ZajímavostiSeznamu 100 nejlépe placených sportovců v roce 2024 vévodí Ronaldo. Není na něm...

Seznamu 100 nejlépe placených sportovců v roce 2024 vévodí Ronaldo. Není na něm žádná žena

Podle zpravodajského webu Sportico se Cristiano Ronaldo s celkovým příjmem 260 milionů dolarů v roce 2024 opět dostal na první místo žebříčku nejlépe placených sportovců světa. V první stovce se neumístila žádná žena.

Vedoucí stovka, které dominují hráči fotbalu, NBA, NFL, golfu a boxu, si loni podle Reuters vydělala odhadem 6,2 miliardy dolarů. Tato částka zahrnuje 4,8 miliardy dolarů na platech a odměnách a 1,4 miliardy dolarů na sponzorských smlouvách.

Bývalá vítězka tenisového US Open Coco Gauff byla loni nejlépe vydělávající sportovkyní s 30,4 milionu dolarů. To je o dost méně než zadák Minnesoty Vikings Daniel Jones, který se s celkovým příjmem 37,5 milionu dolarů vtěsnal na 100. místo.

Ronaldo na špici podruhé v řadě

Ronaldova lukrativní smlouva se saúdskoarabským fotbalovým týmem Al-Nassr mu zajistila, že se na prvním místě udržel i druhý rok po sobě poté. Do saúdské profesionální ligy přestoupil v prosinci 2022.

Společnost Sportico uvedla, že portugalský útočník, který minulý týden oslavil 40. narozeniny, si na mzdách vydělal úctyhodných 215 milionů dolarů. Zároveň si vydělal 45 milionů dolarů na sponzorských smlouvách.

Curry, Fury, Messi jsou daleko za Ronaldem

Ronaldo je tak daleko před ostatními světovými sportovci. Obránce Golden State Warriors Stephen Curry, který je v žebříčku druhý, vydělal pro srovnání 153,8 milionu dolarů. To znamená o více než 100 milionů dolarů méně než pětinásobný držitel Zlatého míče.

Britský boxer Tyson Fury, který v prosinci prohrál v souboji těžké váhy s Ukrajincem Oleksandrem Usykem, je na seznamu třetí se 147 miliony dolarů.

První pětku uzavírají argentinský kapitán Interu Miami Lionel Messi (135 milionů dolarů) a útočník Los Angeles Lakers LeBron James (133,2 milionu dolarů). Je jediným čtyřicátníkem, který v současnosti hraje NBA.

První stovku tvoří sportovci z osmi sportů a 27 zemí.

Ženy na seznamu

Američanka Gauff, které je teprve 20 let, by se v příštích letech mohla vyšplhat nahoru. V minulosti se v seznamu objevily i jiné sportovkyně, které se do něj probojovaly.

Podle obchodního časopisu Forbes byla v roce 2022 nejlépe placenou sportovkyní světa japonská čtyřnásobná grandslamová šampionka v tenise Naomi Ósaka, která si na prize money a sponzorských smlouvách přišla na 57,3 milionu dolarů.

Emeritní tenisová jednička Serena Williams, která vyhrála 23 majorů ve dvouhře, si podle Forbesu v roce 2021 vydělala 41,8 milionu dolarů. Američanka ukončila sportovní kariéru v roce 2022 na US Open.

Nejčtenější tento týden

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.

Kladno poprvé trénovalo pod Rulíkem. Jaká bude Jágrova role?

Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama