14.3 C
Czech
Neděle 15. března 2026
FotbalStřelecká show na Letné v režii Lyonu, Sparta v Evropské lize poprvé...

Střelecká show na Letné v režii Lyonu, Sparta v Evropské lize poprvé bez bodu

Čtvrteční večer na Letné plný skvělého fotbalu přinesl spousty emocí. Ať už těch pozitivních, tak bohužel zejména těch negativních. Přestože Sparta proti Lyonu opravdu nadějně začala, tak nakonec obdržela čtyři branky a utkání prohrála. Otočku dokonal Ekambi, francouzské mužstvo se domů vrací s plným počtem bodů.

Sparta začala naprosto snově. Objev posledních týdnů Lukáš Haraslín si balon po centru ze strany hřiště navedl na hranici velkého vápna, a i díky teči hostujícího obránce míč poslal nekompromisně do sítě. Francouzské mužstvo se následně snažilo hru uklidnit. Marně. Sparťané skvěle napadali a Lyon bez sebemenšího úspěchu hledal prostor pro kombinace.

Od první branky neuběhlo ani čtrnáct minut a Letenští se radovali podruhé. Po střeleckém pokusu hostujícího mužstva rychle rozehrál golman Nita na Dávida Hancka. Od něj směroval dlouhý pas až za obranu soupeře, kde byl nastartovaný Haraslín. A věřte nebo ne, slovenský šikula si hravě poradil s bývalým obráncem Bayernu Mnichov Boatengem a na bližší tyči překvapil skrytou střelou Lopese. Letná propukla v euforii.

Už to vypadalo, že do kabin si domácí odnesou dvoubrankový náskok, nicméně Ekambi byl proti. Těsně před pauzou utekl obráncům Sparty, přeloboval Nitu a snížil na 1:2.

Slibný začátek body nepřinesl

A po pauze Lyon srovnal. Obrovský závar před brankou domácích ještě vyřešil Nita reflexivním vyražením balonu, nicméně ve správnou chvíli byl na správném místě kapitán Aouar a o tyč opřel druhý gól Lyonu. Sparta byla opařená.

A přestože Letenští dlouho stále stoupajícímu tlaku Francouzů odolávali, dvacet minut před koncem hosté skórovali potřetí. Osamostatněný Paqueta dostal přihrávku skrz celou šestnáctku Sparty a trefil se přesně pod břevno.

Otočku dokonal v 88. minutě střelec úvodní branky hostí Ekambi. V souboji s Hanckem se k němu šťastně odrazil míč a z první se mu podařilo překonat jinak dobře chytajícího Nitu.

Další nádherný moment v nádherném utkání nabídlo nastavení základní hrací doby. Na hřiště se po nesmírně dlouhém zranění vrátil Ladislav Krejčí mladší a převedl ohromující parádu. Lehce za polovinou hřiště se do balonu opřel Hancko a poslal prudký centr do vápna. Krejčí se ve vzduchu vyšplhal výše než obránci Lyonu a dokázal hlavou vsítit neskutečnou branku. Gól však přišel příliš pozdě, na případné vyrovnání už nezbyl čas.  

Sparta tak slibně rozehrané utkání ztratila a s Lyonem prohrála po neskutečném výkonu těsně 3:4.

Výsledky uplynulých zápasů Evropské Ligy:

  • Sparta vs. Lyon 3:4 (2:1)
  • West Ham vs. Genk 3:0 (1:0)
  • Neapol vs. Legia 3:0 (0:0)
  • Rapid Vídeň vs. Din. Záhřeb 2:1 (2:1)
  • Real Betis vs. Leverkusen 1:1 (0:0)
  • Frankfurt vs. Olympiakos 3:1 (2:1)
  • Fenerbahce vs. Antverpy 2:2 (2:1)
  • Lazio vs. Marseille 0:0 (0:0)
  • Ludogorec vs. Braga 0:1 (0:0)
  • Rangers vs. Brondby Kodaň 2:0
  • PSV vs. Monako 1:2 (0:1)
  • Midtjylland vs. CZ Bělehrad 1:1 (0:0)
  • Lok. Moskva vs. Galatasaray 0:1 (0:0)
  • Sturm Graz vs. Real Sociedad 0:1 (0:0)

Nejčtenější tento týden

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama