HokejStroj na góly je zatím vypnutý. Pastrňák nestřílí, jeho kolegové z lajny...

Stroj na góly je zatím vypnutý. Pastrňák nestřílí, jeho kolegové z lajny Bostonu září

Český útočník Bostonu patřil v minulých sezonách mezi ty největší střelce, na startu letošní sezony NHL ale zatím své ohromné kvality tak úplně neprokazuje. David Pastrňák se dost možná stal obětí svých vlastních standardů, pravdou však je, že Bruins zatím táhnou jiní. Proti Detroitu úřadovali kolegové z lajny.

Boston a David Pastrňák? Tohle spojení mělo v uplynulých měsících a letech neskutečný zvuk. Český snajpr táhl svými góly Bruins za úspěchem, letos ale zatím příliš potentní není. Zatím dal v 8 zápasech jen 2 góly a třikrát asistoval. Což není zdaleka taková jízda, jakou měli fandové možnost vidět dříve.

Klubu ze státu Massachusetts ale nic takového příliš velkou starost nedělá. Výkony se zvedají zejména díky dvojici Marchand a Bergeron, která v noci z čtvrtka na pátek naprosto zdemolovala Detroit. První jmenovaný zařídil 4 asistence, ten druhý dal 4 góly.

„Upřímně, jsem v NHL tak dlouho, že jsem si byl jistý, že góly přijdou. Moje hra navíc není postavena jen na brankách. Myslím, že když člověk začíná u základních věcí a chce pomoci týmu, nakonec se bodů dočká,“ uvedl Bergeron, který do zápasu s Red Wings pouze asistoval.

Neuvěřitelná čísla první lajny, ve které hraje i „Pasta“, doplnil o jednu asistenci také český útočník Tomáš Nosek. Ten působí v Bostonu od startu letošní sezony, kdy přišel z Vegas. Během osmi zápasů sesbíral 3 body. Boston se zvedá a po špatné sérii míří tabulkou vzhůru.

  • Boston vs. Detroit 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Góly: 12., 31., 39. a 56. Bergeron, 49. M. Reilly (T. Nosek) – 48. L. Raymond (Hronek).

Do statistik se zapsal Hertl a Vaněček

Kromě Bostonu se dostalo do noční akce dalších několik týmů. Mezi nimi figuroval i ten, za který hraje český útočník Tomáš Hertl. Po dvou gólech proti Buffalu zvolnil, i tak se ale na bodovací listině San José objevil. Jeho asistence však k výhře nevedla.

Výraznou českou postavou byl v noci na dnešek také Vítek Vaněček. Brankář Washingtonu měl začít na lavičce, jeho kolega ale měl problém s výstrojí, Čech si tak na prvních 100 sekund stoupl do brány. To však konec nebyl, rodák z Havlíčkova Brodu se dostal do branky ještě v průběhu druhé třetiny.

Washingtonu trojité střídání gólmanů nepomohlo. Vaněček po svém druhém příchodu pustil dva góly a jeho Capitals nakonec padli s Floridou v prodloužení.

  • San Jose vs. St. Louis 3:5 (2:1, 1:3, 0:1). Góly: 8. B. Burns (Hertl), 18. Couture, 25. N. Merkley – 10. a 29. Saad, 25. Bučněvič, 32. Neal, 59. R. Thomas. 
  • Florida vs. Washington 5:4 v prodl. (2:0, 2:3, 0:1 – 1:0). Góly: 4. a 36. Barkov, 12. Ekblad, 28. Montour, 62. Luostarinen – 21. Sprong, 39. Ovečkin, 40. T. Wilson, 47. McMichael.

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama