FORTUNA:LIGATřetí kolo, sedm červených karet. Slavia přestřílela Jablonec a Sparta dominovala

Třetí kolo, sedm červených karet. Slavia přestřílela Jablonec a Sparta dominovala

Třetí víkend a již desátá udělená červená karta. Jedno z nejzajímavějších kol české nejvyšší fotbalové soutěže přineslo mnoho branek, mnoho tvrdých zákroků, mnoho emocí a zejména sedm přímých vyloučení. V deseti dohrával například Jablonec, Bohemka nebo Hradec Králové.

Letošní ročník Fortuna ligy, jenž se rozběhl teprve před dvěma týdny na přelomu července a srpna, baví. Ligu vedou vršovičtí Bohemians, na stadiony chodí velmi početné návštěvy, padají impozantní branky, ne vždy vítězí favorizovaná mužstva a v gesci jsou od začátku sudí.

Kolo s pořadovým číslem tři otevřely duely Brna s Mladou Boleslaví, Teplic s Bohemians a Ostravy se Zlínem. Zatímco ve druhém největším městě České republiky sledovali diváci poměrně solidní fotbalový zápas, Na Stínadlech a ve Vítkovicích probíhala spíše válka.

V Ostravě tasil sudí Hocek červený kartonek už po půlhodině hry, neboť zlínský Silný došlápl kopačkou na hlavu golmana Laštůvky. V deseti dohrával i Baník, Ndefe si neodpustil skluz proti Chanturishvilimu. Domácí ale vyhráli pohodlně 3:1.

Hnus v podání Romana Květa zažily Teplice. Záložník klokanů zezadu zajel do sprintujícího Kodada a pravděpodobně vyfasuje delší trest. Domácí ale deset minut před koncem oslabil Mareček, jemuž se za nesportovní chování a následný faul sečetly dvě žluté karty. Duel pak rozsekl Křapka a Bohemka vyhrála 1:0.

https://twitter.com/fortunaligacz/status/1558891681872740352?s=20&t=A0R69Z0DpEGMNQ069V_msg

Tři body zapsala i Plzeň, ale neměla to s Hradcem Králové vůbec jednoduché. Sice hrála od 29. minuty proti deseti, když Smrž zastavil unikajícího Chorého, ale ještě v 83. minutě svítilo na tabuli skóre 1:1… Vítězství Viktorii však záhy zařídil pohotovou dorážkou Pilař, a tak i čtvrté klání v řadě opanovali západočeši poměrem 2:1.

Nedělní program patřil pražským „S“

Slavia vyrazila na sever, aby se utkala s Jabloncem. Podještědskému týmu se zatím moc nedaří, i tak ale svedl se sešívanými důstojný duel. Snažení domácích brzy zkomplikoval Surzyn, který za hru rukou mířil po šesti minutách do sprch…

Usor rozvlnil síť z přímého kopu, v druhé půli si dal Hanuš vlastní gól a zdálo se, že je hotovo. Pak ale vykřesal kapku naděje Polidar, který snížil na 1:2. Tým Jindřicha Trpišovského gólem Traorého sice znovu vedl, ale Chramosta gólem v 73. minutě držel jablonecké naděje nad vodou. Nestačilo to, sešívaní náskok udrželi a vyhráli v lize podruhé za sebou.

Dominanci ukázala Sparta. Mužstvo z Letné rozebralo Sigmu Olomouc jako kousky lega a po trefách Karabce s Höjerem si došla pro tři body. Ani ji nemusela mrzet neproměněná penalta Lukáše Juliše…

Nejčtenější tento týden

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.

Královna bílé stopy Zuzana Maděrová má jasno, chce další úspěchy

Olympijská vítězka Zuzana Maděrová má za sebou životní sezonu. Česká snowboardistka ovládla anketu Král bílé stopy, stále přijímá gratulace k triumfu z Itálie a zároveň už naplno pracuje na přípravě na další zimu. Motivaci podle svých slov rozhodně neztratila.

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.

České volejbalistky slaví v Lize národů druhou výhru, Belgii nedaly šanci

České volejbalistky zvládly na úvodním turnaji Ligy národů v čínském Nankingu další důležitý zápas. Belgii porazily jednoznačně 3:0 na sety a připsaly si druhé vítězství během tří utkání. Cenný triumf je navíc posunul na 14. místo světového žebříčku právě před jejich soupeřky.

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama