FotbalSparťanská tragédie očima kouče Priskeho. Takový je prostě fotbal, hodnotí Dán

Sparťanská tragédie očima kouče Priskeho. Takový je prostě fotbal, hodnotí Dán

Jako třetí nejlepší tým loňské sezony české nejvyšší soutěže dostala pražská Sparta možnost zabojovat o místenku do pohárové Evropy. Jako první stál v cestě do Evropské konferenční ligy norský Viking Stavanger a mnozí čekali, že půjde o snadnou záležitost. Jenomže Letenští vyhořeli v odvetě a končí.

Probuzení ze zlého snu dnes čekal sparťanský štáb v čele s fanoušky, hráči a funkcionáři. Cestu do Evropské konferenční ligy zatarasil Spartě outsider z Norska, od kterého se v žádném případě nečekalo, že by měl pražský tým jakkoliv ohrozit. Nejprve v Praze ale uhrál remízu, doma o týden později slavil.

Další tým, podobně jako Häcken nebo Subotica, bude mít Sparta v paměti jako ten, se kterým už nikdy nechce mít nic společného. Současně čtvrtý tým norské první ligy překvapil a z chyb Sparty, zejména té Hancka ze samého konce zápasu, vytěžil maximum. Jak hodnotí dvojutkání kouč Brian Priske, pro kterého byl boj o Evropu prvním mistrovským vystoupením na lavičce Sparty?

„Jako všichni v kabině a celý klub nejsem spokojený. Není ovšem na mně hledat takováto slova, kterými bych zhodnotil dvojzápas s Vikingem. Rozhodně nejsem šťastný, uvědomuji si, že toto utkání jsme prostě měli zvládnout a postoupit do dalšího kola,“ řekl dánský lodivod pro klubový web Sparty.

Hancka podržím, slibuje Priske

Vina se valí více než na kohokoliv jiného na stopera Dávida Hancka, který v závěru utkání vymyslel ve vápně Sparty nesmyslnou přihrávku, po které se sen klubu o postupu do Evropské konferenční ligy rozplynul.

„Nemůžu k tomu nic moc říct, takový je prostě fotbal. Kluci jsou také jenom lidé a v danou chvíli došlo zkrátka ke špatnému rozhodnutí,“ myslí si bývalý trenér Midtjyllandu. Svého svěřence ale Priske jednoznačně hodlá podržet. „Je to velmi jednoduché, Dávid Hancko je skvělý hráč a výborný kluk. Podpořím ho, stejně jako ho podpoří i jeho spoluhráči a moji kolegové z realizačního týmu,“ říká.

„Dávid odehrál slušný zápas a za Spartu odehrál řadu velmi dobrých zápasů. Někdy prostě uděláte špatné rozhodnutí a ve fotbale se stane takováto věc. My ale uděláme všechno proto, abychom jej podpořili a věřím, že tak učiní i fanoušci,“ doplnil kouč Sparty, který ve dvou mistrovských soubojích jednou remizoval a jednou prohrál.

Sám doufá, že se všechno změní už se začátkem ligy proti Liberci.

Nejčtenější tento týden

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama