Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Jaká matka, taková dcera. Běžkyně svým výkonem navázala na rodinný úspěch

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dojemný sportovní příběh přinesla svým závodem skotská běžkyně Eilish McColganová. Na Commonwealth Games zaběhla skvěle závod na 10 000 metrů a získala prvenství. Tím by ale příběh nebyl tak zajímavý. Eilish totiž vyhrála závod, na kterém před třiceti lety dominovala její matka. Spolu s tím zvládla Eilish také zaběhnout traťový rekord.

  Příběh jako z knížky. Před třiceti jedna lety se na závodní trať Commonwealth Games postavila Liz McColganová, maminka Eilish. Hry vyhrála dvakrát po sobě a dominovala také na světovém šampionátu v Tokiu. Tento rok se na trať postavila její dcera, která chtěla titul vybojovat už jen kvůli úspěchům své matky. V napínavém závodu si nechávala Eilish překvapení až do samotného závěru, kde předběhla Keňanku Irene Cheptaiovou. Svůj závod zaběhla Eilish za 30 minut a 48 vteřin, čímž překonala 20 let starý rekord Keňanky Seliny Kosgeiové.

  Dojemný finiš

  Ve 20:00 odstartoval ženský závod na 10 kilometrů. Eilish se v prvních kolech držela na předních pozicích. Následně se přilepila na dvě svoje soupeřky, se kterými utvořila trio. Po pětadvaceti odběhnutých kolech se Eilish dostala do cílové rovinky, kde obě svoje soupeřky předběhla. Stadion začal burácet. Kouzelný okamžik, který prožívala nejen rodina McColganů, ale také celý sportovní svět. V posledních metrech vzala Eilish nohy na ramena a nechávala soupeřky ladně za sebou.

  Na konec si nechala tu nejlepší a v poslední části si smlsla na mistrni světa v krosu. „Jeden z nejodvážnějších kousků v závodě na 10 000 metrů, které jsem kdy viděl,“ poznamenal v úžasu atletický komentátor Rob Walker. Diváci čekali na dojemné setkání s matkou a zároveň trenérkou Liz. Po vydechnutí vedly první kroky Eilish samozřejmě za ní.

  Po internetovém světě se rozeběhlo dojemné video, kde se tyto dvě běžkyně objímají a pláčou si na rameni. „Vítězství je opravdu neuvěřitelné. V posledním kole jsem neslyšela, nemyslela a nemohla jsem ani dýchat. Tohle je můj největší životní zážitek,“ uvedla Eilish v pozávodovém rozhovoru.

  „Být svědkem toho, jak vaše dcera vyhrává závod, je naprosto úžasné,“ svěřila se maminka.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno