FotbalŠvédové mají z Čechů respekt. Přišli o hvězdu, ale bude to boj,...

Švédové mají z Čechů respekt. Přišli o hvězdu, ale bude to boj, tuší kouč Andersson

Dva dny. Tolik času mají národní výběry České republiky a Švédska na přípravu před barážovým utkáním o postup na mistrovství světa. Co dvojice od střetu očekává? Hlavně tuhý boj. Švédský kouč Janne Andersson ví, že jeho soupeři přišli o Patrika Schicka, zároveň ale vyzdvihl kvality celého týmu.

Základní skupiny mistrovství světa v Kataru už za pár dní přivítají své poslední členy. Bitvy o postup na světový šampionát čekají Asiaty, Australany, Američany, ale také Evropany. O svém osudu zatím nerozhodli třeba Italové, Portugalci, Rakušané, Velšané nebo nároďáky Česko a Švédska.

Poslední dva jmenované čeká bitva o místenku ve finále baráže s Polskem už ve čtvrtek. Česká reprezentace pojede do Švédska bez své největší hvězdy Patrika Schicka. Druhý nejlepší střelec Bundesligy a kanonýr Leverkusenu, který dal letos už dvacet gólů, nestačil doléčit zranění lýtka.

„Česká hvězda bude chybět v kvalifikaci o mistrovství světa proti Švédsku,“ informoval včera Švédy tamní deník Aftonbladet. Ranou v podobě důležitého člena reprezentace se ale Češi rozhodně nechtějí nijak rozhodit. Naopak, v útoku se stále variant více než dost.

Kuchta, Pekhart, nováček Lingr. Ty všechny může kouč Šilhavý poslat do hry místo Schicka. Navíc, dost hlasitě se mluví o tom, že by mohl bývalý hráč Sparty naskočit do případného zápasu s Polskem. Tedy v případě, že individuální a následně týmové tréninky dopadnou z jeho pohledu dobře.

Švédský útok plný hvězd

Také švédská reprezentace musí před zápasem s Čechy počítat ztráty. Chybět bude jeden z nejlepších hráčů, který kdy nosil národní dres, Zlatan Ibrahimovič, i bez něj ale Švédi mají v útoku velkou sílu. Rozjetý je snajpr Realu Sociedad Alexander Isak, spolu s ním bude řádit také Emil Forsberg z Lipska.

Kapitola s názvem „Švédsko na mistrovství světa“ už má historicky celkem dost stran. Seveřané dvakrát přivezli domů bronz, v roce 1958 skončili druzí. Před čtyřmi lety dokráčeli na šampionátu v Rusku do osmifinále, kde nestačili na Anglii. Co teď Češi? Švédové si věří, ale mají respekt.

„Česko má dobře organizovaný, fyzicky připravený a kvalitní tým. Vloni v létě postoupili na mistrovství Evropy do čtvrtfinále a vyřadili Nizozemsko. Když se podíváte na jména klubů, kde řada jejich hráčů v Evropě působí, je vám jasné, že jsou zvyklí hrát na vysoké úrovni. Bude to pořádný boj a uděláme vše, abychom ten zápas vyhráli,“ slibuje kouč Janne Andersson.

Utkání je na program ve čtvrtek 24. března od 20:45 na stadionu v Solně nedaleko Stockholmu.

Nejčtenější tento týden

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama