5.8 C
    Sobota 27. dubna 2024

Kometa vyloupila O2 Arenu, fanoušci řádili. Východočeské derby ovládlo Dynamo

Derby o východ Čech mezi Pardubicemi a Hradcem Králové patřilo jednoznačně perníkářům, kteří zvítězili 5:2. Sparta doma svedla nesmírně napínavou a vyrovnanou bitvu s Kometou. Brněnští nakonec uhlídali jednogólový náskok a pošesté z posledních sedmi bitev vyhráli tím nejtěsnějším možným rozdílem.

Extraliga ledního hokeje dospěla do své čtvrtiny. Třinácté kolo nabídlo vyrovnané zápasy, v Karlových Varech padlo Kladno 3:4, Třinci se povedlo prodloužení v Mladé Boleslavi a Plzeň nezvládla samostatné nájezdy na Motoru, a tak v Budějovicích prohrála poměrem 2:3.

O dvou největších šlágrech kola ale nebyl pochyb. Prvním byl souboj odvěkých rivalů. Sparta hostila Kometu. Na zápas v O2 Areně si našlo cestu více než 13 tisíc diváků, kteří ale museli sledovat tři stovky neukázněných fanoušků z Brna. Ti totiž s úvodním vhazováním zasypali ledovou plochu toaletním papírem a účtenkovými ruličkami papíru z pokladen. Deset minut se nehrálo.

Výzvu hlasatele, aby nebyly žádné předměty vhazovány na led, už hostující fans poslechli a mohlo se hrát. Úvod vyšel lépe Kometě, skvostnou přihrávku naslepo od Fleka uklidil za Kováře Horký. Sparta ale stihla ještě v první dvacetiminutovce vyrovnat, Konečný proměnil svůj únik po levé straně kluziště.

Druhá třetina patřila hostům. Po gólech Zbořila a Koblížka vedlo Brno už 3:1, domácí se

navíc trápili, nedokázali využít ani jednu z pěti přesilovek. Ve třetí části dokonce přestříleli Kometu 17:2, branku ale dali jen jednu, a tak si Brno odvezlo 3 body za výhru 3:2.

Perníkáři rozebrali Hradec Králové

Druhým šlágrem 13. kola Tipsport Extraligy byl boj Pardubic se svým severním sousedem. Slibný začátek Mountfieldu, během něhož se prosadil Smoleňák, Dynamo brzy vymazalo. Na hradeckou trefu okamžitě odpověděli Kousal s Čerešňákem, z kraje druhé dvacetiminutovky navíc Pardubice zařadily vyšší rychlostní stupeň a díky brankám Košťálka s Radilem vedly už 4:1.

Na Hradec Králové padla deka, Dynamo hrálo uvolněně a s lehkostí. Mountfield nakonec přeci jen druhou branku dal, na Lalancettetův zářez na pažbu ale hned odpověděl Kousal. Pardubice tak porazily svého soka 5:2 a stále vedou tabulku české nejvyšší soutěže.

V dalších zápasech pak porazila Olomouc Litvínov 5:3 a Liberec si odvezl z Ostravy porážku 3:6.