HokejStart přípravy NHL se povedl Čechům. Hertl dvakrát asistoval a těší se...

Start přípravy NHL se povedl Čechům. Hertl dvakrát asistoval a těší se do Prahy

Nový ročník nejlepší hokejové soutěže planety pomalu vyhlíží start. Ještě předtím, než se hokejové kluby poprvé představí v ostrých zápasech, je však na programu příprava. Ta začala o víkendu a hned na úvod byli vidět čeští hokejisté. Zejména dva, Jakub Voráček a Tomáš Hertl. Kromě nich do dění přípravy NHL zasáhli další krajané.

Poslední fáze předsezónní přípravy je v plném proudu, příští týden se půjde na věc. NHL odstartuje za necelé dva týdny v Praze zápasem San Jose Sharks a Nashvillem Predators, nejprve si ale elitní zámořské výběry budou chtít zvýšit sebevědomí v přípravě. Odstartovalo se o víkendu, pokračovat se bude ještě několik dní.

Do akce se na úvod dostalo několik českých hokejisté v čele s Jakubem Voráčkem a Tomášem Hertlem. První jmenovaný zapsal tři body za jeden gól a dvě asistence. Columbus porazil Pittsburgh jednoznačně 5:1. Na druhé straně byl pouze smutný Radim Zohorna. Dařilo se také San Jose, které vyhrálo 3:2 nad Los Angeles. Hertl se do statistik zapsal dvěma asistencemi.

Kromě tří jmenovaných hokejistů se představili v přípravných zápasech NHL také další Češi. Šimek a Raška hráli za Sharks, do souboje mezi Arizonou a Anaheimem zasáhli brankáři Lukáš Dostál a Karel Vejmelka, v dresu Coyotes se představili také Lukáš Klok a Radim Knot. Rittich pak hájil branku Winnipegu a talentovaný Jiří Patera zkoušel štěstí ve svatyni Vegas.

Praha za rohem

Už příští týden se v pražské O2 Aréně představí dva elitní celky NHL. Výběry San Jose Sharks a Nashvillu Predators přijedou do Evropy, ve které odehrají celkem dva mistrovské zápasy. Zasáhne do nich také reprezentační kanonýr Tomáš Hertl, který se podle svých slov do rodného města velice těší.

„Moc se těším, zároveň to bude hektické, bude se toho dít spoustu. Třeba s rodinou se nejspíš uvidíme jen krátce. Čekají nás týmové večeře, do toho spousta mediálních aktivit. Vsadím se, že to bude honička,“ tuší bývalý hráč pražské Slavie. Sám ale ví, že půjde o něco výjimečného.

„Výjimečnost pro mě spočívá v tom, že jsem se narodil v Praze a v téhle hale jsem odehrál svoje dva první profesionální ročníky. A samozřejmě jsem chodil na spoustu zápasů extraligy… Že se sem po deseti letech vracím jako hráč NHL, bude něco mimořádného pro mě i pro moji rodinu. Nepřijdou jen máma s tátou, ale i další příbuzní,“ doplnil pro klubový web.

V Praze se bude hrát příští pátek a sobotu.

Nejčtenější tento týden

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama