HokejSkvělý zážitek pro všechny. Kluci nechali na ledě všechno, těšilo kouče Rulíka

Skvělý zážitek pro všechny. Kluci nechali na ledě všechno, těšilo kouče Rulíka

Přepsala dějiny, zavzpomínala na zlatou éru juniorů po přelomu tisíciletí a dokázala, že se může měřit s těmi nejlepšími na světě. Družina trenéra Radim Rulíka prožila parádní mistrovství světa juniorů. Stříbrná medaile představuje za tvrdou práci krásnou odměnu. A lodivoda české reprezentace těší nejen to.

Česká hokejová reprezentace hráčů do 20 let se poprvé od roku 2001 dostala do finále světového šampionátu a poprvé od roku 2005 přiveze domů cenný kov. Stříbro urval národní tým po porážce s Kanadou ve finálovém klání. Rozhodovalo se v prodloužení, při hře 3 na 3. Kanadu propálil ke zlatu Guenther.

Prodloužení předcházelo české břevno, pak ale bohužel první a druhý gól Kanady. „Přesilovky mají nejlepší na turnaji a zase to potvrdili. Nehráli jsme špatně a vytvořili si pár vyložených šancí, soupeře ale zachránila horní tyčka. Kdybychom šli do vedení, Kanada by určitě znejistěla,“ komentoval dění na hrací ploše po zápase trenér dvacítky Radim Rulík.

Jeho tým prohrával většinu zápasu, vrátit se do něj dokázal až v samotném závěru. Podobně jako proti Švédsku, i když tentokrát potřeboval góly dva. A ty nakonec dal a poslal souboj do prodloužení. „Změnili jsme hru, což přineslo zlepšení. Dominovali jsme a zaslouženě se vrátili do zápasu,“ pokračoval kouč.

Mladíci hráli „na krev“

Náročná skupina a pak zejména semifinále zanechaly na kondici českých talentů stopy. I tak ale proti Kanadě ve finále vykazovali velkou aktivitu a chtěli zápas za každou cenu rozhodnout. Což samozřejmě Rulíka těšilo.

„Kluci nechali na ledě všechno. Byl to úžasný zápas před parádní kulisou. Skvělý zážitek pro nás všechny. Zdolat domácí Kanadu dvakrát na turnaji je ale obrovsky těžké. Že to podruhé nevyšlo, to se v hokeji stává,“ dodal trenér české reprezentace, které se chopil letos v létě před srpnovým odloženým šampionátem.

Na něm se Češi také dostali daleko, až do bitvy o bronz. V té ale bohužel padli se Švédskem. Teď se hrála jiná písnička, o něco veselejší a chytlavější. Čekání na první zlato od roku 2001 sice pokračuje, medaile se ale do Česka konečně dostane.

Nejčtenější tento týden

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.

Kladno poprvé trénovalo pod Rulíkem. Jaká bude Jágrova role?

Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama