-0.1 C
Czech
Čtvrtek 27. listopadu 2025
FotbalŠpílmachr Arsenalu urazil kvůli zápasu 5 000 kilometrů. Po čtvrt hodině musel...

Špílmachr Arsenalu urazil kvůli zápasu 5 000 kilometrů. Po čtvrt hodině musel pod sprchy

O tom, jak důležitý by měl být odpočinek po náročném cestování, by mohl vyprávět záložník Arsenalu Thomas Partey. Ještě ráno se probudil po Africkém poháru národů v Kamerunu, večer už ale vlétl na hřiště v Londýně. Kvůli zápasu urazil přes 5 000 kilometrů, hned po 15 minutách na hřišti ale zmizel po červené kartě do sprch.

Na včerejší souboj v semifinále EFL Cupu mezi Arsenalem a Liverpoolem se bude ještě dlouho vzpomínat. Odveta mezi dvěma anglickými giganty totiž byla zajímavá hned z několika úhlů pohledu. Kromě vítězství Reds se řeší zejména kuriozita na druhé straně, o kterou se postaral Thomas Partey.

Partey byl členem nároďáku Ghany, která hrála o postup ze skupiny na Africkém poháru národů. Pokus dopadl přímo katastrofálně, po propadáku skončili čtyřnásobní šampioni a na turnaji nejúspěšnější fotbalisté historie s 1 bodem poslední ve skupině. Na závěr nestačili na Komory.

Mezi nešťastníky byl také záložník Arsenalu, který si chtěl spravit chuť na Ostrovech. Bitva s Komory se hrála 18. ledna, celý další den Partey regeneroval a o den později už byl v letadle směr Londýn. Ráno se probudil v Kamerunu, v letadle strávil 6 hodin a po příletu zamířil přímo do hotelu, kde byl ubytován Arsenal. Ještě ten večer pak v 74. minutě do zápasu nastoupil.

„Chtěl hrát. Kolem poledne přistál, pak hned přišel s tím, že chce být součástí týmu,“ chválil svého svěřence kouč Gunners Mikel Arteta. Velkou radost mu ale Partey neudělal, v 90. minutě totiž po ostrém zákroku na Fabinha viděl po druhé žluté červenou kartu a měl opustit hřiště.

Do finále jde Liverpool

Arsenal začal sympaticky, dal břevno, hrál na domácí půdě slušně. Byl to ale Liverpool, který se v 19. minutě dostal do vedení, které už nepustil. Pojišťující trefu přidal v 77. minutě nakonec dvougólový Jota. Trápení Arsenalu v klíčových zápasech tak nebere konce.

„Nikoho nemáme. Ødegaard, Lacazette ani Partey netrénovali, ale do zápasu šli. Neměl jsem na výběr,“ smutnil po zápase Arteta. Ať tak či onak, Arsenal opět ostrouhal a finále si proti Chelsea, která předčila ve dvojzápase Tottenham, zahraje Liverpool.

  • Arsenal vs. Liverpool 0:2 (0:1). Góly: 19. a 77. Jota.
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

FIA na poslední chvíli mění trať Velké ceny Kataru

FIA připravila na okruhu v Lusailu několik úprav, které mohou ovlivnit boj o titul. Lando Norris vede mistrovství a může získat titul už tento víkend, pokud si udrží náskok před Maxem Verstappenem a Oscarem Piastrim. Situace se ale vyostřila po diskvalifikaci obou vozů McLarenu v Las Vegas, což stálo tým důležité body.

Liverpool se řítí do propasti. Nejhorší série od roku 1953

Ještě na začátku sezony vypadalo vše téměř ideálně. Liverpool rozjel Premier League sérií sedmi vítězství a zdálo se, že obhajoba titulu i postup Ligou mistrů jsou zcela reálnými cíli. O pouhých pár týdnů později však klub čelí nejhorším výsledkům od roku 1953. Po potupné domácí porážce 1:4 s PSV Eindhoven se Reds propadají čím dál hlouběji.

Patrick Dorgu znovu rozvířil vody v Manchesteru United

Manchester United zažívá další horký týden a tentokrát se pozornost stáčí k Patricku Dorguovi. Dánský wing-back zaujal fanoušky i klub kontroverzním lajkem u příspěvku, který tvrdě útočí na rozhodnutí trenéra Rubena Amorima. Incident přichází jen pár dní po porážce s Evertonem a v době, kdy výkony týmu znovu padají pod tlak veřejnosti i vlastního kabátu.

Adrian Newey se v roce 2026 stane šéfem týmu Aston Martin

Legendární konstruktér Formule 1 Adrian Newey usedne od příští sezony do křesla šéfa týmu Aston Martin. Stáj ze Silverstonu tak vstupuje do další významné fáze přerodu, která přichází jen 13 měsíců poté, co na pozici týmového šéfa a generálního ředitele nastoupil Andy Cowell.

Price věří mladým tahounům a Grand Slam nabízí další drama

Gerwyn Price míří na mistrovství světa ve velké pohodě a zároveň ukazuje na čtyři mladé hráče, kteří podle něj můžou zamíchat turnajem. Zároveň pokračuje Grand Slam of Darts, kde se rozhoduje o posledních postupových místech a několik duelů slibuje napětí i tvrdé zúčtování.

Exmistr světa přichází o Tour Card před startem šampionátu

Patnáct hráčů končí sezonu s hořkou bilancí. PDC potvrdila, že po lednovém mistrovství světa přijdou o Tour Card, a mezi nimi se objevuje i bývalý světový šampion a autor jednoho z nejslavnějších devítek v historii Ally Pally. Závěrečná kvalifikace tak otevřela dveře dalším hráčům, ale zároveň zavřela profesionální kapitolu těm, kteří v posledních dvou letech nenasbírali dost bodů.

Stokes odmítá staré metody a hájí přípravu Anglie

Ben Stokes zůstává klidný i po tvrdé porážce v Perthu. Anglie se chystá na druhý test v Brisbane a kapitán odmítá výzvy, aby tým přidal růžový přípravný zápas v Canbeře. Kritici mluví o promarněné šanci, Stokes ale trvá na vlastním tempu a tvrdí, že Anglie nepotřebuje návrat ke staré škole.

Forest odmítá nabídky na Andersona před lednovým oknem

Elliot Anderson září v Premier League i v reprezentaci a Nottingham Forest okolo něj buduje základ týmu. Klub přesto čelí zvýšenému zájmu z trhu a před lednovým obdobím přestupů dává jasně najevo, že svou oporu nepustí. Manchester United i další zájemci sledují každé jeho vystoupení, ale Forest drží pevnou linii a připravuje se na náročnou zimní část sezony.

Nečas a Hronek zářili v NHL dvěma asistencemi

Martin Nečas pomohl Coloradu dvěma asistencemi k výhře 6:0 nad San Jose. Stejný počet bodů zapsal i Filip Hronek, který táhl Vancouver k triumfu 5:4 v Anaheimu. Výrazně se ukázali i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k výhře v duelu proti Utahu s Karlem Vejmelkou. Matěj Blümel odstoupil kvůli zranění, přesto Boston uspěl. Daniel Vladař přispěl Philadelphii k obratu na ledě Floridy.

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevřela jednání o přestupu Mika Maignana

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevírá jednání o možném příchodu brankáře Mika Maignana. Podle dostupných informací klub okamžitě obnovil kontakt s jeho zástupci, protože hráč nechce prodloužit smlouvu v AC Milán. Londýnský klub se o Maignana zajímal už v létě, ale tehdy neuspěl se dvěma nabídkami. Nyní se situace mění a Chelsea zkoumá možnost přestupu v zimě nebo v létě, kdy může francouzský gólman odejít jako volný hráč.

Scholes viní Slota z pádu Liverpoolu

Liverpool řeší nejhorší období od loňského titulu. Kritika sílí a Paul Scholes tvrdí, že kořeny současného propadu sahají až k loňskému květnu, kdy Arne Slot odletěl slavit do Ibizy. Podle něj trenér ztratil koncentraci dřív než tým a klub teď platí cenu.

Faksa pomohl Dallasu dvěma asistencemi k vysoké výhře v Edmontonu

Radek Faksa prožil povedenou noc. Český útočník přidal dvě asistence a podílel se na výhře Dallasu 8:3 na ledě Edmontonu. Stars rozhodli už v první třetině, kterou ovládli 4:0. Výrazně se prosadil také Wyatt Johnston, který vstřelil jeden gól a na další tři přihrál.

Reynolds řešil bouřlivé hovory z Wrexhamu

Wrexham prožil další rušný rok nejen na hřišti, ale i v zákulisí. Hollywoodští majitelé Ryan Reynolds a Rob Mac čelili emotivním telefonátům hráčů, kteří se potýkali s vlastními příběhy i tlakem dokumentu Welcome to Wrexham. Dva různé momenty, dvě různé emoce, ale jeden společný jmenovatel a to klub, který mění životy i mimo trávník.

Anthony Joshua přijde o všechno, pokud ho Jake Paul porazí 

Promotér Frank Warren se nechal slyšet, že Anthony Joshua dává na stůl nejen vysněný duel s Tysonem Furym, ale i vlastní budoucnost v profesionálním boxu. V prosinci totiž bývalý dvojnásobný světový šampion vstoupí do ringu proti netradičnímu soupeři, a to YouTuberovi a nyní profesionálnímu boxerovi Jakeu Paulovi.

Nejlepší tenisté roku ovládli sezonu jasnými příběhy

Rok 2025 přinesl mužskému tenisu neobvykle čistou linku. Carlos Alcaraz a Jannik Sinner táhli celý rok jako dvojice, která se držela jen centimetry od sebe, a přesto nechávala zbytek světa o několik tříd níž. Za nimi se ale rodily nové hvězdy, staré legendy se držely v tempu a pár nečekaných výbuchů obrátilo sezónu vzhůru nohama. Výsledkem je rok, na který se bude vzpomínat dlouho.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama