4.3 C
Czech
Pondělí 15. prosince 2025
FotbalStrhující utkání v Premier League. Newcastle s Liverpoolem remizoval 3:3

Strhující utkání v Premier League. Newcastle s Liverpoolem remizoval 3:3

V dramatickém střetnutí na stadionu St. James‘ Park se hráči Newcastlu a Liverpoolu rozešli po výsledku 3:3. Zápas označovaný za jeden z nejlepších v této sezóně nabídl fotbalovým fanouškům dechberoucí podívanou plnou zvratů a emocí.

Liverpool, vedoucí tým Premier League, během zápasu dvakrát prohrával, ale díky dvěma gólům svého hvězdného střelce Mohameda Salaha dokázal skóre otočit. Když už se zdálo, že si připsal páté vítězství v řadě, přišel šokující moment v 90. minutě.

Fabian Schär přesnou trefou zajistil Newcastlu zasloužený bod. „Jedno z nejlepších utkání, jaké jsem letos viděl,“ řekl bývalý záložník Chelsea Pat Nevin v rozhovoru pro BBC. „Oba týmy mohou být s bodem nakonec spokojení,“ podotkl.

Výhoda Liverpoolu se zmenšila

Remíza neznamenala radost jen pro oba týmy na hřišti. Chelsea, Arsenal a Manchester City, týmy na druhém až čtvrtém místě tabulky, si včera připsaly důležité výhry, a náskok Liverpoolu se tak zmenšil z devíti na sedm bodů. Na pátém místě se nachází Brighton, který má šanci posunout se blíže špičce, pokud dnes večer zvítězí proti Fulhamu.

Historie sice hraje ve prospěch Liverpoolu, kouč Arne Slot ale zůstává opatrný. „Počkejme si na 19 zápasů, pak uvidíme, jak se situace vyvine,“ řekl před zápasem pro Sky News. Po remíze v Newcastlu jeho slova nabývají na váze.

Manchester City, aktuálně devět bodů za Liverpoolem, ví, jak takovou ztrátu dohnat. V sezóně 2018/19 byli v podobné situaci, v prosinci zaostávali o 10 bodů, ale poté vyhráli 18 z 19 utkání a získali mistrovský titul. „City rozhodně nejsou mimo hru o titul,“ uvedl bývalý hráč a trenér tohoto klubu Stuart Pearce. „Čeká nás ještě mnoho zvratů,“ doplnil.

Předvánoční program rozhodne

Prosinec je tradičně jedním z klíčových období v Premier League. Liverpool čekají náročné zápasy, včetně městského derby proti Evertonu a souboje s Tottenhamem. Arsenal má naopak příznivější los. Všichni jeho prosincoví soupeři se nacházejí v dolní polovině tabulky. Manchester City však čelí tvrdé zkoušce, včetně derby proti Manchesteru United a zápasu na hřišti Aston Villy.

Co říkají trenéři?

Arne Slot po zápase s Newcastlem uvedl: „Byl to skvělý zápas pro diváky, i když pro nás trochu zklamání. V určitých chvílích jsme hráli opravdu dobře, ale remíza v závěru bolí.“ Mikel Arteta, kouč Arsenalu, se soustředí na svůj tým: „Zvítězit je vždy těžké. Je příliš brzy na závěry.“ Pep Guardiola, manažer Manchesteru City, zůstává obezřetný: „Musíme to dokázat znovu. Jedna výhra nic neznamená.“ 

V prosinci je v sázce skutečně mnoho. Jak ukazuje historie, klíč k titulu často spočívá právě v tomto náročném období. Budou to Reds, nebo někdo jiný, kdo si do nového roku odnese výhodu?

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Krejčí dal v NBA 19 bodů a Atlanta zlomila Philadelphii i posedmé v řadě

Český basketbalista Vít Krejčí se v neděli v NBA blýskl 19 body a výrazně pomohl Atlantě k domácí výhře 120:117 nad Philadelphií. Krejčí navíc z lavičky patřil mezi největší ofenzivní hrozby Hawks a znovu potvrdil formu v probíhající sezoně.

Dobeš chytil 27 střel, stal se hvězdou zápasu a Montreal porazil Edmonton 4:1

Jakub Dobeš se vrátil do brány Montrealu a hned z toho byla velká noc. Pochytal 27 z 28 střel Edmontonu, domácí vyhráli 4:1 a český gólman si odnesl ocenění pro první hvězdu zápasu. Radoval se i Karel Vejmelka, jeho Utah otočil duel v Pittsburghu a zvítězil 5:4 v prodloužení. Daniel Vladař pomohl Philadelphii k bodu proti Carolině, rozhodly až nájezdy.

Stephen Bunting unikl vyřazení na mistrovství světa jen o vlásek

Světová čtyřka Stephen Bunting se v úvodním kole mistrovství světa v šipkách pořádně zapotil. Proti Polákovi Sebastianu Bialeckému sice vedl už 2:0 na sety, nakonec ale musel o postup bojovat až v rozhodujícím pátém setu.

Krejčí mluví o životní výzvě po dalším pádu Wolves

Wolverhampton byl na Arsenalu pár minut od bodu, nakonec ale znovu prohrál. Dva vlastní góly přepsaly zápas i náladu v týmu. Ladislav Krejčí po dalším zklamání otevřeně popsal, jak těžké je žít v nekonečné sérii porážek.

Češi v Curychu narazili a se Švédy padli 0:5

Čeští hokejisté na Švýcarských hrách loňský titul neobhájili a po závěrečném debaklu 0:5 se Švédskem skončili druzí. V přímém souboji o první místo se na nároďáku podepsal nabitý program i krátký čas na regeneraci. Tým Radima Rulíka inkasoval pětkrát a utrpěl nejvyšší porážku pod jeho vedením.

České florbalistky vyřadily Finsko a zahrají si finále MS

Český tým zvládl semifinále s Finskem bez jediného inkasovaného gólu a poprvé v historii postoupil do finále mistrovství světa. O všem rozhodla jediná rána kapitánky Michaely Kubečková těsně před koncem. V Ostravar aréně šlo o nervy až do posledních vteřin.

Škvor jde do těžké váhy a všichni kroutí hlavou, v O2 areně ho čeká německý obr

Daniel Škvor vezme 28. prosince na turnaji OKTAGON 81 v pražské O2 areně zápas v těžké váze proti Němci Patricku Vespazianimu. Podle deníku Sport.cz šestatřicetiletý český postojář přiznává, že z trenérského a manažerského pohledu nedává krok do vyšší kategorie moc smysl, nabídku ale přijal kvůli dlouhé pauze. OktagonMMA.com připomíná, že půjde o souboj dvou trojek žebříčku, jen každé v jiné váze.

Výhra 5:3 nad Švýcary poslala Česko do boje o triumf na Švýcarských hrách

Čeští hokejisté v Curychu porazili domácí Švýcarsko 5:3 a na Švýcarských hrách mají po dvou zápasech plný počet bodů. O výhru se nejvíc postaral druhý útok ve složení Filip Chlapík, Michael Špaček a Daniel Voženílek, který se podepsal pod první čtyři góly. V neděli od 11:45 čeká národní tým Švédsko a půjde přímo o celkové vítězství na turnaji, stačí i dvoubodový triumf.

Adamczyková se vrátila do Světového poháru pátým místem v Cervinii

Eva Adamczyková se po mateřské pauze vrátila do Světového poháru ve snowboardcrossu pátým místem v Cervinii. V kvalifikaci zajela nejrychlejší čas, na medaili ale nedosáhla. V malém finále však zvítězila a připsala si důležité body směrem k olympijské kvalifikaci. Z vítězství se radovali Francouzi Léa Casta a Jonas Chollet.

Gian van Veen konečně zvítězil v Ally Pally

Gian van Veen si v pátek večer připsal své vůbec první vítězství na pódiu Alexandra Palace a postoupil do druhého kola mistrovství světa PDC. Společně s ním slavili postup také Ricky Evans a Damon Heta, zatímco 12. nasazený Ross Smith se stal prvním vyřazeným nasazeným hráčem turnaje.

Šok před mistrovstvím světa. Fanoušci mluví o zradě, FIFA mlčí

Mistrovství světa ve fotbale má být svátkem pro fanoušky z celého světa. Turnajem, který spojuje národy, generace i různé sociální vrstvy. Jenže s blížícím se světovým šampionátem v roce 2026 se stále hlasitěji ozývá otázka: pro koho vlastně tento turnaj je? Nejnovější informace o cenách vstupenek totiž vyvolaly mezi fanoušky vlnu pobouření, jaká nemá v moderní historii šampionátů obdoby.

Luke Littler odstartoval cestu za druhým titulem dominantní výhrou 

Luke Littler zahájil obhajobu titulu mistra světa organizace PDC vítězstvím 3:0 na sety nad Litevcem Dariusem Labanauskasem. Osmnáctiletý světový hráč číslo jedna byl hlavní hvězdou úvodního večera šampionátu v londýnské Alexandra Palace.

Červenka narozeninovým gólem potvrdil sílu týmu před olympiádou

Česká reprezentace má za sebou vítězný vstup do posledního turnaje Euro Hockey Tour před olympijskými hrami. Výhra nad Finskem 3:1 v Liberci potvrdila konkurenceschopnost týmu i směrem k únorovému vrcholu sezony. Zápas nabídl řadu pozitivních signálů, které přesahují samotný výsledek.

Ledecká zahájila sezonu 22. místem ve Svatém Mořici, veteránka Vonn slavila návrat na vrchol

Ester Ledecká vstoupila do olympijské sezony ve Světovém poháru alpských lyžařek 22. místem ve sjezdu ve Svatém Mořici. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 2,20 sekundy. Americká legenda ve 41 letech vybojovala první triumf po návratu do seriálu a zapsala se do historie jako nejstarší vítězka závodu SP ve sjezdovém lyžování.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama