Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Přes 14 let za mřížemi. Bývalý turecký záložník míří do vězení, na ulici zastřelil člověka

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pamatují ho fanoušci Fenerbahce, Basaksehiru nebo německého Leverkusenu, lidé ho poznávali při procházkách městem. Teď si ale někdejší turecký obránce Sezer Özturk bude zvykat na kompletně nový život. Vloni se zapletl do střelby, při které jeden člověk zemřel a další čtyři byli zranění. Verdikt? 14 let a 7 měsíců za mřížemi.

  Narodil se v Německu, největší část kariéry ale strávil v zemi svých předků v Turecku. Serez Özturk platil za celkem dobrého útočného záložníka, který odehrál celkem 124 zápasů v turecké nejvyšší soutěži, zahrál si také Bundesligu nebo Pohár UEFA. Po konci kariéry se ale jeho život zhroutil.

  Dalších 14 let a 7 měsíců k tomu bude Özturk hrát fotbal tak maximálně při hodinových vycházkách z cely. Soud v tureckém Istanbulu ho poslal do vězení za střelbu, do které se zapletl vloni v září. Jeho zbraň usmrtila jednoho člověka a další čtyři zranila. Jednání v sebeobraně? Prý v žádném případě.

  „Vedl jsem svou rodinu do nemocnice, silnice ale byla zablokovaná. Chtěl jsem, aby zprůjezdnili silnici, začali mě ale urážet a napadat,“ nechal se slyšet bývalý turecký fotbalista, který ukončil kariéru v roce 2017. Jeho verze se od té skutečné liší. Podle tureckých médií odvezl rodinu domů, pak se na místo činu vrátil a pálil.

  Za 6 ran skoro 15 let

  Vytočený Özturk měl po osudné dopravní zácpě odjet domů, vysadit rodinu a pak se vrátit zpátky na místo, kde čelil urážkám. Vytáhl zbraň, šestkrát vystřelil a to mělo za následek smrt Halila Ibrahima Gency. Přímo na místě. Žalobci původně požadovali trest na 23 let za ublížení na zdraví a vraždy.

  Turek nakonec vyvázl s nižším trestem a dostal „jen“ necelých 15 let. Zajímavé je také jeho dopadení. Policií byl hledaný od celého incidentu. Skrýval se, nikdo nevěděl, kde přesně je. K dopadení došlo až před dvěma měsíci, kdy našli policisté Özturka na korbě nákladního vozidla, které mířilo do Gruzie.

  Někdejší fotbalista tak může být rád, že si odkroutí takový trest, který dostal a ne ten vyšší. Jak bylo v plánu původně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno