil krásnou ranou pod břevno. Po přestávce tempo opadlo, Kosovo snížilo a trenér Miroslav Koubek viděl také několik reprezentačních debutů.

Siniaková s Townsend jsou znovu ve čtvrtfinále French Open

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend zvládly na French Open další povinný krok. V osmifinále čtyřhry porazily zkušený pár Nadiia Kichenok, Makoto Ninomiya 6:4, 6:2 a v Paříži si znovu zahrají čtvrtfinále. Nasazené jedničky tak dál drží směr k prvnímu grandslamovému titulu od loňského Australian Open.

Marta Kosťuk vyřadila Šwiatek z French Open už v osmifinále

Iga Šwiatek přijela do Paříže jako čtyřnásobná šampionka a hráčka, která na French Open dlouhé roky působila skoro nedotknutelně. Tentokrát ale její oblíbený turnaj skončil mnohem dřív, než čekala. V osmifinále nestačila na rozjetou Martu Kosťuk a po porážce 5:7, 1:6 se s Roland Garros loučila už před čtvrtfinále.

San Antonio vyřadilo Oklahomu a po letech si zahraje finále NBA

Basketbalisté San Antonia zvládli rozhodující sedmý zápas finále Západní konference a po výhře 111:103 na palubovce Oklahomy postoupili do finále NBA. Spurs vyhráli sérii 4:3 a o titul si zahrají s New Yorkem, který se do finálové série vrací po 27 letech. První duel se odehraje ve středu v San Antoniu.

PSG po penaltách porazilo Arsenal a znovu ovládlo Ligu mistrů

Paris St. Germain zvládl další velký večer. Ve finále Ligy mistrů v Budapešti porazil Arsenal 4:3 na penalty, když po 120 minutách platil stav 1:1. Londýnský tým vedl po brzkém gólu Kaie Havertze, jenže Ousmane Dembélé ve druhé půli vyrovnal z penalty. PSG pak zvládlo rozstřel lépe a jako druhý tým v moderní éře soutěže obhájilo triumf.

Dončič překvapil velkým krokem, koupil klub a míří s ním do NBA Europe

Luka Dončič rozšiřuje své basketbalové plány i mimo palubovku. Hvězda Los Angeles Lakers se stala spolumajitelem italského klubu Vanoli Cremona. Noví vlastníci chtějí tým přesunout do Říma a později ho dostat do chystané evropské soutěže NBA.

Carolina po dvaceti letech postoupila do finále NHL, Dobešův sen skončil

Hokejisté Caroliny porazili v pátém zápase finále Východní konference Montreal 6:1 a ovládli sérii 4:1 na utkání. Hurricanes si po dvaceti letech zahrají o Stanley Cup, kde narazí na Vegas s českým útočníkem Tomášem Hertlem. Český brankář Jakub Dobeš v rozhodujícím duelu inkasoval pět branek z 29 střel a s Canadiens se s play off rozloučil.

Arsenal před finále věří v další zápis do dějin

Arsenal má za sebou mistrovské oslavy v Premier League, ale Bukayo Saka a Martin Ödegaard už hledí k dalšímu velkému večeru. Londýnský klub čeká finále Ligy mistrů proti PSG a jeho lídři věří, že tým má dost síly i sebevědomí, aby sezonu posunul ještě výš. Odplatu za loňské vyřazení neřeší. V sázce vidí víc než jen jednu starou křivdu.

Náctiletá senzace! Fonseca šokoval, vyřadil Djokoviče z Roland Garros

Brazilský talent Joao Fonseca předvedl na Roland Garros životní výkon. Devatenáctiletý tenista otočil duel s Novakem Djokovičem z 0:2 na sety a po téměř pěti hodinách vybojoval největší vítězství kariéry. Srbská legenda tak přišla o další šanci zaútočit na rekordní 25. grandslamový titul.

Rusko uspělo s odvoláním proti zákazu IIHF

Ruský hokej slaví dílčí úspěch v boji o návrat na mezinárodní scénu. Disciplinární komise zrušila lednové rozhodnutí, které Rusku zakazovalo start v soutěžích IIHF v sezoně 2026/27. Nejde však o automatické otevření dveří. Rada IIHF musí celý případ znovu posoudit.

Čtyřnásobná šampionka Swiatek postoupila hladce do čtvrtého kola French Open

Iga Swiatek znovu potvrdila, že antuka v Paříži patří k jejím nejoblíbenějším povrchům. Čtyřnásobná vítězka Roland Garros postoupila do osmifinále po výhře nad krajankou Magdou Linette a dál živí naději na další titul z French Open.

Luke Littler porazil Humphriese a ovládl epické finále Premier League

Finále, na které budou fanoušci šipek vzpomínat ještě dlouhé roky. Luke Littler a Luke Humphries předvedli v londýnské O2 areně strhující podívanou plnou maximálních náhozů, vysokých zavření i obrovských emocí. Po napínavé bitvě rozhodoval až poslední leg a právě v něm mladý mistr světa ukázal, proč je aktuálně největší hvězdou tohoto sportu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama