CyklistikaSir Mark Cavendish: Princ William udělil cyklistovi rytířský titul

Sir Mark Cavendish: Princ William udělil cyklistovi rytířský titul

Sir Mark Cavendish tvrdí, že je stále odhodlán dokončit svůj plán závodů pro rok 2024 poté, co získal rytířský titul na hradě Windsor.

Devětatřicetiletý Cavendish nezávodil od doby, kdy svým 35. červencovým vítězstvím překonal rekord v etapě Tour de France. ‚Manx Missile‘ řekl po závěrečné fázi své 15. Tour letos v létě, že to byl „pravděpodobně“ poslední závod jeho kariéry.

Cavendish o své budoucnosti ve sportu prohlásil: „Letos mám ještě závody. Pořád na ně trénuji, bude opravdu hezké závodit jako Knight Commander.“

Na Tour už se nevrátí

Cavendish poprvé naznačil odchod do důchodu na konci sezóny 2020, na Tour nevyhrál od roku 2018. V následujícím roce se však vrátil do formy.

Po nešťastné havárii na konci závodu v roce 2023, kdy se ocitl na pokraji historie, odložil svůj odchod do důchodu, připomíná BBC. Podepsal prodloužení smlouvy s týmem Astana-Qazaqstan do konce sezóny 2024.

A i když nepotvrdil žádné plány na odchod, zopakoval, že už na Tour závodit nebude. „Už jsem řekl, že další Tour de France nepojedu,“ řekl Cavendish.

„To je veřejně známo, další Tour de France nepojedu.“

Cavendish z Isle of Man překonal legendárního Eddyho Merckxe v Saint Vulbas, když společně s Belgičanem držel rekord ve většině etapových vítězství na Tour od roku 2021.

Tento výjimečný cyklista je široce považován za největšího sprintera všech dob. Vyhrál od roku 2005 165 závodů, včetně titulu mistra světa na silnici z roku 2011, a v Riu 2016 získal také olympijské stříbro.

Na ceremonii byl nervózní

Když byl Cavendishovi ve středu udělen rytířský titul, komentoval to slovy: „Byl jsem opravdu nervózní. Jeho královská výsost byla úžasná. Upřímně jsem nevěděl, že budu nervózní, ale jsem tak neuvěřitelně hrdý na to, že reprezentuji svou zemi.“

„Mám velké štěstí, že už tolik let můžu dělat to, co miluji, a vidět ostatní lidi, kteří se tím inspirovali a sami jezdí na kole.“

Princ z Walesu ho prý uklidnil a povídal si s ním o jeho kariéře. Dodal: „Je to úžasné. Víte, jsem jen chlapec z Isle of Man, být rytířem velitelem, to není něco, o čem jsem kdy snil.“

Nejčtenější tento týden

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.

Sabalenka může přijít o tenisový trůn, její náskok se rychle rozplývá

Aryna Sabalenka se po dlouhých měsících na vrcholu dostala pod vážný tlak. Osmadvacetiletá Běloruska může po turnaji v Cincinnati přijít o pozici světové jedničky. Na její místo útočí Elena Rybakina, které k posunu do čela stačí postup do finále. Sabalenka si situaci zkomplikovala předčasným koncem v osmifinále a před blížícím se US Open navíc řeší kolísavou formu i vlastní emoce.

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama