FotbalŠest tisíc kalorií denně, budíček na hymnu Ligy mistrů. Takový je režim...

Šest tisíc kalorií denně, budíček na hymnu Ligy mistrů. Takový je režim Erlinga Haalanda

Norská superhvězda se pochlubila, co stojí za jejím dokonalým tělem a přesnými kopy. Je to důkladně promyšlený spánkový režim a nadupaný jídelníček. Mnozí ho připodobňují ke Cristianovi Ronaldovi. Oba se totiž rozhodli svůj život žít velmi extrémně a mít naplánovanou každou minutu. Co na životní styl Erlinga Haalanda říkáte?

V týmu Red Bull Salzburg se stal prvním teenagerem, který vstřelil gól v pěti zápasech Ligy mistrů v řadě. V sezóně 2020/21 pak vedl pořadí střelců v Lize mistrů. Poté si odskočil do Bundesligy a vyhrál titul Hráč sezony, následně se přestěhoval do Manchesteru City, kde naprosto dominuje Premier League a během prvního měsíce lámal rekordy. Dnes se ale podíváme na to, co stojí za tímto dokonalým strojem. Deník Daily Mail přišel se zajímavým článkem o spánkovém režimu Erlinga Haalanda.

Norská střela však nemá vše zadarmo. Abyste byli nejlepší, musíte si také přeorganizovat životosprávu. Se zajímavým životním a hlavně spánkovým stylem přišel právě Erling. Začíná to večer, před spánkem, kdy hodiny před ulehnutím nosí oranžové brýle, které blokují energii vyzařovanou přirozeným světlem a digitálními obrazovkami. Jeho spánek většinou začíná mezi 22:00 až 22:30, přičemž v jeho pokoji určitě nenajdete žádná elektronická zařízení. Svůj mobil si pravidelně po příchodu domů dává na mód „NERUŠIT“. Co se týká vstávání, nebudí se jinak než na hymnu Ligy mistrů. Jen tím docílí, že jeho den bude na správné vlně.

Při pravidelných fyzických testech vyniká. Pro správný životní styl mu pomáhá také speciálně navržený prsten Oura Ring. Tento prsten měří kvalitu spánku, vývoj teploty, stres a srdeční tep. Mnozí ho přirovnávají ke Zlatanu Ibrahimoviči, díky svému charisma a pro svůj životní styl. Sportovní hvězdy v něm však vidí superstar Cristiana Ronalda. Oba jsou na sebe velmi přísní a žijí tzv. „extrémní životní styl“. Každý aspekt jejich života musí být promyšlený.

U spánku ale nekončíme. Co se týká jídelníčku, také je to pěkná jízda. Spoluhráči ho považují za medvěda, jelikož nikdo nechápe, jak dokáže sníst tolik jídla. Při svým 90 kilech spořádá denně neskutečných 6 tisíc kalorií. Zajímavostí je, že si nejvíce ujíždí na vnitřnostech. S oblibou prý konzumuje játra i srdce. Vnitřnosti jsou naplněny kvalitními minerály a přesně po nich Erling jde. Pokud si ale myslíte, že se vyhýbá nezdravému jídlu, tak jste na omylu. Rád si dopřeje pizzu, kebab nebo výborné těstoviny.

Nejčtenější tento týden

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama