Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Upřímná zpověď nováčka United. Když byl malý, neměl vlastní kopačky ani postel

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nová posila Manchesteru United se rozpovídala o svém náročném dětství v Brazílii a prozradila pro Sky Sports, že neměla kopačky, a dokonce ani vlastní pokoj s postelí. Dvaadvacetiletý křídelník Antony se připojil k Rudým ďáblům v den uzávěrky přestupů za 85,5 milionu liber. Jeho životní cesta ale nebyla vždy lehká.

  Když před dvěma týdny vyměnil Ajax za United, stal se nejdražším hráčem letního přestupového období. Křídelník Antony však nedávno přiznal, že jeho náročná výchova byla na hony vzdálená vysněnému životnímu stylu, který žije nyní. Když vyrůstal, bydlel se svou rodinou v chudé favele v brazilském Sao Paulu.

  „Neměl jsem to, co ostatní. V Brazílii jsme žili od roku 1990 a ne vždy to bylo snadné. Byl jsem skromný malý kluk,“ uvedl Antony.

  Antony se v rozhovoru pro Sky Sports rozpovídal o svém nešťastném dospívání. Přiznal, že dost často doma se sourozenci plakali a přemýšleli nad smyslem života. Kousek od jejich domu sídlilo dealerské doupě. Každý večer tedy Antony se svoji rodinou musel dýchat zápach z marihuany.

  „Neměl jsem ložnici, spal jsem na gauči. Neměl jsem kopačky na fotbal. Žil jsem v samém středu favely. Dvacet metrů od mého domu byli dealeři drog. Byly chvíle, kdy jsme s bratrem a sestrou plakali a objímali se a přemýšleli o našich životech. Byly chvíle, kdy jsme uprostřed noci vyprošťovali vodu ze zatopeného domu, ale pořád jsme to dělali s úsměvem na tváři.“

  Antony nastoupil do mládežnického celku Sao Paula v roce 2010 a v klubu zůstal až do roku 2020. Během svého působení v Amsterdamu, kam později přestoupil, vstřelil v Eredivisie 24 gólů a připsal si 22 asistencí. Nový trenér Manchestru United Erik ten Hag chtěl však tohoto koně dostat na svou stranu, a tak na poslední chvíli klapla přestupová dohoda. Antony poté přiznal, že je to pro něj vysněný krok a vždycky ho na Old Trafford táhlo srdce. Antony odstartoval svou kariéru v United gólem po pouhých 16 minutách svého debutu proti Arsenalu. Během rozhovoru pro Sky Sports také prozradil, že svůj výkon věnoval rodině.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno