3.7 C
Czech
Středa 18. března 2026
ŠipkyŠipkařka z Anglie přepsala dějiny. Kráska se probila do finále, v něm...

Šipkařka z Anglie přepsala dějiny. Kráska se probila do finále, v něm trápila šampiona

Sport se ve velké většině rozděluje do několika kategorií a jen málokdy se stane, že by spolu soupeřili muži a ženy dohromady. Organizace PDC ale hlásá, že šipky by se takto dělit neměly. A to občas může přinést dechberoucí podívanou. Třeba jako v Dánsku, kdy se do finále probila Fallon Sherrocková.

Šipkařské turnaje jsou často pouze pod taktovkou mužů. Ti mají pod palcem všechno – tituly, místa v žebříčku i peníze. Čas od času se ale stane, že se mezi bodláky objeví květinka. Tu představovala Fallon Sherrocková už během mistrovství světa na přelomu let 2019 a 2020.

Jako první žena prošla přes první kolo a její tažení skončilo až v kole třetím. Tím přepsala dějiny, získala si srdce tisíců fanoušků a dostala se do povědomí šipkařské veřejnosti. Díky triumfům nad Evettsem a Suljovičem získala přezdívku „Queen of the Palace“.

Na své představení v Alexandra Palace v Londýně zavzpomínala i na podniku v Dánsku. Na turnaji PDC kosila jednoho soupeře za druhým a vyšlápla si třeba na světovou pětku van der Bergha. Její počínání na Nordic Masters skončilo až ve finále.

Čímž přepsala dějiny. Ještě nikdy se totiž nestalo, že by se žena dostala až do televizního finále

Tam čekal „Mighty Mike“

Fallon už se pomalu prostřeluje mezi šipkařskou elitu. Ráda by získala kartu PDC, která by jí zajistila pravidelnou účast na všech turnajích. Tím by všem svým pochybovačům ukázala, že na to má. „Dřív mě to sráželo, ale dnes si říkám: oukej, já vám dokážu, jak se pletete,“ řekla v roce 2019.

To se jí teď celkem daří. Ve finále vedla nad Holanďanem, který byl od roku 2014 až do letošního ledna světovou jedničkou a třikrát vyhrál mistrovství světa. Van Gerwenovi dávala Fallon zabrat a v jedné fázi zápasů dokonce kralovala bitvě v poměru 6:3.

„Fallon odehrála fenomenální turnaj a myslím, že ve finále podala jeden ze svých životních výkonů,“ řekl „Migty Mike“, který nakonec svou sokyni porazil 11:7. Vítězství strhl na svou stranu smrští ve druhé části duelu.

Anglická šipkařka je ale více než spokojená. „Jsem na sebe nesmírně pyšná, hlavně na to, že jsem dokázala na Michaela takhle tlačit. Vždyť je to Michael van Gerwen, a já jsem s ním držela krok,“ řekla 27letá šipkařka bezprostředně po zápase.

Dámy a pánové, jméno Fallon Sherrocková si zapamatujte. Ještě o ní budeme slyšet.

Nejčtenější tento týden

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama