Bojové sportySvět MMA se třese na třetí řež Poirier vs. McGregor a vstřebává...

Svět MMA se třese na třetí řež Poirier vs. McGregor a vstřebává nového šampiona

Sotva zatáhl oponu turnaj UFC 263, už je tady jedinečné promo video na další číslovaný turnaj nejprestižnější MMA organizace světa. 10. července proti sobě v hlavním zápase galavečera UFC 264 již potřetí nastoupí Dustin Poirier a Conor McGregor.

Už za necelý měsíc budou fanoušci ultimátních zápasů po celém světě ladit televize, přepínat programy a platit, aby mohli vidět bitvu milovaného a zároveň nenáviděného Ira Conora MCGregora. Toho čeká završení trilogie s Dustinem Poirierem.

Promo video, ze kterého mrazí. Vedení UFC očekává rekordní počet PPV

V prvním vzájemném měření sil v září 2014 vyhrál McGregor na technické K.O. v prvním kole. V lednu letošního roku ale všechny zaskočil Poirer, když dal temperamentnímu Irovi ochutnat jeho vlastní medicínu a tvrdými údery si došel pro vítězství.

Jméno McGregor je pro UFC něco jako synonymum pro slípku, co snáší zlatá vejce. Potetovaný Ir je tak oblíbený, že u každého jeho zápasu se dá očekávat rekordní počet prodaných PPV a s tím pochopitelně souvisejí astronomické příjmy. Není proto divu, že už nyní spatřilo světlo světa video, které má nalákat fanoušky z celého světa.

“Když jsem si před lety zaletěl do Dublinu, všichni mluvili o nějakém McGregorovi. Nevěděl jsem, zda tenhle borec umí zápasit, ale říkal jsem si, že jestli umí trefit úder, tak to bude hvězda,” mluví Dana White v úvodu videa. Podívejte se.

Adesanya obhájil, nového šampiona má Mexiko. Nate Diaz frajeřil a vymstilo se mu to

V hlavním zápase UFC 263 se utkal Nigérijec Israel Adesanya s Marvinem Vettorim. Italský bijec se šampionem vydržel pět kol, ale u bodových rozhodčích všechna prohrál. Po prohře na body z roku 2018 tak se šampionem padl na body i podruhé. V samotném závěru se Adesanya Vettorimu skoro až vysmíval. Posuďte sami.

Podruhé se proti sobě v kleci postavili i borci v muší váze Deiveson Figueiredo a Brandon Moreno. Prvně jmenovaný vstupoval do boje jako šampion, ale pás k velkému překvapení všech neobhájil. Mexičan Moreno předvedl parádní výkon a svého soka udolal na škrcení.

Mezi fanoušky je hodně oblíbený rebel Nate Diaz. Tomu byl soupeřem Leon Edwards. Diaz hrál prakticky celý zápas druhé housle, ale minutu před koncem závěrečného kola Edwardse parádně trefil a Jamajčan byl jako opařený. Jenže Diaz místo klasického tlaku a „dobytí“ soupeře na zemi zvolil taktiku, že si jej ještě pořádně vychutná a to ho dost možná dle odborníků stálo vítězství.

Nejčtenější tento týden

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama