Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Součka poslal pod sprchu, teď čelí výhružkám smrtí! Tohle má zůstat na hřišti, zlobí se hráč

  Od sobotního duelu mezi Fulhamem a West Hamem se v anglických médiích neřeší nic jiného než případ s jednoduchým názvem: Souček. Záložník obdržel na konci duelu kontroverzní červenou kartu, kterou komise včera zrušila. Rozhodčí Mike Dean, tedy strůjce celé akce, ale stále čelí výhružkám smrtí.

  Český středopolař ve službách „Kladivářů“ prožívá parádní sezonu. V tabulce střelců už má na kontě 8 gólů a z pozice nejlepšího střelce klubu táhne West Ham k úspěchu. Souček se ale o víkendu nepasoval jen do role zachránce. Po nechtěném otření loktem o soupeře se pakoval do kabin předčasně.

  A to rozvířilo na Britských ostrovech vody. „Jak může za něco takového dostat červenou kartu?“ „Je snad rozhodčí slepý?“ „Spravedlnost pro Součka!“ Asi takhle nějak vypadaly nedělní titulky sportovních rubrik v novinách.

  Na téma loktu v obličeji se vyjadřovala i oběť z Fulhamu. „Sám mi řekl, že náš střet byl naprosto fér,“ divil se Tomáš Souček na tvém Twitteru. Mike Dean, zkušený 52letý sudí, si ale hleděl svého a situaci vyhodnotil jako hodnou vyloučení.

  Vzápětí se na sociálních médiích strhla smršť emocí. Zkušenému Angličanovi dokonce někteří vyhrožovali za spornou červenou kartu smrtí. Sám Dean si o víkendu bere volno, celý incident ohlásil na policii a dokonce si přeje být vymazán z rozhodcovské soupisky pro anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž, tedy Premier League.

  „Jakákoliv rozhodnutí učiněná na hřišti, by měla zůstat na hřišti. Nelíbí se mi, že to zasahuje i do osobního života. Posílám Miku Deanovi a jeho rodině podporu. Taková rozhodnutí by se neměla zneužívat,“ vzkázal Deanovi skrze Twitter bývalý Slávista Souček.

  Chování fanoušků se stále více zhoršuje. Hráčům tmavší pleti se za špatné výkony nadává, rozhodčímu se dokonce vyhrožuje smrtí. Vedení fotbalové asociace jistě podnikne tvrdé kroky a viníky potrestá. Tohle by se zkrátka v žádném případě dít nemělo.

  Jak celá situace ohledně rozhodčího, který vyloučil Součka, dopadne, je ve hvězdách. Jasné je jedno: červenou kartu včera disciplinární komise kvůli chybě Deana zrušila. „Mám radost. Zkontroloval jsem to a zatím jsem hrál celou kariéru bez červené karty. Přes dvě stě zápasů,“ hlásil nadšeně 25letý fotbalista. Souček tak může v dresu West Hamu řádit i dál.

  A zkusit to může hned dnes večer. V osmifinále legendárního FA Cupu si to dnes jeho výběr rozdá venku s Manchesterem United.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.